1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Добрите луѓе немаат среќа во животот

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Tanjamm, 24 септември 2013.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.050
  Допаѓања:
  11.186
  Јас сум приметила дека многу добри луѓе немаат среќа во животот, а лошите знаат да си ги наредат коцките . Вие што мислите?
   
 2. Kristina.R

  Kristina.R Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2012
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Машки
  добрите луѓе немаат среќа

  Мислам дека секој што е добар го газат и никогаш нема среќа во животот,ама она што е мое ќе си дојде :)
   
  На Nate- princeza му/ѝ се допаѓа ова.
 3. mil4ence

  mil4ence Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  173
  добрите луѓе немаат среќа

  Јас сум среќна...
  Без бравење иљиња. :!:
   
 4. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.419
  Допаѓања:
  54.708
  Пол:
  Женски
  Така си мислиме ние, на секој му стои среќата било лош било добар, само треба да се избориме не да чекаме сама да ни дојде и само да зборуваме како ние добрите сме несреќни. На никој не му е гајле, се си правиш за себе, секој успех секој чекор натаму ти е гаранција за среќа, тоа што ќе дробеш тоа ќе си сркаш на крајот :) Затоа бидете упорни, и не се откажувајте и на најголемите препреки на патот вие кажете им јас можам и јас ќе успеам да ве турнам :)
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Agawa

  Agawa Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2013
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  280
  Јас со ова не се согласувам, зашто секој човек мора да мине низ кризен период, време кога ќе му се случуваат неубави нешта, но потоа доаѓа доброто. И да напоменам, доброто доаѓа за добрите, а за лошите баш и не би кажала, не верувам дека ќе останат неказнети за лошото што го направиле или го прават. :!:
   
 6. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.050
  Допаѓања:
  11.186
  Има добри, културни, образовани луѓе што немаат среќа во животот. Не е период ако заболиш од некоја страшна болест. Не е период ако 10 год не може тој кутар човек да најде асална работа. Не е период ако во брак заглави добра и фина жена со лош сопруг. Среќата е поважна од многу други фактори понекогаш. Тој што е среќен може да биде грд, глупав, ако има среќа без мака ќе си го среди животот.
   
  На MIA-SK му/ѝ се допаѓа ова.
 7. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.628
  Каква врска има среќата со добрината? :?:
   
  На candy.cane, Elena69221 и QueenElena им се допаѓа ова.
 8. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.698
  Допаѓања:
  19.879
  Пол:
  Женски
  да, има и такви примери,знам и тоа доста.
  ама сепак треба и самите да поработиме на тоа :)
   
 9. Barbie20

  Barbie20 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  10.722
  Пол:
  Женски
  ;)
   

  Прикачени фајлови:

  На Kikka.C19.20, Bescheiden, Rama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. drugarka

  drugarka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.418
  Допаѓања:
  4.980
  Јас мислам дека лошите живеат долго.
  Помалку секирации, подолг живот.

  Добрите луѓе и на небото ги сакаат. :(
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 11. awayfromyou

  awayfromyou Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2012
  Пораки:
  423
  Допаѓања:
  297
  Пол:
  Женски
  Па да ви кажам право,не се жалeте и јас сум добра па не добив ништо.Тие "лошите" нормално дека ќе си се среќни коа ич не им е гајле за другите и си прават како нив им одговара,додека ние што не сме некои гадни личности кои сме тука да помогнеме на секој и многу сме осетливи да не повредиме некој си плачеме и се жалиме.Девојки секој треба да си го добие она што го заслужува.Немојте да бидете добри со оние кои ве разочаруваат постојано и кои не ве заслужуваат,кои ве навредуваат и така натаму.Немој да ќутите,на ДИПЛОМАТСКИ начин ,како дами вратете им за се :),само зборови.За нив валкање раце,скубење за коса не вреди.
   
  На Tanjamm и presiosaP им се допаѓа ова.
 12. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.289
  Никаква. :)
   
 13. Bescheiden

  Bescheiden Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2012
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  193
  Жив пример сум за ова :D А и знам многу вакви личности... И никогаш нема да ми биде јасно зошто. Никогаш. И можеби изгледам наивно и глупаво, ама јас не можам да се одмаздувам и да враќам. Нека ме газат, ќе игнорирам, па што сака нека биде.
  ПС Колку ли само се згрозувам од личности со злобни мисли, ауууу.
   
 14. anjas

  anjas Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  2
  Same here хD Али да нажалост добрината нема врска со среќата... Само на едно нешто се чудам како може нај злобните умови да имаат најмногу среќа и се да им оди како подмачкано.
   
 15. Azriel1

  Azriel1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2012
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  406
  Па немаат, така излегува. Кога ќе размислам со сите што ги познавам е така, а зошто не знам.
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 16. LadyNitro

  LadyNitro Активен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2013
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  31
  До некаде точно е, но според мене секој треба да се избори за својата среќа, да се разбереме, без прљави игри :!: Доклку си добар не значи дека си наивен и дека ќе оставиш да те газат, не не. :)
   
 17. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.050
  Допаѓања:
  11.186
  Да ама ќе се согласите дека лошите некако знаат полесно, без труд, само со лажење успеваат да си го наредат животот.
   
 18. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.889
  Допаѓања:
  32.446
  Пол:
  Женски
  Токму така. Лошите имаат тактики со кои што секогаш успеваат во животот.
   
 19. imelda

  imelda Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  1.622
  Допаѓања:
  10.343
  Сега ќе станам, ќе отидам во парк, и ќе им ја промушам топката на децата ]:) ]:)
   
  На ImePrezime му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.739
  Допаѓања:
  54.589
  Пол:
  Женски
  Најголемата вистина која за жал е така. :(