1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Додворување преку FB или MSN

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од MJB, 23 јуни 2010.

 1. MJB

  MJB Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  1
  Дали е глупаво или нормално на денешно време на некој кому му сте се допаднале претходната вечер...веќе другиот ден да ве покани за пријател на FB и да почне да ви се додворува...иако не пробал да ви се доближи претходно?
  Mене сеуште ми се глупави тие запознавања преку нет...никогаш нисшто добро не ми се случило од тоа.
  Што мислите вие?
   
 2. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.143
  Допаѓања:
  16.141
  Не ми се допаѓа додворување преку фб или мсн ,прво се знае дека првиот состанок е многу важен затоа што можеш да ги забележиш реакциите на спротивниот пол и ќе знаеш отприлика што му се допаѓа,ке го оцениш неговото однесување не во целост но делумно колку да знаеш дали би излегла повторно со него и дали би сакала да бидеш со него. Преку фб и мсн незнаеш дали тој се зеза или има навистина добри намери такак да ако на некој му се свигам нека ми се додворува на начин на кој што отсекогас се сметал за нормален сепак фб е само виртуелен свет со мала доза на реалност .
  п.с заборавив да кажам пристапот многу говори за личноста што преку фб и мсн не би го забележала
   
 3. ludacaa

  ludacaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  180
  шо е со темаваа бееееее? :@ ццц цццц ццццц свашта!
   
 4. elenaklasik

  elenaklasik Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2010
  Пораки:
  1.502
  Допаѓања:
  4.207
  Пол:
  Женски
  Со оглед дека се повеќе нет-комуникацијата зазема место во начинот на комуницирање,не е чудно.Веројатно многу полесно е некому да му пристапиш преку фејсбук или на мсн отколку очи в очи.Ама не практикувам нити па поддржувам таков начин.Поинаку е кога контактот е директен ,кога се гледа фацијалната екпресија.Тоа е вистинскиот начин.Ај поздрав
   
 5. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.913
  Немам фб , ни мснто не го користам многу често . За порано , кога немав дечко , беа тие допишувања на мсн ,договарање средби .. паѓање во несвест ( демек љубов ) . Искочи во живо - одма магла фаќај ! Од причина не е убав , не знае во живо муабет да направи и разни . Не сум за вакво запознавање ич , многу филмови и на крај разочарување..Подобро во 4 очи се тоа ;)
   
 6. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.412
  Пол:
  Женски
 7. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.913
  Секоја чест на исклучоците , нели ? :)
   
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.792
  Абе искрено оваа нет-технологија многу помага во тие работи. На пример, ако дечково ретко го гледате, не се движите на исти места... овој начин да му се доближите е добар. Ама што ако те аднал некој за пријател, а те запознал претходната вечер. Има луѓе кои адираат други што ВООПШТО НЕ ГИ ПОЗНАВААТ.
  Премногу си го сфаќаат луѓево сериозно тој фејсбукот. За мене не е мерило. Ама ич.
   
 9. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  144
  незнам за вас ама јас на нет заппзнав прекрасен дечко идевме некое време и беше супер.
  инаку ако веќе претходно сте го запознале интересно е да ви се додворува преку фб или мсн.
  ама има и некои мноогу досадни што појма немате кој се многу ме нервираат таквите :@
   
 10. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.234
  Допаѓања:
  5.063
  луѓе излегувајте, шетајте запознавајте прави личности. мене многу ме нервира запознавањето по интернет. ништо не е исто како што можеш дасе заљубиш во првиот поглед, да ти се додворуваат во дискотека, кафич или на седенка. ништо неможе да го замени првиот допир, првата насмевка во живо, првиот бакнеж, првото немигање. а што преку нет..... ќе си пушттате само т.н. водичка колку сакате да се видите се гледате и штооооо......... каде е убавината во сето тоа ....
  п.с. мое размислување ;)
   
  На hermosa и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 11. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  58
  Се согласувам со карак. Јас сум за додворување во живо. Тој некој флуид што го има кога е во живо не може да се доживее преку мсн или фб.
   
 12. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.883
  Допаѓања:
  3.920
  Пол:
  Женски
  Глупаво,глупаво,глупаво!!! Тоа ми некако нереално! Вистинското додворување треба да биде во живо,според мене :)
   
 13. martina.d

  martina.d Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  2
  Се согласувам со тебе :)
   
 14. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.100
  Пол:
  Женски
  Е ајде де. А колку само се испоженија!
  Мене не ми е баш ок за оние кои си бараат женска - дечко преку фејсбук, зборувам за оние што со единствено таа намера користат фб.Тоа ми е знак дека тој не може да си најде женска поради не знам кои причини, па ајде на нет си ја пробува среќата, бидејќи таа нова девојка, ниту го знае, ниту го познава |(
   
 15. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  633
 16. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.234
  Допаѓања:
  5.063
  хехехехех се изнасмеав на клипчево :lol: :lol: :lol:
   
 17. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.217
  Мене ми е тоа некако глупаво! Не сакам воопшто некој да ми се додворува преку фб или мсн па затоа фб немам а на мсн ги имам само најблиските и го користам само за да си пишувам со дечко ми или некој роднина во странство! Преку нет запознав само една личност што вреди, еден тип кој ми стана најдобар пријател и кој можеби никогаш нема да го видам затоа што е од многу далечна земја, но пријател каков што ретко се наоѓа, кој секогаш ме слуша и ми дава добри совети, кој знае да ме насмее... Единствена добра личност што сум ја запознала на нет! Додворувањето преку компјутер е за оние што немаат храброст да зборнат во 4 очи, што не знаат можеби да се однесуваат како што треба кога ќе се видат со дечкото/девојката. или пак за оние правно наречени-помлади малолетници(13, 14 год).
   
 18. puflaa

  puflaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  23
  Никако виртуелно! Се ежам од тие типови, посебно непознаати кога те аднуваат а имаат по 2000 пријателКИ,на секое можно женско суштество оставаат коментар и се трудат да најдат врска на интернет! Некогаш оправдувам ако е другар на другар,го знаеш па сте седеле неколку пати у диско па ајде да не напиња одма со број, на почеток може некој ситен флерт преку чет! :lol:
   
 19. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.792
  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Сашкооооо
  Стискај ентер, стискај ентер!!!!! :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 20. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  633
  неее...ф5 ф5 ф5 ф5 ентер.....така оде тоа има тактика! :D :D