1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Доктори (Doktorlar) [Канал5]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од BI-44, 3 јули 2012.

 1. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  839
  Допаѓања:
  320
  [​IMG]

  Најновата серија од турската продукција „Доктори“ на Канал 5 секој работен ден од 23:30 часот.
  [​IMG]
  Главни улоги Kutsi, Yasemin Ergene, Melike Güner, Bekir Aksoy, Mehmet Aslan, Cüneyt Türel, Yeşim Ceren Bozoğlu, Gamze Topuz, Aysun Kayacı, İlker İnanoğlu, Nergis Öztürk, Yağmur Atacan, Gülçin Santırcıoğlu

  Број на епизоди: 97
   
 2. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.090
  Кога е првата епизода?Има реприза?
   
 3. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  839
  Допаѓања:
  320
  вечер е прва епизода
   
 4. Lozanoska

  Lozanoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2012
  Пораки:
  356
  Допаѓања:
  129
  Ништо посебно...
   
 5. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  ова изгледа копија е на американската Вовед во анатомија :^)
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 6. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  839
  Допаѓања:
  320
  ДА :D
   
 7. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  на арно нека е, без синхронизација е оваа серија, баш се зачудив сега кога ја фатив репризата :lol:
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Feminkaa

  Feminkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  62
  Многу е слична на Вовед во анатомија. Сакам медицински серии па ја гледам
   
 9. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  930
  Баш вчера ја гледав и многу ми се допадна серијата.. :)
  жал ме фати за сестрите ;(
   
 10. vaga95

  vaga95 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  1.795

  И јас се натажив со сестрите :worried: ....инаку добра е серијава според мене.

  Ако ја знае некој песнава нека ми ja каже, многу е убава :)http://www.youtube.com/watch?v=VTREnD9x ... ge#t=3722s
   
 11. vaga95

  vaga95 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  1.795
  Морам да се цитирам, заборавив да кажам на која минута е песната :tmi: 1:01:20 и продолжува скоро до крај :) .
   
 12. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  7.183
  Допаѓања:
  47.074
  Пол:
  Женски
  http://www.youtube.com/watch?v=uDXuXiXVTLI

  Песната се вика Ги затварам очите.
   
  На vaga95 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Shpagetta

  Shpagetta Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  1.795
  Јас ја гледав таа со сестрите епизодата и жал ми падна многу ;(
  Ама ја загледав од половина, каде што едната сестра и пееше на другата за последен пат. Некој ако може да ми објасни како се случи несреќата со шипката?
   
 14. gogotea

  gogotea Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2012
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  13
  Супер серија али некако ми личи на вовед во анатомија :)
   
 15. Emche-kremche

  Emche-kremche Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  112
  Прекрасна серија,дефинитивно оваа ми е најубава. :)
  Ела и Левент мн си одговараат,срциња се :inlove: .
  А Кадер е мн мила и слатка,една од омилените глумици. :)
  Само Билге ме нервира бидејки не е фер тоа што му го прави на Левент не го заслужува. :(
  Добро ке биде Ела,Кадер,Суат,Левент да ги има на турско кафе. :D :D ..... :talk:
   
  На My.Cloud му/ѝ се допаѓа ова.
 16. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  дали некој дали ке откријат дека билге лаже?
  И дали левент и ела ке бидат заедно?
   
 17. gogotea

  gogotea Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2012
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  13
  Мислам фикрет ке открие :clap: али 100 посто ела и левент ке се смират :)
   
 18. My.Cloud

  My.Cloud Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2011
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  59
  НАЈУБАВА СЕРИЈА!Има смисла серијата.Не смеам да пропуштам епизода.Најубава серија исто така и смешна на некој начин.Хасан ХАХАХА леле 8) 8) :lol:
   
 19. Emche-kremche

  Emche-kremche Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  112
  Јас мислам дека Фикрет веке знае,а за Ела и Левент сигурна сум дека ке бидат заедно. :)
   
 20. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.671
  Koпија на Вовед во анатомија,ама баш безвезе.Погледнав малку,па дури и глумците се труделе да личат еден на друг,мизерија :D Ако ви е интересен гледајте го Вовед во анатомија,ако не сте го гледале,има разлика со километри.Дури и смешна ми е серијава :rofl:
   
  На monni.t и Anabelle им се допаѓа ова.