1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Доктор Харт (Hart of Dixie)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од KalaV, 28 март 2013.

 1. KalaV

  KalaV Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  301
  [​IMG]

  Серијава е предобра. Почна да се емитува во Септември 2011 година, во тек е втората сезона.
  Се работи за Зои Харт, девојка која работи напорно да стане кардио-хирург, родена во Њу Јорк, наскоро ќе мора да се пресели во Блубел - Алабама и тука започнува цела приказна. Нејзиниот живот целосно ќе се смени, Зои ќе мора да се прилагоди на животот на југ и на почетокот ќе биде буквално црна овца во градот.

  Да не должам со деталите , серијава е прекрасна и видов дека има повеќе членови што ја следат , а се уште нема тема. :)

  Повелете со впечатоците и едно прашање - Зои и Џорџ или Зои со Вејд ? :D
   
  На Butterfly14 и alekce83 им се допаѓа ова.
 2. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.133
  Пол:
  Женски
  Hart of Dixie (Доктор Харт)

  Ете на кого му текна да отвори тема за серијава ;)
  Супер серија, супер екипа на глумци и како што кажаа сите одлична за опуштање и уживање.
  Јас сум за Зои и Вејд.Многу се мачеја за да бидат заедно, поточно Вејд и многу ми е криво што не се заедно моментално.Лемон и мене на почетокот ми беше антипатична но сега и одговара оваа улога на соло девојка.Анабет исто ми е многу убава поготово во вторава сезона дојде до израз нејзиниот лик.Ајде се надевам ќе има повеќе девојки што ја следат и дека ќе си ја коментираме редовно :)
   
  На KalaV му/ѝ се допаѓа ова.
 3. KalaV

  KalaV Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  301
  Ќе бидам искрена, одамна се мислев да отворам тема ама мрза :D
  И сега баш твоето мислење го прочитав и се мотивирав.
  Навистина се зачудив колку членови ја следат серијава.

  Морам да го искоментирам совршениот стајлинг на Зои, значи прекрасна е :)
  И јас навивам за Вејд, се надевам ќе пронајдат начин да се смират.
  На почеток сакав Лемон да биде со Левон, ама откако ми ги споија со Анабет некако поубав пар ми се.
  И се надевам некој нов лик ќе донесат (за подолго) , пошто само со истите не е интересно :)
   
  На alekce83 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Butterfly14

  Butterfly14 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  757
  Допаѓања:
  456
  Ауу и јас барав ваква тема.. серијава ја обожавам!
  Многу ми е интересна моментално од сите што ги гледам оваа ми е омилена.Инаку јас сум за Зои и Вејд бидејки поминаа низ се и сешто заедно.Џорџ поубав ми е со Тенси.Анабет ми е многу мила и прекрасен глас има.Лемон најдобро да не се меша со Лавон, нека си остане со докторот што беше тој.
  [​IMG] :inlove: Прекрасни се, ептен си одговараат
   
  На Alex-Somerhalder му/ѝ се допаѓа ова.
 5. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.795
  Допаѓања:
  52.814
  Тим Вејд а :D Имаше многу напнати и жешки сцени во прва сезона меѓу нив, со Џорџ некако ми нема хемија. Мислам дека си одговараат. Башка овој по секси е :D Криво ми е што го одведоа Вејд во тој правец, зашто мислам дека уште од прва епизода е заљубен во Зои. И тешко дека жешките сцени ќе бидат жешки меѓу Зои и Џорџ, го нема тоа Џорџ во себе :wasntme:
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]
  Хух :D мислам дека имаа таква епизода, кога ќе имаат топлотен бран, баш беше...топло :D
  [​IMG]
  песнава сте ја слушнале?
  https://www.youtube.com/watch?v=Ps9WToZeM2k
   
  На Kohlensäure и LilBaby им се допаѓа ова.
 6. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  3.429
  Допаѓања:
  27.767
  Пол:
  Женски
  Серијава почнав да ја гледам , уште сум на почеток, т.е. прва сезона 8 епизода.Не е нешто вау, на моменти ми беше досадна, ама па не можам да не ја гледам.Рејчел Билсон ја обожавам и ептен добро се вклопи во улогата.Џорџ е сладок, ама тим Вејд all the way! :D Лемон има исто така доста интересна улога и ја прави серијава позанимлива.И Лавон ми е закон!
  P.S. Прекрасни оутфити имаат!
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 7. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  16.451
  Допаѓања:
  226.743
  Серијава е неверојатно заразна, особено ако барате ваква серија со која буквално ќе се опуштете.
  Мозокот на пасење и летнаа 5 епизоди во еден ден :emo: .
  И така по цел ден лежам, па серијата ми дојде како кец на десетка.

  Инаку на мене Џорџ ми е поубав, ама пак, Вејд ми е bed boy, а јас си сакам ваков тип на мажи.
  Поделена сум, со кој и да е, ќе ми прави мерак.
   
