1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Добрата сопруга (The good wife)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од danichap, 19 октомври 2012.

 1. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  15.857
  Допаѓања:
  277.112
  Жанр - Драма
  IMBT- 8.0

  Американска фамилијарна драма за Alicia Florrick адвокат кој после долги години посветени на семејството конечно се враќа на работа во адвокатската канцеларија на еден нејзин поранешен пријател од факултет.
  Таа е истовремено и сопруга на Peter Florrick, кој е на чело на јавното обвинителство во Чикаго но и личност околу која се врзуваат голем број контроверзии и афери со проститутки.

  Балансот меѓу мајка, адвокат и жена која се обидува да премине преку неверствата на сопругот но и истовремено да го исконтролира она жарче кое сеуште постои помеѓу нејзе и нејзиниот колега е она што највеќе ме воодушеви.
  Обработува секојдневни теми од нејзиниот живот но и голем број случаеви кои таа моментално ги обработува.

  Ова е единствена драма што ја следам,и стварно вреди.
  Моментално е четвртата сезона во тек, ако ја следи уште некој може да споделиме коментари.
  За останатите топло ја препорачувам.
   

  Прикачени фајлови:

  • images.jpeg
   images.jpeg
   Големина на фајлот:
   8,3 KB
   Прегледи:
   172
  • images 2.jpeg
   images 2.jpeg
   Големина на фајлот:
   7,2 KB
   Прегледи:
   171
  • default.jpeg
   default.jpeg
   Големина на фајлот:
   9,9 KB
   Прегледи:
   170
  На ines.h и Dgirlll им се допаѓа ова.
 2. KalaV

  KalaV Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  301
  Како бе серијава нема коментари??
  Дефинитивно една од моите омилени!!! Со душа чекам нови епизоди да излезат.
  А Кери?? ахх Кери... :inlove: :inlove:

  Којшто не ја гледал последната епизода од денес НЕ ЧИТАЈТЕ!! :D

  Вил е мртов?????/ Луѓе не можам да се соземам!!! :( :( Најдобар пар ми беа со Алиша и сега?? /
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.683
  Допаѓања:
  64.980
  Пол:
  Женски
  Повеќе ми се свиѓаше кога битките се одвиваа во судницата, наместо вака само со скандали. Треба да ја земат Оливија да им биде поправач, хаус мајстор.
  Ми фали Вил, не ми е иста серијава без него. Нема хемија некако.
  Калинда пак западна во проблеми сиромашката, како и секогаш.
  Сепак, се надевам ќе ја обноват за следна сезона, моментално ми е една од поинтересните што ги следам.
  И Алиша ми е лик на кој се восхитувам дефинитивно. Не го оправдував на почетокот останувањето покрај Питер, ама подоцна некако ја разбрав постапката. Еден од најдобрите ликови од серија ми е, ако не и најдобар.
   
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.683
  Допаѓања:
  64.980
  Пол:
  Женски
  Никој не ја гледа серијава?:worried: Пропуштате многу.
  Ова избориве маста и ја извадија на Алиша. И се за џабе. Уф... Политиката е ку*ва дефинитивно. Сакаше се со добро да победи, ама ништо. Коку време и нерви потроши...:envy:
   
 5. Arabella

  Arabella Активен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2013
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  И јас ја гледам :)
  Предобра серија.
  Последната епизода ми се допадна многу, како пак ја враќаат серијата кон правната кариера на Алиша во фирма. Сигурно следната сезона ќе биде со фирмата на Алиша и Луис Кенинг (ама пак се надевам не, не ми се допаѓа Луис ич. )
  Инаку Алиша и Фин ми се многу добар пар. Сакам барем нешто да се случи меѓу нив.
   
  На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
 6. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.683
  Допаѓања:
  64.980
  Пол:
  Женски
  Ќе има спин оф серијава со Дајен и Лука.:party: Баш ми е жал што заврши иако не сум баш задоволна со финалето.
   
 7. Nellie

  Nellie Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2015
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  1.324
  Пол:
  Женски
  Сега ја гледам трета сезона, навистина е поинаква и да сега засега сакам да се заедно Алиша и Вил заедно. Ама како што читам по коментариве ќе има некој нов лик?