1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Добри серии, но прерано укинати

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Hipster, 9 јуни 2012.

 1. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.415
  Пол:
  Женски
  Сите ние сме бие некогаш ептен понесени од некоја серија, и сме се разочарале ако прерано ни ја укинале, а сме имале понатака уште многу што да гледаме и откриеме
  Се мисли на 1 до 2 сезони максимум кои биле снимени за серијата
  Dirt
  http://www.imdb.com/title/tt0496275/
  [​IMG]
  Мојот најголем непребол.
  Дрска, шокантана, скандалозна и забавна, според мене најдобрата улога на Кортни Кокс. Само 2 сезони, штета, имаше многу што да се каже и изгледа во серијава. Јас заразно ја гледав на фокс, одлична серија.

  Dead Like Me
  http://www.imdb.com/title/tt0348913/
  [​IMG]
  Веројатно најуникатната и неповторена серија некогаш снимена.
  Ја прекинаа пребрзо, одвај 30тина епизоди да имаше. Концетот,улогите, настаните се ми беше екстра, 10+ глуспоти што ја прекинаа. Не е страшна, дури ни морбидна не ни беше мене, чудно но вистинито.
  Главната глумица ми беше преспецифична и одлично се снаоѓаше во улогата

  Dirty sexy money
  http://www.imdb.com/title/tt0960136/
  [​IMG]
  За серијава има тема, и таму си ги имам искажано мислењето, дека е една од најдобрите серии за мене.
  И оваа ја закопчаа со само 2 сезони, ја прекинаа без никаков крај, а тоа најмногу ме нервира.
  Барем нека ги убрзаат настаните и во 2-3 епизоди да ни го стават крајот.
  Би гледала и 5-6 сезони од серијава никогаш досадна :)

  Аccidentally on purpose
  http://www.imdb.com/title/tt1441096/
  [​IMG]
  Заразна кратка серија од само 1 сезона и 18 епизоди.
  Најзаразната theme song после пријатели дефинитивно
  Џена Елфман ја сакам уште од Дарма и Грег.
  Серијава можеби не беше измислување на топла вода, но хуморот беше симпатичен и интересна беше идеата и замислата да ги видме како го раснат детото заедно. Ах ми е криво...

  The Class
  http://www.imdb.com/title/tt0484082/
  [​IMG]
  Мислам дека го познав одма Мичел и си удрив една заушка, од каде ми е ептен познат :rofl:
  Имаше еден убав сплет на настаниве серијава, мислам дека имаше надеж да прерасне во нешто добро.
  Штета само на 19 епизоди ја оставија.

  И за серии кои ова сезона ни ги откажаа, Ringer и Аwake Shame on you! :fubar:
  Да ви остаам некоја и на вас :D
   
  На kravce му/ѝ се допаѓа ова.
 2. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  8.008
  Допаѓања:
  72.064
  Пол:
  Женски
  Добри серии но прерано укинати

  И мене ми текна на The Class кога ја видов темава.
  И за Suits ми е криво што остана на една сезона.
  [​IMG]
   
 3. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.415
  Пол:
  Женски
  ^Втора сезна на Suts 16 Јули 8)
  http://www.usanetwork.com/series/suits/
  http://www.imdb.com/title/tt1632701/episodes?season=2
  Вакови лепотани не ги оставаат така лесно, НЕ НЕ ]:)
  Едит- Teddy, сега видов на страната нивна 14 Јуни Season 2 Episode 1- The sicrеt is out
  a тоа е сега многу брзо :wasntme:
  Не за друго и мене ми е омилена серија, се нервирам кога грешни информации добивам
   
  На TeddyGrey му/ѝ се допаѓа ова.
 4. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  8.008
  Допаѓања:
  72.064
  Пол:
  Женски
  A како тогаш втора епизода од втора сезона ја пишува на 21 јуни... на ИМДБ... :?:

  Ме израдува сеа Хипстер :)
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 5. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.339
  [​IMG]
  Brothers & Sisters
  Не дека се малку 5 сезони, но серијава сепак остана недовршена.

