1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Добрите девојки не го прават тоа... Кое?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од sanjaeva, 15 август 2011.

 1. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.390
  Допаѓања:
  87.640
  Што според Вас неправат добрите девојки?

  http://www.youtube.com/watch?v=Gz5Im6tqDK8

  Доколку Ви се допаѓа темава, да напишеме по едно “правило“ кое не го прават добрите девојки, па ќе добиеме БОН-ТОН и тоа фемински :)


  1. Добрите девојки не чепкаат по туѓи телефони :$

  ако има ваква тема или ако местото не и е тука ....
   
 2. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.097
  Добрите девојки ( не го прават тоа)... кое?

  Не легнуваат со дечко на прв состанок...
   
  На cresa-jagoda, Tanjamm, iloveyou29 и 6 други им се допаѓа ова.
 3. Gargamel

  Gargamel Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  413
  Допаѓања:
  129
  Добрите девојки ( не го прават тоа)... кое?

  Не го крадат дечкото на најдобрата другарка... :|
   
  На cresa-jagoda, teressa, Tanjamm и 6 други им се допаѓа ова.
 4. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.198
  Допаѓања:
  89.440
  Пол:
  Женски
  Добрите девојки ( не го прават тоа)... кое?

  Не пцујат;
  не покажуваат среден прст;
  не плукаат;
  не прават јавно сцени...
   
  На Tanjamm, mileystar, Foreveryoungiwannabe и 3 други им се допаѓа ова.
 5. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.788
  Допаѓања:
  151.488
  Добрите девојки ( не го прават тоа)... кое?

  Марама,камон,ар ју сиријз?!Гив ми а брејк уомен!

  Не праат лице бе!
  И не мислат дека другите им завидуваат пошто се убави и паметни.
  И (не) прават грешки пошто така вика остатокот од светот и дека така треба,за да не наидат на општествена осуда,туку затоа што вистински така се чувствуваат и вистински така сакаат!

  Пцујам,покажувам среден прст,особено во сообраќај,плукам ама не од петици,туку ако имам влакно у уста и слично,а не праам и сцени,немало зошто,ама некад ако ми дојде и е врвка работава,епа сега...тоа е!
  Абе ај бидете реални,не вадете муабет од бон тон од 19 век! :D Фали уште и да пишете,носат чадорче за заштита од сонце за да не им се расипе безпрекорниот тен! :D
  *ја вади ракавичката,ви ја фрла у фаца,зема замав од петици и рка сочно* :D
   
  На swatkoto, CoCoGiiiRL, MaggieTatum и 18 други им се допаѓа ова.
 6. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.989
  Допаѓања:
  4.849
  Пол:
  Женски
  Добрите девојки ( не го прават тоа)... кое?

  Не носат минич до пич
   
  На cresa-jagoda, Tanjamm, mileystar и 4 други им се допаѓа ова.
 7. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.733
  Допаѓања:
  5.151
  Добрите девојки ( не го прават тоа)... кое?

  ...Носат долна облека :D
   
  На cresa-jagoda, Tanjamm, mileystar и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.810
  Добрите девојки ( не го прават тоа)... кое?

  Не какаат и не прдат...ароматично. Само безбојно и безмиризливо :D
   
  На MaggieTatum, Masnickaaa, mirna0911 и 6 други им се допаѓа ова.
 9. MoonChild

  MoonChild Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  90
  Добрите девојки ( не го прават тоа)... кое?

  не се пијанат :)
   
  На cresa-jagoda, Tanjamm, iloveyou29 и 4 други им се допаѓа ова.
 10. solzuska

  solzuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  135
  Добрите девојки ( не го прават тоа)... кое?

  :o ако според ова шо е пишано така и се однесувате, јас треба да се засрамам бе :$ еве се срамам :$ :$
  зашо да не пцујам??зашо да не си го пружам задоволството да се опијанам??
  добрите девојки не бркаат у нос пред сите :lol:
   
  На teressa, Mai4, maci95 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.887
  Допаѓања:
  65.905
  Пол:
  Женски
  Добрите девојки ( не го прават тоа)... кое?

  Јас дефинитивно не сум добра девојка :D
  Гуд грлс си одат дома рано, не скитаат по цели ноќи :!: Секогаш стануваат на постар, им помагаат и ги почитуваат.
   
