1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Доктори (Doktori)

Дискусија во 'Канта' започната од Cvetetto, 29 март 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  Доктори се група составена на регионалниот X-factor.


  Сите се пријавија како соло изведувачи,па за на крај да завршат во бенд. :) Инаку тие кажаа дека ќе продолжат со работа како бенд.
  Нивното патување со X factor,заврши во финалето на шоуто,испаѓајќи во првиот круг :( .


  Челнови на групата:

  ☆ Armin Malikić-Армин Mалинкиќ има 22 год. и е судент. Роден е Бановичима,БиХ.На аудицијата се представи со песната „Wonderful world“ – James Morrison и продолжи понатаму.
  http://www.youtube.com/watch?v=rPcRope-eQY

  ☆ Predrag Antić-Предраг Антиќ е од Белград и има 24 години.Пред X Factor учествувал во музичкото шоу „Старс“ каде што стигнал до полуфинале.
  http://www.youtube.com/watch?v=lRq8VIcRM6s

  ☆ Marko Balabanović-Марко Балабановиќ е роден Мајданпеку и има 18 години.Оди средно училиште и се занимава со музика.На аудицијата ја испеаа песната “Ti si sav moj bol” -EKV и помина во следниот круг.
  http://www.youtube.com/watch?v=NWOQqolIaz0

  ☆ Uroš Turkulov-Урош Tуркулов има 23 год. и е од Нови Сад. Предходно учествувал на шоуто “Prvom glasu Srbije”.Инаку сменал два факултета :D
  https://www.youtube.com/watch?v=uSjPp0FAx_g

  ☆ Nikola Stanojević-Никола Станоевиќ има 18 год. и е ученик.Роден е Неготин(Србија)
  http://www.youtube.com/watch?v=ZEpr4A-3bD4  Предходно имаше тема Доктори(од мене),ама беше затворена бидејќи се уште траеше X fator,сега кога е веќе завршено шоуто,ми дозволија да отворам тема :)
   

  Прикачени фајлови:

 2. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
 3. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
 4. sajonaramucaca

  sajonaramucaca Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  461
  ....една недела не помина од шоуто, овие доктори заборавив дека постојат :D вие теми им отворате...aко почнеме вака за секој што некогаш испеал песна на сцена поединечно кај ќе биде крајот?
   
 5. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.987
  Пол:
  Женски
  Pull your shit together и избришете ја темава.
  Луѓево ни 5 месеци не постојат,и немаат фанови туку имаат попалени дечиња по нив.
   
 6. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  Е да ви кажам право не знаев дека се некои јаки изведувачи дури не ја видов темава :rofl: :rofl:

  Ако почнеме да отвораме за секого тема...
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.