  [​IMG]
  Lipstick Jungle
  Можеше уште бареме една сезона :)

  [​IMG]
  Samantha Who
  Ее за серијава ми е ептен криво што не ја продолжија, многу ме расположуваше :)
   
 6. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.577
  Допаѓања:
  9.637
  The Event
  [​IMG]
  Sci-fi серија која ја прекинаа после само една сезона. Имаше добра приказна, добра мистерија ама ете. Колку многу можеше да се снима, имаше огромен број на прашања. Не беше монотона ниту нешто видено.
  Пар, дечко и девојка идат на одмор, таму девојка исчезнува и овој тргнува да ја бара и всушнот налетува на заговор од страна на владата каде дури ни самиот претседател не е моќен да направи нешто. Во затвор некаде далеку се чува група на луѓе, вонземјанци кои изгледаат исто како нас, многу се слични само мал дел од нашата и нивна днк се разликува и единствената разлика е што овие стареат многу поспоро од нас. Подоцна се дознава дека на земјава такви alians не се само оние затворените туку ги има секаде околу нас, дури и во највисоките круови на владата, инфлтирирани со години уназад.
  И јасно, сријава со една сезона не успеа да објасни ништо. Штета

  Rubicon
  [​IMG]
  Многу интелегентен аналитичар кој разбива кодови кои никој неможе ни да ги види каде постојат.
  Една сезона само, ќе си пукнам од мака

  Lie to me
  [​IMG]
  За оваа и не сум баш сигурна дали е прерано. Првата сезона ми беше уау, ама после 3 сезони стварно стана монотоно. Сепак добра серија беше, можда би можеле уште некоја сезона. И CSI е крајно предвидлива ама ете си тера 8 сезони веќе

  Breaking In
  [​IMG]
  Многу фина серија, 20минути малку хумор и опуштање мозок. Снимаа една сезона па ја прекинаа. Па друга телевизија ја купи и снимаа 2ра ама пак неуспешно. Ја прекинаа на средина.
  Лесна серија со многу интересни глумци. Би ја гледала да имаше уште сезони

  Terra Nova
  [​IMG]\
  Првата епизода ми беше нешто невидено, очекував многу. Понатаму не ми беше толку јака ама не заслужи сепак да остане на една сезона. Нетипична приказна, во иднината светот е уништен од страна на луѓето и дел од нив се враќаат во минатото во земјата наречена Тера Нова за да успеат да сменат нешто во иднината

  Awake
  [​IMG]
  Мајкл преживува сообраќајна несреќа заедно со неговата жена и син. Некој од нив умира. Се буди Мајкл во свет каде неговата жена е мртва и тој е сам со неговиот син. Легнува, се буди наредниот ден и тогаш е во свет каде неговиот син е мртов. И двата светови за него се реални. Во исто време е и детектив кој решава случаеви и се случува нешта од едниот свет да му помогнат во решавање на случајнот во другиот.
  Само една сезона
   
 7. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.578
  Veronica Mars
  [​IMG]

  Предобар концепт, возбудлива, интригантна, мистериозна, надополнета со супер ликови и одлична глума.
  Нетипична американска серија. Вероника Марс (Кристин Бел) - најнетипична средношколка.
  Има толку добри реплики, дијалози, случаи и секако - романса.
  Штета, навистина штета за ваква серија чиј рејтинг бил добар да има само 3 сезони.
  Остана многу недоречено. :(

  Cashmere Mafia
  [​IMG]
  За оваа дури повеќе ми беше криво, отколку за Липстик Џангл. Само една сезона, абре ајде... можеа уште минимум една. И премалку епизоди, дури и во таа една сезона.

  Dollhouse
  [​IMG]

  Oваа ми е мене непребол. Елајза Душку никогаш не одиграла подобро и не одбрала поумна улога за себе.
  Само 2 сезони, не сфаќам и не можам да се помирам - како, како само ја укинаа Долхаус?
  За сите љубители на сај фај, една интересна и свежа приказна.

  My So Called Life
  [​IMG]

  Ви текнува, ви текнува? :wasntme:
  Туууу, не видовме со кого заврши Анџела.
  Можеме само да си замислуваме дека бидна работата со Џордан Каталано.
  :lol:
   
 8. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  FlashForward
  [​IMG]
  Уште ја жалам серијава. Многу беше интересна посебно последната сцена мислам дека останав со отворена уста. И после отварам википедија да видам кога ќе почне втора сезона што да видам серијата прекината. Ептен се разочарав :@

  The Class
  [​IMG]
  И оваа серија беше интересна иако имаше само 19 епизоди. Штета стварно штета.