  На PeachGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.551
  Добрите девојки ( не го прават тоа)... кое?

  Не се иждригуваат со сатански звуци без потоа да кажат „пардон“.
   
 13. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.465
  Добрите девојки ( не го прават тоа)... кое?

  *Не пцујат ( барем не јавно ) :D

  *Не паѓаат по улици , дискотеки и клубови ... Само за да (така мислат дека се ) кул |(

  *Не се носат ко к*рви ... Деколте до папок и минич до пич ко што кажа некоја погоре .

  *Не се лигават , не се продаваат за една пијачка и нешто повеќе или помалку :tmi:

  *Не се тепаат ! Не за дечко за кој сака нека е !

  *Не навредуваат дури и кога се караат туку дамски ќе те спуштат на земја ;)

  *Не одат да се измуваат или нешто повеќе само за да би го направиле бифшиот љубоморен (не се толку очајни )

  *Не се тагнуваат по 56236545 пат на слика за да би добиле мизерен лајк . Во продолжение не се сликаат полуголи за истата цел :!:

  *Не се опседнати со нешто што го изгубиле машки прифаќаат пораз :) не се бламираат .


  Ова за се добри девојки ... Да беше насловот мирни од друг аспект ќе изложев ... Ама јас вака си ја сфатив темава :) Инаку за темава и идејава :up: :nod:
   
  На cresa-jagoda, iloveyou29, Cloee и 11 други им се допаѓа ова.
 14. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.556
  Добрите девојки ( не го прават тоа)... кое?

  Со оглед на тоа дека пцујам, пијам и носам минич до пич јас лоша девојка сум? :^) :rofl:
  Добрите девојки не ги крадат дечковците на другарките, не се пуштаат на секое второ машко
   
 15. stevocar

  stevocar Нов член

  Се зачлени на:
  13 август 2011
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  10
  Добрите девојки ( не го прават тоа)... кое?


  Oва се нормални девојки не добри
   
 16. mecheto

  mecheto Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  4
  Според мене не постои "добра" девојка во овој век на секоја од нас и се случило да опцуе, да се напие и ред други работи кој можеби женско не треба да би прави ама луге еднаш се живее и ние сами си одредуваме каков ке ни биде животот. Да не бегам од темава добра односно нормална девојка не би требало да се пушта на се живо и диво, да не мисли дека се се врти околу неа,да не легне со машко на прв состанок (мада на ниедно машко нема лошо да му дојде) да ме се пијанчи... а и ке заборавев да не се тепат
   
 17. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  16.150
  убаво кажано само не се согласувам со последното дека машки прифаќаат порази, се извинувам што че бидам оф топик но кому му е гајле дали си добра девојка или не
  ???денес и тоа не се вреднува инаку ние добрите или нормални девојки би биле почитувани и сакани
   
 18. stevocar

  stevocar Нов член

  Се зачлени на:
  13 август 2011
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  10
  А кој не ве почитува? Јас на пример како маж за забава женско ко женско не пребирам, али тие се за една работа, за озбилно не сакам некоја простачка шо се пијанчи секоја вечер или шо скока од еден на друг или па да ми каже дека пред мене на прсти не се бројат колку ја поминале. Шо ќе ми е таква а не познавам и другар шо сака за таква да се врзе и уозбили. Поштовам женска шо се понаша како дама знаеш она благородничко понашање па да треба да се потрудиш да ја придобиеш а кај оние лесните нема ништо до толку интересно некако не го задржуваат вниманието се со нив е баш така лесно
   
 19. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  575
  Е како да не! Сега ќе испадне дека ако сме се опијаниле некогаш и одма сме лоши девојки? Епа тогаш нема добра. Признајте си, сите сме биле пијани, на сите ни се случило да опцуеме, да покажеме среден прст.. во 21 век живееме!
  Добрите девојки имаат добра душа. Сакаат да помагаат вистински, секогаш се тука за пријателите, никогаш не би зафркнале никого. Ете тоа се добри девојки, а за другово сите го правиме, тоа нема врска со нашите мисли и сфаќања.
   
  На butterfly.93 и mecheto им се допаѓа ова.
 20. Ann.94

  Ann.94 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  1.822
  Не газат врз луѓето што нив ги сакаат, за да остварат сопствен интерес.
   
  На Tanjamm и Hellen им се допаѓа ова.