1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Додворување преку FB или MSN

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од MJB, 23 јуни 2010.

  1. flavor

    flavor Активен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2016
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    235
    Ja sho se zapoznav so edna minatat nedela u Starbaks u zivo onaka sluchajno posho barashe upaljach za da zapalela cigara nadvor pa i go daov, poslem toa me terashe da sme se dopishuvale na fb za da me upoznaela podobro...
    Ja i vikam, pak ke dojdam utre u ova vreme po kafe ai znae deka idam redovno i ako si tuka ke praime muabet sho ke ti e internet ...lady fakward:lol:
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  2. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.561
    Пол:
    Женски
    Сум имала вакви случаи. Со еден дури и се запознав..интересно беше..хаха
     
    На Crna Dama, buba4e89, Mr. Right и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Црна Ружа

    Црна Ружа Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    1.000
    Допаѓања:
    3.684
    Пол:
    Машки
    Кога сме кај социјалните мрежи, од страна на една другарка ми беше предочен следниот лик, наводен опасен играч по социјалните мрежи кој кршел женски срца од Новоселски пат до Владивосток.
    lik.jpg

    Ставањето на тоалетна во гаќи за да се потенцира машкоста, теписонот, ормарот модел Неретва 1971 и секако круната на битовиот елемент на овие простори - гобленот, само го засилуваат впечатокот на белата трењерка, белиот рачен саат и џигерицата која само чека да се вее при евентуален ветар.

    Како корисник на доскочици и мудрости од типот "nema zena sto nedava hehe" на прв поглед помислив дека е шега но за жал, ликот е реалност.

    Што мислите за ваквиот пристап, дали вашите женски срца треперат при поглед на ваков примерок, дали е ова формулата за успех?
     
    На Lella, SnowWhite8, buba4e89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Моево срце на ваков примерок се цепи од смеење :rofl:
    Сериозно . Бај д веј , сум имала случаи каде ми се пуштале преку социјални мрежи . Најчесто , ликовите сум ги познавала " из виџења " ама муабетот повеќе ни одел на фб . Со мм така и се запознавме . На фејсбук , иако се имавме сретнато во кругот на школото , официјален муабет врзавме преку фб .
     
    На Црна Ружа и teressa им се допаѓа ова.
  5. Crna Dama

    Crna Dama Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2015
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    21.843
    Пол:
    Женски
    Пф преку фб, и мсн, додворувачи такви ги имаш колку ти сака душа.....машки и се е можно :rofl::rofl::rofl:тоа ти е..
     
  6. Briar Rose

    Briar Rose Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2016
    Пораки:
    2.387
    Допаѓања:
    13.681
    Пол:
    Женски
    Многу мразам кога некој, особено непознат, ќе ми напише ,,додворувачка,, порака :@ Сметам дека тоа е многу просто ... Ама затоа јас веднаш ќе му избришам пораката и ќе го блокирам за никогаш повеќе да не ми пише!
    Малкуте луѓе кои ме познаваат мислат дека тоа е чудно, дрско , па и ладнокрвно од моја страна но јас воопшто така не мислам. Доколку некој сака да флертува online, да запознава девојки, тоа си е негово право, само не сакам кога некој таков на мене ќе ми пише. Сепак и за такви има надеж со оглед на тоа дека познавам еден куп девојки кои едвај чекаат некој да им пише и да им се додворува, па и да е непознат... страшно...
     
