1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Добри фирми, задоволни вработени

Дискусија во 'Барање работа' започната од Mantub, 10 септември 2019.

 1. Mantub

  Mantub Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  9.281
  Допаѓања:
  79.402
  Пол:
  Женски
  Не најдов ваква тема, имаме тема за каде да не се вработиме, али ко што видов немаме тема да ги пофалиме фирмите каде се грижат за своите вработени. Па повелете, за кои фирми би ги охрабриле другите членови доколку сакаат да аплицираат?

  А, и да се надополнам, доколку е можно темата нека биде повеќе за Скопје, али нема веза можеме да кажуваме за цела држава
   
  Последна измена од модератор: 10 септември 2019
  На X.X, GirlLove и Cka им се допаѓа ова.
 2. tina2018

  tina2018 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2018
  Пораки:
  1.575
  Допаѓања:
  2.974
  Пол:
  Женски
  Можеш да почнеш, и јас барам таква фирма. Веројатно софтверските компании вредат, ама треба да си во струката. Позз
   
  На poppie и Mantub им се допаѓа ова.
 3. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.545
  Допаѓања:
  19.413
  Темава треба да се смести во ,,другата" наука. :)
   
  На Bratot, raww, Снегулк@23 и 26 други им се допаѓа ова.
 4. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  4.844
  Допаѓања:
  17.519
  Пол:
  Женски
  Ке си остане празна темава ...
   
  На Feminka192, Lostinparadise, Јаневски и 6 други им се допаѓа ова.
 5. Mantub

  Mantub Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  9.281
  Допаѓања:
  79.402
  Пол:
  Женски
  Навистина ли сте толку разочарани? За жал состојбата со работа кај нас сите знаеме каква е, али мора да се наоѓа барем една компанија, еден задоволен вработен
   
 6. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.976
  Пол:
  Женски
  Една фирма само има таква тука - државна администрација :D
   
 7. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  32.732
  Допаѓања:
  259.997
  Скоро сите софтверски фирми.
   
  На Снегулк@23 и tina2018 им се допаѓа ова.
 8. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  11.924
  Допаѓања:
  104.182
  Се зезаш нели ?
   
 9. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  4.126
  Допаѓања:
  13.695
  Пол:
  Женски
  Се надевам дека се зеза...од што да се задоволни вработените во асминистрација? Од можноста никогаш да не се унапреди ? Од "високите"плати? Или од препотентните шедови кои знаеме како се назначени?
   
  На Rubiii, Снегулк@23, tina2018 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  8.385
  Допаѓања:
  120.602
  Пa oд некoј штo лепел плaкaти и oдел oд куќa дo куќa дa мoли зa глaсoви не мoжеш и дa oчекувaш дa имa пoгoлеми стaндaрди. Зaдoвoлни се сo тoa, некoи и пoвеќе oткoлку штo требa. Сoнoт им се испoлнил.
   
  На Снегулк@23, An-na и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 11. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.976
  Пол:
  Женски
  А колку приватни фирми има со подобри услови?И за таму треба некоја добра струка да имаш за да си платен ко што треба па и тогаш е прашање дали ќе влезеш, посебно без искуство.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 12. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  3.047
  Допаѓања:
  14.118
  Пол:
  Женски
  Интересно е мислењето дека вработените во државно секогаш уживаат и ништо не прават, и немаат никакви нервози и се задоволни. Јас се чудам за што се тепаат младите, лепат плакати, за да одат државно. Моите цел живот работеа државно, и се соочуваа со следното: мобинг, неписмени и злобни (моќни) директори кои немаш каде да ги пријавиш , закани, местенки, неетички наредби кои мораат да се исполнат, грешни обвиненија.... не знам, можам книга да напишам колку пати дома болни паѓале, биле под стрес и слично. Во државно мора очите отворени оти можат да те наместат толку лошо, што можеш во затвор да завршиш... Е сега, како е за оние што се моќни и со многу јаки врски, не знам.
   
  На eli25 и kikin им се допаѓа ова.
 13. boo3

  boo3 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2015
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  2.812
  Пол:
  Женски
  Истото го имаш и на приватно, само што немаш платен одмор, боледување, празник како неработен ден...
   
 14. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  3.047
  Допаѓања:
  14.118
  Пол:
  Женски
  Јас и мм сме во приватни фирми... имаме одмор, боледување (не сме имале потреба за тоа до сега, фала БОгу) и дефинитивно празници слободни. Кога работеше мм во здравствена установа, исто во приватна фирма, работеше празници, нормално, ама до еден му беа платени. Така да... јас би рекла ако работите во фирма која не ви дава одмор или ве тера да работите на празници без да ви плати како што треба, тогаш дајте си отказ и вработете се во фирма која го дава сето тоа.
   
  На eli25, boo3 и kikin им се допаѓа ова.
 15. tina2018

  tina2018 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2018
  Пораки:
  1.575
  Допаѓања:
  2.974
  Пол:
  Женски
  Тоа е темата, која фирма? Јас работам празници, викенди, трета за минималец, па сакам да сменам ама не знам каде. Ако сте Ајти, блазе вас. Поз
   
  На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
 16. sierra

  sierra Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2019
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  907
  Пол:
  Женски
  Според тоа што имам слушано од повеќе луѓе од IT секторот, Endava. Нудат многу добра почетна плата како за наши услови, а и доста се задоволни од односот на надредените.
   
  На Снегулк@23, eliesaab и Mantub им се допаѓа ова.
 17. Jana06

  Jana06 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  8.687
  Допаѓања:
  27.552
  Пол:
  Женски
  Задоволна сум од IT logistics. Нема врска со IT, call центар е за амерички пазар, странски газди ама многу коректна фирма. Почетната плата е минимална, но со големи бонуси.
   
  На tina2018 му/ѝ се допаѓа ова.