Додатоци и суплементи

Дискусија во 'Диети' започната од Bubble, 7 јуни 2010.

 1. pepelashka.20

  pepelashka.20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  18
  б-комплекс

  Пијам б комплекс 1 до 2 пати неделно
   
 2. candy1990

  candy1990 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Б-комплекс

  mene mi pomogna i so apetitot i so smiruvanje na zivcite, piev nautro i navecer po edno... a ponekogash i pred ispit :)
   
 3. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  8.651
  Допаѓања:
  106.275
  Б-комплекс

  Исто, буквално се имам пиено, се пробано , се што ќе чуе мајка ми - ми купува да пијам.. ама ништо..Немам брз метаболизам, јадам онака нормално, трипати на ден...
   
 4. Liluskata

  Liluskata Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  2
  Б-комплекс



  Јас имам пиено Б-комплекс кога имав заушки ама не пиев од обичниве што се продаваат по аптеки туку пиев од оние Германските мислам дека Royal Sailes се вика фирмата, како капсули се, зелени и да ви кажам мн се поправив го зголемува апетитот и цело време на јадење мислиш :)
   
  На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
 5. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  8.651
  Допаѓања:
  106.275
  Б-комплекс

  Е уште овие ги немам пробано, ај ќе пробам па ќе чекам резултати. :D
   
 6. loly89

  loly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  74
  Б-комплекс

  Е баш оваа недела почнав да ги пијам исто за апетит по 2 на ден пред јадење, ги имам и порано пиено и ми помогнале :)
   
 7. Saxobeat

  Saxobeat Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  99
  Б-комплекс

  И јас пијам б-комплекс па не чувствувам некоја поголема желба за јадење...
   
 8. kallias

  kallias Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  6.964
  Б-комплекс

  И јас пијам б комплекс секој ден по 1 чисто поради тоа што се витамини и се потребни на организмот, а не дека отварат апетит и мене лично не ми делуваат како за поправање, нити ми отвараат апетит да се поправам :)
   
 9. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.396
  Допаѓања:
  3.862
  Пол:
  Женски
  Б-комплекс

  кога бев помала се сеќавам со секој појадок мајка ми ми даваше б-комплекс,аман бе жено ме засити знаев да и кажам,а сеа не пијам :)
   
 10. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.149
  Допаѓања:
  73.369
  Пол:
  Женски
  Б-комплекс

  Е, мене уште ми даваат секое утро ме чекаат апчињава на маса - ми се смеат и ми викаат drink me, drink me. :puke:
  Шала на страна, им се навикнав, а заприметив дека ми помагаат при стресна состојба и нервоза, бидејќи сум прилично слаба на емоционалната страна и понекогаш дури и мали нешта ме вознемируваат, а камо ли недај боже нешто сериозно и ме смируваат колку толку, или пак само јас мислам така. :)
  И, не знам колку е точно, ама ми кажа една блиска пријателка дека таа си ги растварала таблетките во шампонот и ја миела косата, демек го поттикнувале растот на косата, а богами да ви кажам кај неа се гледаа резултати. :)
   
  На Magnolija му/ѝ се допаѓа ова.
 11. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.790
  Пол:
  Женски
  Б-комплекс

  Пиев Б-коплекс кога пиев антибиотици на 12 часа по едно апче. Инаку Б-комплекс е мешавина на Б1, Б2, Б3,Б6, Б9 и Б 12 ( пиквски квасец) :D
   
 12. Anastasia94

  Anastasia94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  6
  Б-комплекс


  можеби прашањето не е за тука али ипак да прашам :) по колку таблетки растварала во шампон? ;)
   
 13. Ivah

  Ivah Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  197
  Б-комплекс

  јас ги пијам за нервоза, кога сум премногу нервозна и немоЖам да се контролирам, земам по две одеднаш и сум океј.
  :!: имам препорака од доктор.
   
 14. mia9184

  mia9184 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  275
  Пол:
  Женски
  Б-комплекс

  Ај јас ке ти кажам, јас растварам 5-6 таблетки во околу 200 мл вода и кога ја мијам косата додавам од растворот на шампонирана коса . Ова количество раствор го употребувам за 2-3 миења .
  И навистина има ефект , за еден месец се приметуваат резултати. :)
   
 15. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.166
  Б-комплекс

  Мене ми ги препорачаа три паати на ден,и ги пијам редовно ,ама искрнео не забележувам некое зголемување на апетит. Најнормално ми е .
   
 16. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.701
  Пол:
  Женски
  Б-комплекс

  Многу се добри за коса, кожа и нокти. Побрзо растат и се здрави. Секојдневно ги пијам и резултати навистина се забележуваат. :)
   
 17. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  832
  Б-комплекс

  Јас пијам, стварно смируваат и понекогаш и полесно заспивам откако ќе се напијам. Одлични се за кожа, коса и нокти. И јас си јадам нормално, немам некој драстично зголемен апетит.
   
 18. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.656
  Б-комплекс

  Ја зголемуваат ли концентрацијата Б-комплексот?
  Во последно време ич не сум сконцентрирана кога учам.
   
 19. minne-mouse

  minne-mouse Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  535
  Б-комплекс

  Секое утро, веке две години, за смирување,за ден без нервози :D бидејки нервозата ми мава на желудникот и имам неподносливи болки а мала сум за да пијам не знам какви лекови затоа овие си ги пијам за да бидам поопуштена бидејки си ја стегам душичката за секакви работи :doh:
   
 20. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.957
  Пол:
  Женски
  Б-комплекс

  Уште од мала, мене и сестра ми секое сабајле на маса не чекаше шолја топло чоколадно млеко, це витамин и бе комплекс. Таа рутина ја свикнав, иако во последно време не ја практикувам. Заборавам да се напијам, а кога ќе видам дека имам потреба од повеќе витамини, надокнадувам со шумечи таблети и цедевита. Кога немам доволно витамини во организмот најчесто ми пукаат ноктите, па тоа некако ми е како аларм :wasntme: