1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Доградба на поткровје

Дискусија во 'Дом' започната од Tinkakatinka, 18 мај 2019.

 1. Tinkakatinka

  Tinkakatinka Нов член

  Се зачлени на:
  18 мај 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Sakam da mi predlozite proektànt arhitekt za dogradba na potkrovje na veke postoecka kuka od koj ste zadovolni,
  I info kolku se naplaka za kvadrat seto toa peekriranje i sreduvanje na dokumentacija vo opstinata za da dobieme odobrenie za dogradba
  Blagodaram
   
 2. Kikikikiri0405

  Kikikikiri0405 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2016
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  364
  Пол:
  Женски
  За средивање на документите незнам како се одвиваат работи, но пред околу месец дечко ми градеше поткровје на куќата по идеа наша и во согласност со тоа што дозволува просторот само раговараше со мајсторите кое како и што. Муабетот ми е дека немора да трошиш пари на архитекти доволно е само да знаеш што сакаш и да имаш добри мајстори кои ќе ја спроведат таа работа. Имаш и многу апликации на интернет кои ти дозволуваат сама да си го организираш просторот.
   
 3. hristinan12

  hristinan12 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2014
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  1.195
  Пол:
  Женски
  За поткровје на кое не се креваат ѕидови туку само таванот си го праиш соби не ти треба никаква дозвола од општината, а за полупоткровје, односно ѕидови до 1.5 метар во висина се плаќаше околу 8евра квадрат (ова во кисњла вода, не знам дали има разлика меѓу општините), до 10евра максимум, а за ѕид од 2.5метра 20евра квадрат.
   
 4. pepapa

  pepapa Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  1.100
  Допаѓања:
  903
  A kolku cini potkrovje zboram se vkupno so se pod i plocki bez mebel?
   
 5. pepapa

  pepapa Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  1.100
  Допаѓања:
  903
  Ako ne ti e problem pisi mi nekoja aplikacija
   
 6. Kikikikiri0405

  Kikikikiri0405 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2016
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  364
  Пол:
  Женски
  Planner 5D i Room planner jas gi koristam t.e. zaedno so decko mi gi koristevme za planiranje na potkrovjeto licno podobra mislam deka e room planner jas se rabotev od telefonot, a decko mi od tablet i polesno mu beshe :D podobra preciznost imas taka
   
  Последна измена: 19 јуни 2019
  На pepapa му/ѝ се допаѓа ова.
 7. pepapa

  pepapa Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  1.100
  Допаѓања:
  903
  Kolku go cini samo karabina za potkrovjeto znaes od prilika da mi kazes?
   
 8. Kikikikiri0405

  Kikikikiri0405 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2016
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  364
  Пол:
  Женски
  Кај нив поткровјето е околу 120м2 околу 11000евра +/- ама само кревањето на поткровјето без покривот