Доктори (Doktori)

Дискусија во 'Канта' започната од Cvetetto, 29 март 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  Доктори се група составена на регионалниот X-factor.


  Сите се пријавија како соло изведувачи,па за на крај да завршат во бенд. :) Инаку тие кажаа дека ќе продолжат со работа како бенд.
  Нивното патување со X factor,заврши во финалето на шоуто,испаѓајќи во првиот круг :( .


  Челнови на групата:

  ☆ Armin Malikić-Армин Mалинкиќ има 22 год. и е судент. Роден е Бановичима,БиХ.На аудицијата се представи со песната „Wonderful world“ – James Morrison и продолжи понатаму.
  http://www.youtube.com/watch?v=rPcRope-eQY

  ☆ Predrag Antić-Предраг Антиќ е од Белград и има 24 години.Пред X Factor учествувал во музичкото шоу „Старс“ каде што стигнал до полуфинале.
  http://www.youtube.com/watch?v=lRq8VIcRM6s

  ☆ Marko Balabanović-Марко Балабановиќ е роден Мајданпеку и има 18 години.Оди средно училиште и се занимава со музика.На аудицијата ја испеаа песната “Ti si sav moj bol” -EKV и помина во следниот круг.
  http://www.youtube.com/watch?v=NWOQqolIaz0

  ☆ Uroš Turkulov-Урош Tуркулов има 23 год. и е од Нови Сад. Предходно учествувал на шоуто “Prvom glasu Srbije”.Инаку сменал два факултета :D
  https://www.youtube.com/watch?v=uSjPp0FAx_g

  ☆ Nikola Stanojević-Никола Станоевиќ има 18 год. и е ученик.Роден е Неготин(Србија)
  http://www.youtube.com/watch?v=ZEpr4A-3bD4  Предходно имаше тема Доктори(од мене),ама беше затворена бидејќи се уште траеше X fator,сега кога е веќе завршено шоуто,ми дозволија да отворам тема :)
   

  Прикачени фајлови:

 2. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
 3. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
 4. sajonaramucaca

  sajonaramucaca Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  460
  ....една недела не помина од шоуто, овие доктори заборавив дека постојат :D вие теми им отворате...aко почнеме вака за секој што некогаш испеал песна на сцена поединечно кај ќе биде крајот?
   
 5. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.986
  Пол:
  Женски
  Pull your shit together и избришете ја темава.
  Луѓево ни 5 месеци не постојат,и немаат фанови туку имаат попалени дечиња по нив.
   
 6. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  Е да ви кажам право не знаев дека се некои јаки изведувачи дури не ја видов темава :rofl: :rofl:

  Ако почнеме да отвораме за секого тема...
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.