1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Доктор Оз (Doctor Oz) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Tanjus, 4 март 2013.

 1. Tanjus

  Tanjus Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  70
  [​IMG]

  Шоуто на Доктор Оз е едукативна и динамична програма, а Доктор Оз обработува повеќе теми во една емисија на начин разбирлив за широката публика. Тој открива нови информации за важните теми, инспиративни приказни и ги пренесува на само нему својствен начин. Заедно со водечките експерти од земјата, секој во својата област, Доктор Оз во секоја емисија обезбедува информации за подобро здравје, правилна исхрана, слабеење, како да останете млади во врската, како да се справите со конфликтот и стресот. Ќе дознаете што е нормално, а што не, како некогаш можете сами да си помогнете, како да ги препознаете предупредувачките знаци на болеста, како да го заштитите вашето семејство.

  Две години по ред „Шоуто на Доктор Оз“ е добитник на наградата Еми во категоријата Најдобро дневно шоу од информативен карактер.

  Доктор Мехмет Оз е кардиохирург, работи како потпретседател и професор на Колумбија Универзитетот и повремено изведува операции на срце.
  Автор е на повеќе од 400 публикации од кои 6 се најдобро продавани книги на “New York Times”. Магазинот “Time” го стави на 8-то место на листата од 100 највлијателни луѓе, а “Esquire” го прогласи за еден од 75-темина највлијателни луѓе во 21 век.

  Од денес почна на Сител во 16:30. Интересно шоу само што е лошо тоа што е синхронизирано.
   
 2. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.455
  Пак мора да има нешто турско :lol: се шалам секако,доктор оз го пратам на обн тв и можам да ви кажам дека човекот е жива енциклопедија,штета што го синхронизираат кај нас. инаку по потекло е од трција,но веќе 20тина год живее и работи во уса
   
  На Doozy и Hipster им се допаѓа ова.
 3. bumbi

  bumbi Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  Баш сега го гледав човеков. Доста добро е ова шоу, поучно. Го гледав и на ХРТ мислам беше, а највеќе ми се допаѓа што се покажува преку видеа или игри и така полесно се памти.
   
 4. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.414
  Пол:
  Женски
  Јас на Хртв 1 го пратам, на сител ме иритира синхорнизацијата, незнам децава кај ќе чујат друг јазик освен турки па со синхронизацијава ни турски, ни англиски.
  Многу интересна ми е емисијата и самиот концепт, има секакви случаи- многу интересни и необични.
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. xoxo..gossip-girl

  xoxo..gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2013
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  642
  Многу корисни работи може да се научат од него , ептен како што кажа ludoto19 енциклопедија. :clap:
   
 6. Sunday-Rose

  Sunday-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  123
  Пол:
  Женски
  Многу е интересно, и многу ми се допаѓа, конечно нешто интересно на Сител ТВ :)
   
 7. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.626
  Браво за Сител,јас ке го гледам
   
 8. Ilusionist

  Ilusionist Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.912
  На Хрватската телевизија го гледам веќе скоро година.
  Го сакам човеков многу. Научив многу работи. Ептен е корисен. И интересен е.
  На Сител синхрозацијата ќе ми смета...оти не го доловува истиот ефект. И, нема да го гледам на сител.
  Ќе си продолжам како досега.
  Сепак браво што барем едно корисно нешто ќе пуштат. Малку да се едуцира народот.
   
 9. CrystalNoir

  CrystalNoir Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2011
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  92
  Го гледам повеќе од една година на HRT1 интересна и доста корисна емисија каде можат да се научат доста корисни работи,исто го пратам и на официјалната страница на Доктор Оз.
   
 10. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  1.049
  Го гледам подолго време на хрватска,сега на сител ми е многу глупо.Незнам зошто мора се да синхронизираат,ич не е интересно вака.
  А за емисијата само пофални зборови,може многу да се научи од неа.
  А и добро е што сител почна да го дава (каква-таква) важно ке гледа народот нешто корисно и поучно! :)
   
 11. April87

  April87 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  548
  Допаѓања:
  446
  Пол:
  Женски
  Шоуво е прекрасно. Го гледам на HRT, а сега и на Сител.
  Само добро ќе биде да има реприза. :)
   
 12. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  4.179
  Пол:
  Женски
  Прекрасно е има многу добри совети :)
   
 13. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.034
  Лајк многу добро и поучно му е а и др ОЗ е симпатчен човек.
   
 14. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.438
  Допаѓања:
  7.842
  Пол:
  Женски
  прекрасна емисија,ја следам веќе подолго време.доктор Oз е прекрасна личност,му се восхитувам.само ме нервира тоа што ја синхронизираат емисијата :!:
   
 15. ang246

  ang246 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  145
  конечно нешто паметно и корисно :)
   
 16. izabela63-64

  izabela63-64 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2013
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  44
  И јас почнав да ја гледам емисијава на Сител од понеделникот.Немам досега слушнато за нејзе но ми стои интересна.Добро сега може малку е зезнато што го синхронизираат али ај какво-такво.Инаку може некој да ми каже термин и денови кога го даваат на HRT1(не можам да го фатам.) :D
   
 17. malecka91

  malecka91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  68
  Во 13:30 го даваат на HRT од понеделник до петок :)
   
  На izabela63-64 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  428
  Прекрасна емисија! Го обожавам Оз. Само јас од одамна си ја пратев на хрватската тв, а и ќе си продолжам, таман ќе се вратам од школо и тој почнува, го гледам и легнувам да одморам. Неможам да поднесам овде како ја синхронизираат, одвратна работа направиле! Ќе решат да дадат нешто квалитето веднаш мора да го расипат. :doh:
  Како и да е, супер е Оз во секој случај.
   
 19. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.414
  Пол:
  Женски
  Ако ве нервира синхронизацијата на сител или па сте испуштиле некоја епизода, ги има скоро сите епизоди на неговиот сајт и на јутуб нешто има исто.
  Јас на торент барав али ништо не се наоѓа. Ама скоро 200 епзоди има до сега, во 4тири сезони, WOW!
  http://www.doctoroz.com/episodes
   
  На ilipili му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.206
  Допаѓања:
  28.486
  Пол:
  Женски
  Интересно, може доста работи да се научат, денеска фатив делче.. :$
  Доктор Оз е баш симпатичен.. :inlove: