1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Доградба на поткровје

Дискусија во 'Дом' започната од Tinkakatinka, 18 мај 2019.

  1. Tinkakatinka

    Tinkakatinka Нов член

    Се зачлени на:
    18 мај 2019
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Sakam da mi predlozite proektànt arhitekt za dogradba na potkrovje na veke postoecka kuka od koj ste zadovolni,
    I info kolku se naplaka za kvadrat seto toa peekriranje i sreduvanje na dokumentacija vo opstinata za da dobieme odobrenie za dogradba
    Blagodaram
     
  2. Kikikikiri0405

    Kikikikiri0405 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2016
    Пораки:
    547
    Допаѓања:
    611
    Пол:
    Женски
    За средивање на документите незнам како се одвиваат работи, но пред околу месец дечко ми градеше поткровје на куќата по идеа наша и во согласност со тоа што дозволува просторот само раговараше со мајсторите кое како и што. Муабетот ми е дека немора да трошиш пари на архитекти доволно е само да знаеш што сакаш и да имаш добри мајстори кои ќе ја спроведат таа работа. Имаш и многу апликации на интернет кои ти дозволуваат сама да си го организираш просторот.
     
  3. hristinan12

    hristinan12 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2014
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    1.210
    Пол:
    Женски
    За поткровје на кое не се креваат ѕидови туку само таванот си го праиш соби не ти треба никаква дозвола од општината, а за полупоткровје, односно ѕидови до 1.5 метар во висина се плаќаше околу 8евра квадрат (ова во кисњла вода, не знам дали има разлика меѓу општините), до 10евра максимум, а за ѕид од 2.5метра 20евра квадрат.
     
  4. pepapa

    pepapa Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    1.121
    Допаѓања:
    908
    A kolku cini potkrovje zboram se vkupno so se pod i plocki bez mebel?
     
  5. pepapa

    pepapa Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    1.121
    Допаѓања:
    908
    Ako ne ti e problem pisi mi nekoja aplikacija
     
  6. Kikikikiri0405

    Kikikikiri0405 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2016
    Пораки:
    547
    Допаѓања:
    611
    Пол:
    Женски
    Planner 5D i Room planner jas gi koristam t.e. zaedno so decko mi gi koristevme za planiranje na potkrovjeto licno podobra mislam deka e room planner jas se rabotev od telefonot, a decko mi od tablet i polesno mu beshe :D podobra preciznost imas taka
     
    Последна измена: 19 јуни 2019
    На pepapa му/ѝ се допаѓа ова.
  7. pepapa

    pepapa Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    1.121
    Допаѓања:
    908
    Kolku go cini samo karabina za potkrovjeto znaes od prilika da mi kazes?
     
  8. Kikikikiri0405

    Kikikikiri0405 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2016
    Пораки:
    547
    Допаѓања:
    611
    Пол:
    Женски
    Кај нив поткровјето е околу 120м2 околу 11000евра +/- ама само кревањето на поткровјето без покривот