1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дозволи да те сакам (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од cresa-jagoda, 28 јануари 2019.

 1. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.541
  Пол:
  Женски
  Лејла е самохрана мајка на мало бебе, која по разводот се враќа во куќата на нејзиниот татко во Германија и ќе мора да живее под ист покрив со нејзината злобна маќеа, полусестрата и полубратот. Тогаш таа го запознава Хасмет, навидум романтичен, грижлив и примерен маж, сопственик на ланец ресторани кој со работата во Германија го прикрива неговиот валкан бизнис на трговија со дрога. Тој се вљубува во Лејла и ја бара нејзината рака од нејзиниот татко, кој е приморан да ја дозволи таа врска, за да го спаси неговиот син од проблемите и уцените на идниот зет. Во потрага по подобар живот за нејзиното бебе, Лејла ќе реши да се омажи за Хасмет и да се врати во Истанбул. Но, на денот на нејзината венчавка таа ги дознава тајните за илегалните работи на Хасмет. Во страв за животот на нејзиното синче, бега од домот и од сопствената свадба. Погрешната одлука да се омажи за тој човек сепак ќе ѝ ја донесе вистинската љубов. Истиот ден, сосема случајно го запознава скромниот и згоден Алпер. Тој работи како готвач во ресторанот на господин Хасмет, несвесен за криминалот на неговиот шеф. Неговата жена Берна со зетот ќе го прелажат и ќе му ги земат сите пари, по што ќе следува сообраќајна несреќа по која Берна останува во кома. Така, Алпер е приморан да се грижи сам за неговата ќеркичка и да заработува, работејќи во ресторанот на Хасмет. Средбата со Лејла и за него ќе претставува нов почеток и нова љубов. Овојпат, онаа вистинската и бескрајна љубов. Алпер ќе реши да ја заштити Лејла и да се грижи за нејзиното синче, но богатиот и опасен Хасмет нема толку лесно да се откаже од она што го сака - убавата Лејла. За Алпер и Хасмет следува тешка борба за љубов, во која мора да се изборат со сите препреки поставени од Хасмет, кој секогаш ќе им биде зад петици.

  Улоги : Kadir Doğulu, Seda Bakan, Mustafa Üstündağ, Dolunay Soysert, Kadir Çermik, Mahperi Mertoğlu, Cemil Büyükdöğerl

  [​IMG]   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.419
  Допаѓања:
  54.708
  Пол:
  Женски
  Ја погледнав првата епизода,ми се виде како интересна серија.
  Алпер,односно Кадир,ми е симпатичен глумец.
  Ќе продолжам да ја гледам :D
  Жал ми е за Лејла бидејќи маќеата и полусестрата ја малтретираат психички, ми личи на борбена жена,и покрај се не си го остава само бебето,се надевам дека на крај ќе биде среќна со Алпер.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.