1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Доење наспроти формула

Дискусија во 'Бебе' започната од RainBow, 25 јули 2017.

  1. Cosmi

    Cosmi Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 февруари 2012
    Пораки:
    8.468
    Допаѓања:
    82.144
    Пол:
    Женски
    Двете деца ми се доени ,но после 6 месеци додавав ад формула,за второто бидејки бев со хипотитреоза и еутирокс ми беше препорачано доење.
     
  2. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Секој има право и не треба да се правда, не дај боже душава и маките во својот дом да си ги раскажува за да се на некого со тоа оправдува, на некоја рандом личност што не разбира од интима, поблеми, свои причини и имено најважното либерализација и право на свои прични, демократија.
    Сите што доеле си доделе за себе, за свој дом и со свои причини, сите кои што не доеле не доеле од свои приватни причини за себе и за својот дом.
    Подалеку од својот оџак за вакви теми е срамота да се дискутира оти не некого баш го заболе за мои постапки исто како што на мене не ми е гајле за туѓи постапки и тоа е тоа. Нивен живот, нивна кожа, нивна душа ама не и ваша.
    Тоа осудување, оговарање, испоценување што го има кај нас го нема никаде. И пред да судите и зборувате за некој па макар и да знаете дека од лепота не доел не раѓал итн потрудете се да си гледате за себе и за својот оџак а да не ве интересира зошто и како.

    Јас бев проста ама многу проста кога дозволував икс персони да ми кењаат на глава во тој момент и да не успеам да уживам во мојот момент, ама од оваа гледна точка барем лекцијата си ја научив.

    Не доев. Зошто и како се два приватни прашалници што не сум должна да ги споделувам ете.

    Јас сум најмајка исто како што рајка петра стојна и сите мајки си се најмајки за и со своите деца!
     
    На Makedonka007, Mamy., Spidy и 11 други им се допаѓа ова.
  3. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.073
    Допаѓања:
    17.216
    Пол:
    Женски
    Јас можеби нема да смеам да си го дојам бебето ради хепатитот проклет нека е , :@ и многу ми е жал и криво ако нема да смеам ама тоа е , детето да ми расте живо и здраво само. Ќе кажат педијатрите здравје кога ќе се породам.
    Инаку и јас не сум цицала два месеци во инкубатор сум билА и мајками не била крива,
    Различни жени мајки, случаеви и тоа е тоа. Да се живи и здрави само бебушите.
     
    На Makedonka007 и fana им се допаѓа ова.
  4. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.208
    Допаѓања:
    23.988
    Ич не се нервирај... Ќе си порасне бебето големо и здраво како сите деца..
     
    На Makedonka007, Veki4kaa и fana им се допаѓа ова.