1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Добив подарок, дадов подарок:

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Snow-Queen, 23 ноември 2011.

  1. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    од моето сакано момче добив парфем :* :inlove:
    кога и да го мириснам ме потсека на него, и многу убаво мириса
     
  2. caroline.costa

    caroline.costa Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    2.587
    Добив подарок две гооолеми книги по медицина. За подобро здравје и совети.
    Ако има некој потреба, правац кај мене сега :lol: .

    Секако ако не од мајка ми. Ми вели абе ти купив книги. Кога ги видов мислев дека може ќе ти требаат за натаму кога ќе продолжиш.
    Абе ја љубам!
     
    На maca99 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.109
    Добив рачен часовник од мајка ми, т.е и го земав :lol: :lol:
    Мутав е, тотално евтин, но едноставен е и затоа ми се допаѓа.

    Подарив куп песни периодов на луѓе.
     
  4. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.131
    Допаѓања:
    88.391
    Пол:
    Женски
    Добив чизми, подарив сјај за усни.
     
    На maca99 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Не добив ништо,но подарив мече привезок на другарка и еден обичен,но функционален на другар. :)
     
  6. Princess.S

    Princess.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    763
    Допаѓања:
    652
    Подарив тетратка, добив.. Ништо! |(

    А не уствари, добив патики! :D
     
  7. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Добив подарок шопинг!
    Подобар поклон нема :D
     
  8. Mameha

    Mameha Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    490
    На мојата сакана другарка и го подарив најубавиот ангел и шал (ќефој беше :lol: ) и неизбежното милка чоколатце а си довив прегратки и љубов од неа :inlove: :inlove: :D :D
    вакво исто беше ангелчето :)
     

    Прикачени фајлови:

  9. IvanaMkd

    IvanaMkd Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2012
    Пораки:
    4.184
    Допаѓања:
    3.051
    Ме прашуваше брат ми за една јакна дали е добра. И во понеделникот му ја купив.
    Подарив.
    Ај можи на некој ќе му текни и на мене... :D
     
    На maca99 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. ines.h

    ines.h Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2011
    Пораки:
    1.689
    Допаѓања:
    18.856
    A from my boyfriend
     

    Прикачени фајлови:

    • 82780205 (1).jpg
      82780205 (1).jpg
      Големина на фајлот:
      35,8 KB
      Прегледи:
      95
  11. aquarius34

    aquarius34 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    165
    Допаѓања:
    99
    Оваа година за роденден добив доста креативни подароци :)
    Од дечко ми убаво запакувано мече, не го отворив одма иако едвај чекав да го видам какво е. Но, кога го отворив ме мавна шок! :D Мечето е ептен убавко, бело со црвено срце во рацете, но беше облечено во секси долен веш...
    Од другарките добив букет... Но, не било каков букет, туку букет со кондоми :D
     

    Прикачени фајлови:

    На Black-Beauty, vesni4kaaa, Fearless и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    Посвета- Најубава . Никој не ми опишал досега вака. Како ме впил и доживеал.. Приказна засега со крај и можен продолжеток.. Ах! Јас нему книгата - Норвешка шума..