    На Someonespecial, theowndemon и Tanjamm им се допаѓа ова.
  7. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.090
    Допаѓања:
    11.257
    Исто им правам и јас. И не е ладнокрвно, туку е исправна одлука. Некој непознат ми пишал во инбокс Ејјј ти имаш ли дечко, сакаш ли да одиме на вечера, да се запознаеме, многу си убава. Ужас. Многу прости машки останаа, нема избор навистина. До сега еден ме давеше зошто не сум излегла уште еднаш на кафе, само еднаш и толку. Ме замара и му пишав директно и тој вика добро уживај ќе најдам јас некоја девојка. Аман простаци, џабе што е гастарбајтер и што има купишта пари кога нема основна култура. Тоа за мене е немање култура да се ценкаш со девојката како да ќе купуваш крава на пазар, па биав не бива. Ај јас ќе најдам некоја цура. На што личи тоа?Сум била еднаш на кафе, не ми се допаѓаш и културно те откачувам за следен состанок, потоа кога нема мерка и директно го откачувам и тој пак не сфаќа, и на крај блок. Не сум должна отчет да давам на непознати кои немаат основна култура и почит.
     
    На Briar Rose му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.090
    Допаѓања:
    11.257
    Еден мој додворувач имаше пишано жените биле закон, а тој ги сакал дупките во законот. И ова дечко со факс и богат плус. Немаат култура денешниве мажи.
     
    На Црна Ружа му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Briar Rose

    Briar Rose Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2016
    Пораки:
    2.387
    Допаѓања:
    13.681
    Пол:
    Женски
    Мило ми е што се согласуваш со мене и комплетно се сложувам со се што си напишала. Навистина жален е фактот дека многумина денес немаат основна култура, а уште пожалосно е што постојат oдредени девојки кои всушност сакаат да бидат додворувани на таков начин, што мене искрено ми остава впечаток како да се само објекти и ништо повеќе.
    Всушност, јас никогаш и не излегувам по дискотеки, кафичи и барови, така да можам да кажам дека сум до одреден степен и поштедена од простаклукот кој инаку не можам да го толерирам до ниеден степен...
     
    Последна измена: 14 април 2017
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  10. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.491
    Допаѓања:
    26.364
    Пол:
    Женски
    Леле од такви додворувачи вејке преку глава мие :whew:
    Ке ти пише здраво лепотице,многу си убава сакаш ли да се запознаеме (facepalm)
    Абре аман јас не знам како не научија еднаш дека така нема да си најдат женска.
    Па ако не им вратиш уште милион пати ке ти пишат.
    Зошто не врајќаш? Самобендисана си :?: Важна ли се правиш?
    Абе да се убиеш :x
     
    На Aquamarine93, Tanjamm и Briar Rose им се допаѓа ова.
  11. Aquamarine93

    Aquamarine93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2016
    Пораки:
    815
    Допаѓања:
    3.753
    Пол:
    Женски
    Ај тие што се сингл и си пробуваат среќа на фб, можам да разберам некако. Мене не ми се јасни овие што имаат девојка, а сепак додаваат други, па уште и делат комплименти. :o I mean, what is wrong with you guys? Инаку, off the record тешко дека еден дејт може да испадне како што треба, ако не ја знаеш личноста во живо. Чудна ситуација е заради тоа што една личност може да делува претерано сигурна по социјални мрежи, а во реалност да не знае да склопи две реченици. Има многу мачомени на фб, инста, твитер итн, ама во реалност се помалку. :D
     
    На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Mr. Right

    Mr. Right Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    2.510
    Допаѓања:
    71.259
    Пол:
    Машки
    А, мене не ми е јaснo зoштo вooпштo ги прифaќaте тие пoкaни зa пријaтел oд некoј кoј не гo знaете и зoштo вooпштo врaќaте нa пoрaки, пa пoсле се жaлите тукa.

    Јaс личнo никoј не прифaќaм aкo не гo знaм личнo. Oвa пoдеднaквo вaжи и зa девoјки и мaшки. Мoникa Белучи дa ми прaти пoкaнa зa пријaтел немa дa јa прифaтaм.
     
