1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Додворување преку FB или MSN

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од MJB, 23 јуни 2010.

  1. MJB

    MJB Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    Дали е глупаво или нормално на денешно време на некој кому му сте се допаднале претходната вечер...веќе другиот ден да ве покани за пријател на FB и да почне да ви се додворува...иако не пробал да ви се доближи претходно?
    Mене сеуште ми се глупави тие запознавања преку нет...никогаш нисшто добро не ми се случило од тоа.
    Што мислите вие?
     
  2. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.150
    Не ми се допаѓа додворување преку фб или мсн ,прво се знае дека првиот состанок е многу важен затоа што можеш да ги забележиш реакциите на спротивниот пол и ќе знаеш отприлика што му се допаѓа,ке го оцениш неговото однесување не во целост но делумно колку да знаеш дали би излегла повторно со него и дали би сакала да бидеш со него. Преку фб и мсн незнаеш дали тој се зеза или има навистина добри намери такак да ако на некој му се свигам нека ми се додворува на начин на кој што отсекогас се сметал за нормален сепак фб е само виртуелен свет со мала доза на реалност .
    п.с заборавив да кажам пристапот многу говори за личноста што преку фб и мсн не би го забележала
     
  3. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180
    шо е со темаваа бееееее? :@ ццц цццц ццццц свашта!
     
  4. elenaklasik

    elenaklasik Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2010
    Пораки:
    4.473
    Допаѓања:
    10.462
    Пол:
    Женски
    Со оглед дека се повеќе нет-комуникацијата зазема место во начинот на комуницирање,не е чудно.Веројатно многу полесно е некому да му пристапиш преку фејсбук или на мсн отколку очи в очи.Ама не практикувам нити па поддржувам таков начин.Поинаку е кога контактот е директен ,кога се гледа фацијалната екпресија.Тоа е вистинскиот начин.Ај поздрав
     
  5. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Немам фб , ни мснто не го користам многу често . За порано , кога немав дечко , беа тие допишувања на мсн ,договарање средби .. паѓање во несвест ( демек љубов ) . Искочи во живо - одма магла фаќај ! Од причина не е убав , не знае во живо муабет да направи и разни . Не сум за вакво запознавање ич , многу филмови и на крај разочарување..Подобро во 4 очи се тоа ;)
     
  6. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
  7. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Секоја чест на исклучоците , нели ? :)
     
  8. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Абе искрено оваа нет-технологија многу помага во тие работи. На пример, ако дечково ретко го гледате, не се движите на исти места... овој начин да му се доближите е добар. Ама што ако те аднал некој за пријател, а те запознал претходната вечер. Има луѓе кои адираат други што ВООПШТО НЕ ГИ ПОЗНАВААТ.
    Премногу си го сфаќаат луѓево сериозно тој фејсбукот. За мене не е мерило. Ама ич.
     
  9. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    незнам за вас ама јас на нет заппзнав прекрасен дечко идевме некое време и беше супер.
    инаку ако веќе претходно сте го запознале интересно е да ви се додворува преку фб или мсн.
    ама има и некои мноогу досадни што појма немате кој се многу ме нервираат таквите :@
     
  10. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.315
    луѓе излегувајте, шетајте запознавајте прави личности. мене многу ме нервира запознавањето по интернет. ништо не е исто како што можеш дасе заљубиш во првиот поглед, да ти се додворуваат во дискотека, кафич или на седенка. ништо неможе да го замени првиот допир, првата насмевка во живо, првиот бакнеж, првото немигање. а што преку нет..... ќе си пушттате само т.н. водичка колку сакате да се видите се гледате и штооооо......... каде е убавината во сето тоа ....
    п.с. мое размислување ;)
     
    На hermosa и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
  11. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    Се согласувам со карак. Јас сум за додворување во живо. Тој некој флуид што го има кога е во живо не може да се доживее преку мсн или фб.
     
  12. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.092
    Допаѓања:
    6.829
    Пол:
    Женски
    Глупаво,глупаво,глупаво!!! Тоа ми некако нереално! Вистинското додворување треба да биде во живо,според мене :)
     
  13. martina.d

    martina.d Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    2
    Се согласувам со тебе :)
     
  14. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Е ајде де. А колку само се испоженија!
    Мене не ми е баш ок за оние кои си бараат женска - дечко преку фејсбук, зборувам за оние што со единствено таа намера користат фб.Тоа ми е знак дека тој не може да си најде женска поради не знам кои причини, па ајде на нет си ја пробува среќата, бидејќи таа нова девојка, ниту го знае, ниту го познава |(
     
  15. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
  16. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.315
    хехехехех се изнасмеав на клипчево :lol: :lol: :lol:
     
  17. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Мене ми е тоа некако глупаво! Не сакам воопшто некој да ми се додворува преку фб или мсн па затоа фб немам а на мсн ги имам само најблиските и го користам само за да си пишувам со дечко ми или некој роднина во странство! Преку нет запознав само една личност што вреди, еден тип кој ми стана најдобар пријател и кој можеби никогаш нема да го видам затоа што е од многу далечна земја, но пријател каков што ретко се наоѓа, кој секогаш ме слуша и ми дава добри совети, кој знае да ме насмее... Единствена добра личност што сум ја запознала на нет! Додворувањето преку компјутер е за оние што немаат храброст да зборнат во 4 очи, што не знаат можеби да се однесуваат како што треба кога ќе се видат со дечкото/девојката. или пак за оние правно наречени-помлади малолетници(13, 14 год).
     
  18. puflaa

    puflaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    23
    Никако виртуелно! Се ежам од тие типови, посебно непознаати кога те аднуваат а имаат по 2000 пријателКИ,на секое можно женско суштество оставаат коментар и се трудат да најдат врска на интернет! Некогаш оправдувам ако е другар на другар,го знаеш па сте седеле неколку пати у диско па ајде да не напиња одма со број, на почеток може некој ситен флерт преку чет! :lol:
     
  19. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Сашкооооо
    Стискај ентер, стискај ентер!!!!! :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
  20. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    неее...ф5 ф5 ф5 ф5 ентер.....така оде тоа има тактика! :D :D