  The Secret Circle
  Summerland
   
 9. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.415
  Пол:
  Женски
  Како можев да го заборавам,
  Eli Stone
  Две сезони и самo 26 епизоди. Имам некоја сериозна манија по правниве серии, ама посилно е од мене.
  Ја даваа на Нова, уште на времето кога имавме Нова и се скапував од гледање на добра програма.
  Илај Стоун е адвокаат од Сан Франциско кој откирава дека има анеуризам на мозокот.
  Илај има доста комични дешавки и се тоа thanks to болеста која ја има.
  Незнам како заврши серијава, само знам дека многу брзо ја прекинаа.
  Повод за да си ја изгледам на раат како човек
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]

  http://www.imdb.com/title/tt0892535/
   
  На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.479
  [​IMG]

  &

  [​IMG]

  Стварно очекував повеќе сезони да имаат. Едни од поретките нови серии кои ми се допаднаа.
   
 11. the.vampire.girl

  the.vampire.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2012
  Пораки:
  878
  Допаѓања:
  1.490
  Пол:
  Женски
  Brothers&sisters
  [​IMG]

  супер серија, незнам зашто ја прекинаа, ама најверојатно заради слаба гледаност зашто ја даваа навечер во 00:30 / 01:00
   
 12. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.274
  Допаѓања:
  414
  Heroes Колку ми е криво за нив
   

  Прикачени фајлови:

  • her.jpeg
   her.jpeg
   Големина на фајлот:
   11,5 KB
   Прегледи:
   342
 13. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  3.175
  Допаѓања:
  25.818
  Пол:
  Женски
  10 things i hate about you
  [​IMG]

  Баш ми се свиѓаше серијава.Снимана според истоимениот филм, излезена е во 2009 и пред некое време ја загледав.Се работи за двете сестри, и нели нивниот строг татко.Епизодите траеа по 20тина минути и ми беше онака чисто за релаксација.

  About a girl
  [​IMG]

  И оваа е од типот лимонатки серии, исто епизодите ако не се лажам траеа по 20тина минути.Интересен ми беше концептот за девојка румејт со 4 машки и не можам да си ја прежалам.

  Are you there Chelsea?
  [​IMG]

  Од типот на двете серии погоре, лесен хумор, си тепав време со серијава.Не дека беше нешто нај, ама заслужуваше уште една сезона барем.
   
 14. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.996
  Пол:
  Женски
  Life As We Know It
  http://www.imdb.com/title/tt0411004/
  [​IMG]
  Фина, тинејџерска серија.
  Ја даваа на OBN и се сеќавам дека после школо ја фаќав.
  Не знам зошто ја укинаа, направија само една сезона.
  Интересна беше, башка Шон беше главен лик.
  Бомбона е :wasntme:
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 15. OmniaVanitas

  OmniaVanitas Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  1.389
  Допаѓања:
  1.388
  Taман ќе барав слика :)

  За серијава прво мислев дека А1 ја прекинаа заради тоа што не е откупена до крај (нели, се навикнавме, не е прв пат :D ), но потоа разгледав дека има само 2 сезони. Ја скратиле заради тоа што немало доволно буџет за да се снима наредната сезона. А и една од актерките веќе е почината, така да, надежта за повторно оживување на серијава ептен се изгуби (не дека не можеа да ја заменат или да и измислат некоја несреќа).

  Интересна серија, но штета што не продолжи и не дознавме дали и кој е убиецот и што ќе се случи.
   
 16. Tiki-lolipop

  Tiki-lolipop Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  1.284
  The Secret Circle !!!!! Таман ја загледав, ми беше интересна, а посебно крајот сезоната, читам на нет ја прекинале :^) Баш се разочарав, а останаа толку работи недорешени .. дали Кејси ќе остане со Адам или со Џејк, дали ќе се сложуваа со Дијана од кога дозна дека и е сестра..
  Баш сакам да ја продолжат. :yawn:
  [​IMG]
   
 17. HollyWoodGirl

  HollyWoodGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  316
  Очајни Домаќинки, турска верзија ;(
   
 18. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.253
  Допаѓања:
  6.024
  Пол:
  Женски
  My Name Is Earl

  [​IMG]

  Штета, штета, сеуште кога ќе помислам на серијата ми е криво што остана недовршена. Знам пред некоја година имаше некои најави за филм ама остана на тоа.
  А Earl Hickey имаше уште многу работи од листата да поправи. :|
   
  На Trnche, Hipster и Trendafilka им се допаѓа ова.
 19. elence132

  elence132 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2012
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  105
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Butterfly14

  Butterfly14 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  757
  Допаѓања:
  456
  Samantha Who, The Lying Game, The secret circle, Don't trust the b**** in appartment 23 и Ringer.