    На mamamia7, Dust, MilaP и 2 други им се допаѓа ова.
  13. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.090
    Допаѓања:
    11.257
    Дури и ако ми е пријател и ме дави, значи дави во вистинска смисла на зборот со муабети „па како немап дечко„, „Па каде ќе одиш за велиден?Викам никаде, работам. Еее па да имаш дечко ќе те изведе некаде“. Оффф ллеле такви очајници има на фб што ќе ти се закачат и како пијавици, нема откачување. од култура ако излезеш да му дадеш шанса, мисли те купил со едно кафе. Баш така, не објект туку сексуален објект за употреба по потреба. Една другарка ми ика често дека сум дрска, што на некој директно ќе му пишам да не ме замара, и нека вика дека сум дрска, сепак не сум била и нема да бидам сексуален објект, не на некој прост. Културни дечки и со манири скоро и да нема. За жал, ама така е.
     
    На Briar Rose и SnowWhite8 им се допаѓа ова.
  14. Peco

    Peco Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2015
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    164.841
    Пол:
    Машки
    Лажеш :D :D :D
     
    На Bozica1980, Lella, ♣ Alba Viduam ♣ и 2 други им се допаѓа ова.
  15. Mr. Right

    Mr. Right Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    2.510
    Допаѓања:
    71.259
    Пол:
    Машки
    :wasntme:
     
    На Dust и Peco им се допаѓа ова.
  16. Briar Rose

    Briar Rose Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2016
    Пораки:
    2.387
    Допаѓања:
    13.681
    Пол:
    Женски
    Знам точно како се чувствуваш. Веќе ми е смачено да слушам прашања од типот ,, Како тоа никогаш не си имала дечко?,, или ,, Дали животот ти е досаден ?,,
    Но кога ќе го слушнат мојот одговор, веднаш заклучуваат дека сум лоша, чудна или дека се преценувам себеси. Всушност, реалноста е многу поинаква, но тие тоа не можат да го разберат.
     
    На Tanjamm и Someonespecial им се допаѓа ова.
  17. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.090
    Допаѓања:
    11.257
    По ова што го пиша сигурно си помлада па ти викаат дали си имала или си немала дечко. Јас сум повозрасна, и нема да ме прашаат дали сум имала, мора да сум имала, ама се чудат како не давам шанса на некој што ми пишал на фб. Директно на фб, се и сешто пишуваат. Не сакам да му бидам крпа и да му служам за секс на некој недораснат од фб. Другарката што ми вика „Еејјј зар му рече директно„ веќе со години е во врска и таа не знае каква, дечкото ја понижува, се гледаат само кога тој ќе посака, ако му рече да одат негде на викенд не сака, прво затоа што не сака да има обврски, друго не сака да се појавува со неа и трето не сака заради неа да се изложува на трошоци. Не сакам да живеам во фантазии и тоа е тоа.
     
    На Petar80 и Briar Rose им се допаѓа ова.
  18. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    И мене ме замараат зашто немам дечко и тоа некои комшивки. Еден дечко ми извади муабети дека сум била спонзоруша сум барала некои не знам какви ...
     
    На Briar Rose и Tanjamm им се допаѓа ова.
  19. Briar Rose

    Briar Rose Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2016
    Пораки:
    2.387
    Допаѓања:
    13.681
    Пол:
    Женски

    Па имам само 19 години и со оглед на фактот што денешните девојки влегуваат во љубовни врски барем од петнаесет годишна возраст, тоа им е многу чудно и несфатливо. Мислам дека не веруваат дека сеуште постојат такви девојки кои имаат различни интереси и цели во животот.
    Не треба да те интересира што мислат другите за тебе, сосема си во право за твоите постапки и реакции. Потполно те поддржувам :) Мило ми е што сеуште постојат девојки кои размислуваат со своја глава, не летаат во облаци и што е најважно-имаат самопочит и ја знаат својата вистинска вредност.
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.090
    Допаѓања:
    11.257
    Со еден пиев кафе и после не сакав веќе да излезам со него, ме утепа со некои маубети, и псоле на фб, ти мори немам пари па неќеш со мене да излезеш, ти кажав немам кола, дрн, дрн....Уффф
     
    На SnowWhite8 и Petar80 им се допаѓа ова.