    So sekoj pojak zdiv na severecov se trese stakloto na mojot prozor. Pred malku bas silno kivna. Kako da se naluti sto ne obrakav vnimanie na trudot koj go vlozuva nadovr. Krevam glava i gledam. Ne znam dali mi se pristoruva, dali veke me sovladuva sonot ili na tenkiot lim na mojot prozor stoi gulab. Ni kafeto ne e toa sto bese,ne me drzi buden kako nekogas. iI vo toj moment se mrdna. Ja svrte nabrzina glavata nekolku pati na site strani, cinis balerinata na panagur e. Se pribliziv do prozorot i go zalepiv liceto sproti nego. Me pogledna ili mi se cini? Mi se dopaga idejata deka me pogledna i resi da ostane. Vprocem, kade i da odi koga e recisi nevozmozno da gi rasiri kriljata od studot. No sepak, resi da rizikuva so mene sproti nego, toa e opcijata koja mi se dopaga poveke. razgovarame so pogledi.Ttoj mene za studot, jas za nea. Toj za neboto nad Skopje, jas za pokrivkata nad Lund..ja musna glavata podlaboko pomegu gradnite perduvi, ja ususka kako da e toa najubavoto mesto na svetot vo momentov. I me potseti na nea. Taa go musnuva glavceto koe go ljubam nekade pod mojata brada. Velam nekade, zatoa sto vo toj mig koga ke ja pocustvuvam nea kako legnuva, ne custvuvam poveke delovi od sebe. Ke mu raskazam se. Mora da me islusa, nema kade, a i mene dobro ke mi dojde.I taka..vleze vo kolata-ja zapocnuvam prikaznata. Se smeese tolku slatko sto na moment zagubiv kontrola nad nozete, pa morav da se skoncentriram na vozenjeto. A kakvo vozenje bese toa? Posakav patot da trae vecno i nikogas da ne zavrsi ,a ja poznavav licno okolu desetina minuti. Me razbiras li kolku e toa poinaku od se sto si slusnal dosega? -mu velam. Nekolku pati nabrzina gi zatvori ocinjata i povtorno se zagleda vo mene.. -prodolzi..oo pa ti se dopaga -velam. Piev kafe i mislev kako da ja impresioniram. So mene sedese taa devojka, oblecena perfektno so baletanki koi ja ljubea zemjata po koja odese. Ne bea ni svesni deka moeto srce nabrgu ke im ja zeme rabotata. Raskazuvavme banalni prikazni, taa za grupno plakanje na zenskiot del od bozjiot dolg, jas za toa kako sum izrasnal vo mestoto kadesto sedime..zavrsi nasiot del odvecerta, nastapi podlaboka nok,no moeto sonce tukusto izgrea. Mi se pristori deka se podgotvuva da odleta mojot slusatel, pa zastanuvam. Sepak,toj samo uste poveke se zavrte kon mene, davajki i na mojata prikazna potrebna doza na smek, a na raskazuvacot pogolema samodoverba. Tancuvavme nekolku dena-prodolzuvam. Onaa igra stara kolku i ljubovta,koj teg poveke tezi na vagata na izdrzlivosta.pobednik nemase.imase pobednici.mojot posetitel me gleda bez da trepne. Prviot pat koga ja ljubev..magija..vo vistinska smisla na zborot. Za mene nepoznata soba, a poznata dusa, ja poznavav navistina, iako ne ja znaev dolgo. Verojatno taka i treba da bide, koga ke zapoznaes dusa koja e sovrsena vo sekoj pogled. Sitni nebeski solzi tropkaa na roletnite na prozorcite ,kako da baraa dozvola da go vidat i samite toj najstar tanc. Ne dobija moznost. Taa vecer, samo predmetite vo sobata bea nemi svedoci na cista i senzualna strast. Se vreza vo mene...

    Sega veke bev siguren deka se podgotvuva da odleta. So malite nozinja poleka se odseta do rabot na svetkaviot metal. Pocekaj!sto e so mojata prikazna? Tropnav na stakloto, poleka ja svrte izvajanata glava i pogledna vo pravecot od kade sto go nabljuduvaa moite oci. Vo istiot mig sfativ..ke dojde i utrevecer. Nema da me izneveri.saka da slusne sto sledi.ke mu raskazam.ke mu raskazuvam narednive noki.na krajot ke go zamolam da odleta do nea. Da preleta po neboto nad nea i da mi donese del od vozduhot koj go dise. Mozebi i ke mi ja ostvari zelbata..kojznae..mozebi zatoa i dojde vecerva. Da ja zapocneme prikaznata zaedno. Sakam da veruvam deka e taka..odleta..vo studenata nok, verojatno kon svojata ljubena..do utrevecer, prijatele..
     
    На Nevermore му/ѝ се допаѓа ова.
  13. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    На мајка ми и купив блуза,а од другарка која ми беше вчера на гости добив капучино и колачиња :lol:
     
  14. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    Последен подарок беше видео што го снимивме со другарките за роденден на другарка. :)
    ВО видеото пееме, збориме за некои минати интересни случувања и и честитаме. :)
     
    На ljubam и mims-89 им се допаѓа ова.
  15. IvanaMkd

    IvanaMkd Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2012
    Пораки:
    4.184
    Допаѓања:
    3.051
    Добив...парфем, блуза и марама. :)
     
  16. Nevermore

    Nevermore Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    614
    Допаѓања:
    1.991
    Леле љубам ова е прекрасно ;(
    Ги чекам наредните продолженија :$
     
    На ljubam му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Butterfly-itgirl4s

    Butterfly-itgirl4s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    285
    Го добив најубавиот подарок до сега од брат ми и парфем поскап од сите мои парфеми заедно а и јас подарив парфем и патики адидас за роденден на една мнооогуу драга особа плодно почна годинава
     

    Прикачени фајлови:

    • imgres.jpg
      imgres.jpg
      Големина на фајлот:
      6,4 KB
      Прегледи:
      154
  18. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    Прстен од дечко ми , прекрасен е :inlove:
     
    На Snow-Queen, Cence и Serafima им се допаѓа ова.
  19. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    И купив лак за нокти на Другарката бидејќи и‘ ветив дека ќе и‘ донесам нешто од Охрид.
     
  20. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Плишано лавче од дечко ми, од Охрид....како спомен од прекрасниот викенд.