1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Добив подарок, дадов подарок:

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Snow-Queen, 23 ноември 2011.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Овдека можете да се пофалите што последно сте добиле на подарок, не е важно по кој повод е, дали: роденден, годишнина, Нова Година, или изненадување...(убаво би било и слика да поставите,кој е во можност,бидејќи може да добредојде на некого како идеа)
  А и може да кажете што сте подариле последно.

  Мојот последен подарок го добив вчера од мајката на дечко ми, бисерна алка и обетки
   
 2. awee

  awee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  117
  Добив подарок:

  Не се сеќавам кога последен пат добив подарок. :fubar: Ноо.мислам дека беше на мојот роденден..иаку беше одамна се секавам..и подарокот беше парфем(не се секавам каков :?: )
  ....за жалење сум.хаха :x
   
 3. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.106
  Допаѓања:
  56.367
  Пол:
  Женски
  Добив подарок:

  Прекрасна книга, подарок што ми го растопи срцето.
  Момче од Достоевски.
   
  На Лојална, Ekstaza, firequeenn и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Добив подарок:

  Од mami доби ланче со прекрасен привезок со темни сиви камења и во средина бисерче
   
  На maria.jackson и nicole.sherzinger им се допаѓа ова.
 5. Justice.Girl

  Justice.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
  Добив подарок:

  Сенки за очи и моливче (за очи) од брачеда ми :inlove: без повод :inlove:
   
 6. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  581
  Добив подарок:

  Пред некое време добив подарок од потенцијалната свекрва. Добив рачен часовник, преубав. Од дечко ми редовно добивам подароци, и тоа без повод, едноставно ако нешто знае дека ми се допаѓа за некој ден и го добивам тоа.
   
  На fotka и Arianator им се допаѓа ова.
 7. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  Добив подарок:

  Несесер за шминки Диор :)
   
 8. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.709
  Пол:
  Женски
  Добив подарок:

  Тетоважа од сестра ми за роденден. :)
   
 9. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Добив подарок:

  Чек од мама и тато да се почастам :dance: :party: :lol:
   
  На Arianator, LittlePinky, srcekrsacka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.291
  Допаѓања:
  3.113
  Пол:
  Женски
  Добив подарок:

  Паричник од татко ми. :)
   
 11. elcezelce

  elcezelce Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  3.116
  Допаѓања:
  20.936
  Пол:
  Женски
  Добив подарок:

  Топли зимски ракавици од другарка ми , да не ни студело кога ќе сме оделе на шопинг :D
   
 12. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  319
  Добив подарок:

  најдобриот подарок од моите шопинг :D ,а пред една недела од дечкоми доле веш и цитру лилав :D :)
   
 13. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.083
  Допаѓања:
  2.354
  Добив подарок:

  Денес додека се шетавме во рамстор го видов готвачот на Алачки. Сопругот знаеше дека планирам да си го купам и додека јас го разгледував и вика на продавачката ако може да го платам :inlove: :inlove: :inlove:
   
 14. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Добив подарок:

  Татко ми од негде ми донесе одлична имитација на Lacoste женски парфем . Фала тато :rofl:
   
  На Arianator му/ѝ се допаѓа ова.
 15. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
  Добив подарок:

  Си добив на поклон 10 лакчиља од дечко ми ...Фала сонце мое ... :inlove: :* :inlove:
   
 16. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.523
  Допаѓања:
  8.499
  Пол:
  Женски
  Добив подарок:

  Чичко ми кој се врати од странство ,ми донесе мобилен телефон :) Фала ти чиче :clap:
   
  На господарка и Cinderfakinrella им се допаѓа ова.
 17. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.408
  Пол:
  Женски
  Добив подарок:

  Посветена поема..
   
  На Cinderfakinrella, srcekrsacka, Cacy и 3 други им се допаѓа ова.
 18. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  Добив подарок:

  Прегратка ... повредна од сите поклони на светот :)
   
  На NORA17, Cinderfakinrella и srcekrsacka им се допаѓа ова.
 19. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Добив подарок:

  Тренерки, ама сама си ги побарав :wasntme: И реков на баба дека ништо не ми купи за роденден :wasntme:
   
 20. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Добив подарок:

  Искрен разговор.
   
  На Cinderfakinrella, sofijanoka, srcekrsacka и 1 друга личност им се допаѓа ова.