1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Добриот домаќин (Gulumse Yeter)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Bzaubzz.xy, 24 февруари 2017.

 1. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  593
  Пол:
  Машки
  24 епизоди
  Со снимање заврши во 2017
  Наскоро на сител
  На српски може да се најде како осмех
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.421
  Допаѓања:
  26.046
  Пол:
  Женски
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 3. spacegirl92

  spacegirl92 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2016
  Пораки:
  495
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Ajten u koja druga serija glumese?
   
 4. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  935
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Zet domazet
   
 5. lovely97

  lovely97 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2016
  Пораки:
  710
  Допаѓања:
  9.087
  Пол:
  Женски

  Ајтен нели е снаата?
   
 6. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  593
  Пол:
  Машки
  2016 – Gülümse Yeter (Ayten Civan) (TV Dizisi)
  2014 – Kanunsuzlar (Sinema Filmi)
  2008 – Ali’nin Sekiz Günü (Tecavüze Uğrayan Kadın) (Sinema Filmi)
  2008-2011 – Akasya Durağı (Gülbin Kaya) (TV Dizisi)
  2007 – Sinekli Bakkal (Ayfer) (TV Dizisi)
  2005 – Ters Köşe (TV Dizisi)
  2004 – Yabancı Damat (Aysel Sadıkoğlu) (TV Dizisi)
  2004 – Avrupa Yakası (Hobi Hocası) (TV Dizisi)
  2003 – Giz (Sinema Filmi)
  2002 – Hititler (Sinema Filmi)
  1999 – Ayrılsak da Beraberiz (TV Dizisi)
  1995 – Çiçek Taksi (TV Dizisi)
  U ovie ima glumeno
   
 7. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.421
  Допаѓања:
  26.046
  Пол:
  Женски
  Никој ли не ја гледа серијава ?
  На натабану нешто снимките не им се добри малку матни се.
  На која друга страна да гледам ?
  И која е последна епизода ?
   
  Последна измена: 10 март 2017
 8. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  593
  Пол:
  Машки
  vidi na movtex.net
  24 e posledna
   
 9. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.421
  Допаѓања:
  26.046
  Пол:
  Женски
  Гледам и таму ама некои епизоди им се матни.
  Како завршува на крај ?
   
 10. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  593
  Пол:
  Машки
  svadba na jasemin i sarp
  a pred svadbata onaj bivsio ke ja kidnapira
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.421
  Допаѓања:
  26.046
  Пол:
  Женски
  Може ли линк ги нема сите епизоди на movtex.
   
 12. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  593
  Пол:
  Машки
  nema gi site preveduvat vo nedelata ednas
   
 13. Sarence

  Sarence Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2012
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  607
  Оф бееее, што и прават на серијата со сихронизацијата, колку е убава серијата со природните гласови на актерите солзи да течат од смеаа кога зборат Јасемин, Нермин,Љутву и дедо Хасан, а и сите други, ама ови особено... која позитивна енергија ја пренесуват.. а овие нашите ја зафркнуваат цела серија со тоа што прво и основно неточно ги преведуваат речениците, потоа се останато, и не само оваа туку сите други.
  Иначе 5КА серијаа :inlove:
   
 14. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  593
  Пол:
  Машки
  Mene i so mak glasovi mi e interesna
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 15. FollowYourDreams

  FollowYourDreams Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2017
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  23
  серијата е многу убава, и да се насмееш и се.. прекрасна е уживам кога ја гледам:inlove:
   
  На cresa-jagoda и Sarence им се допаѓа ова.
 16. L-a-r-a22

  L-a-r-a22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2013
  Пораки:
  1.337
  Допаѓања:
  10.769
  Пол:
  Женски
  Бев заљубена во Омер се додека не го видов Сарп. Преубав ми е.
   
  На cresa-jagoda и Bzaubzz.xy им се допаѓа ова.
 17. Sarence

  Sarence Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2012
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  607
  :inlove::inlove::l:
  12472515_917618228360951_7746209049555245125_n.jpg
   

  Прикачени фајлови:

  На Dream-Girl, cresa-jagoda, Acka22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. Tea95

  Tea95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2015
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  48
  Пол:
  Женски
  Во сабота и недела се последните епизоди :( Ќе ми недостасуваат. :(
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  593
  Пол:
  Машки
  Епа сите се жалат ако една серија има многу епизоди
  Досадна била
  Сите сакат кратки серии
  И кт завршат на сите им е жал

  Сал сеа кт ќе заврше да не им текне да дават златни двори сал викенд а да пуштат на нејзино место парампарче или вљубениот ерген како шо направија со тоскана
  Е тогај стварно ќе претерат
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 20. LadyInTheDark

  LadyInTheDark Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2013
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  2.754
  Лјутфу: Зарем при толку пари ќе пиеме лимонада и ќе јадеме сува тортаа?!! ХАХААХАХАХАХ врвв....
  Вистинска комедија (y)
  Искрено жалам што ќе заврши утре (недела) :(
   
  На cresa-jagoda, Bzaubzz.xy и Alissa. им се допаѓа ова.