  На Trendafilka и LilBaby им се допаѓа ова.
 8. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.414
  Пол:
  Женски
  Jaс долго време го мислев насловот,како би бил преведот и сега дознав што значи Dixie.
  Тоа било како некој синоним за државите на југот во америка, изведено од некоја песна.
  Али супер сте го скроиле.
  Сеа за серијава, ја загледав уште од почетокот, не очекував дека ќе продолжам да ја гледам, зашто има моменти кога е така малку глупавичка.
  Вторава сезона ми е подброа од првата, некако ликовиве се развија бољи и дури и Лемон иритирачката не ми е одвратна више, невереватно.
  Единствена сум тим Џорџ изгледа(ова со тимовиве ми е кома :rofl: )
  Вејде е убитачно секси, ама у фацата ми е малку како смачкан грав :D
  И карактерно не си одовараат со Зои според мене, неаициозен е, несериозен, едноставно Вејд и Зои имаа само сексуална привлечност. Башка и после ова што ја изневери, незнам дали воопшто би му простила.
  In other hand Зои и Џорџ си одговараат ептен, и има некоја скриена хемија меѓу нив уште.
  Ако не биде со него, барем со докторов нека ја спарат, исто е ми е хот.
  Со Вејд никако не можам да ја замислам, едноставно неможам.
   
 9. KalaV

  KalaV Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  301
  Јас си барав и еве што пронајдов :D

  [​IMG]

  Ова е сцена од О.С. Вејд со долга коса УЖАС :)
  Иначе физички гледано Џорџ ми е посладок, поубав да кажам, ама Вејд има нешто спешл, како што кажа Џули бед бој е. И многу ми е интересна комуникацијата помеѓу Вејд и Зои. Цело време се реметет еден со друг :D :D

  [​IMG]
   
 10. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.795
  Допаѓања:
  52.814
  Абе мене вака физички, никој од маживе не ми се свиѓа :D Ама поинтересни и како поголем предизвик ми се Зои со Вејд, а и со докторов. Како што Тензи ми е предизвик за Џорџ и баш го буди онака :)
  За Лемон и јас истото го мислев на почетокот, ама сега ми е прекрасна. Ептен добар лик е, знае да ти иде на нерви, манипулира, паметна е, преубави комбинации има и тоа акцентот плус, зборењето...забавна ми е :)
  Иначе и за О.С. пее во песната :^)
  и да, во градов сите се налудничави :D
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 11. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.886
  Штотуку ја почнав втора сезона, ете ме и мене, и јас се навлеков. :lol:
  Зои ако не го сака Вејд, може мене да ми го прати. :rofl: Сериозно, на кантар ставени, Џорџ ми е демек сладок, паметен, ама и многу глуп би рекла. Немаше муда да го откачи Лимонтусот, па се нафати на советување и чуда, за да дента на свадбата да рече дека нема да може повеќе.

  Вејд од друга страна е мушкарчина. :D И не е припрост, иако можеби сакаат таков да го гледаат. Не е совршен, али е мој тип. Откачен, со 600 досетки во еден муабет, малце е тромав, несмасен и на моменти знае да иритира со неговиот стил на живот и размислување, али ете, тим Вејд сум. 8) :D

  Солзи ми течат, 5 минути го читам и се смеам ко нездрава. Смачкан грав. :rofl:

  И оваа Зои приметив, прв пат кога се пољубија со Џорџ во тој клубот го прашува: And so what now? По сексот со Вејд, го прашува истото: And what now? |( За невеста ќе те таксаат, што сега.


  Првите 6-7 епизоди ги тегнев со денови од што ми беа досадни, после веќе се навлеков, без престан ја гледам, и онака има пауза од другиве серии што ги пратам, ќе ја изгледам и 2рава за скоро. :)

  Работава, ко Фиби кога му рече на Бред Пит во епизодата: Come on Will, just take off your shirt and tell us. :rofl:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На teddybear и Hipster им се допаѓа ова.
 12. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.588
  И мене како на Кравче, првите епизоди ми беа многу будалести и малтене без никаква поента :D , но малку по малку, серијата доби душа, одлична е за опуштање и релаксирање и ќе ми биде многу криво ако ја прекинат.
  Лемон ми е посебно слатка, секогаш фино скоцкана, со многу интересен стил и фризурчиња, а Зои е чист сексапил. Анабет ми е можеби најомилена, пренежна кукла. И предобар пар се со Лавон, мене не ми одеше никако со Лемон.
  Сепак би рекла дека Лемон и Џорџ најмногу кликаат заедно, т.е. ми прават логика.

  Зои не ми оди со никого, евентуално со овој новиот лик, братучедот на Лемон и Магнолија, ама ќе видиме (ако има нова сезона).

  Џорџ ми е многу мекуш, а Вејд ми е вистински необрусен реднек и има премногу просечна селска фацка, иако се ОК ликови.
  Тензи ми е реално простичка многу. :|

  Таткото на Лемон ми е супер лик, како и трите градски дежурни оговарачки (или две беа) :D и оној црнецот постар, што ја има главната улога при секое збиднување. :D

  А Шелби си е планета сама по себе... мислам ликов. :rofl:
   
  На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
 13. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.133
  Пол:
  Женски
  Баш ми беше супер последнава епизода.
  Мило ми е за Анабет и Левон што на крај останаа заедно.
  Лемон и Вејд ќе отвараат заедно бар или ресторан :lol: Е тоа ќе биде посебна приказна.
  Криво ми е што си замина убав лик од Блубел, докторот, роднината на Лемон ама па не ми беше за Зои.
  Се се ама неможам да му ги гледам круговите на Џорџ под пазуви, кога и да го дадат он е запотен :sweat:
  Знам дека сега за сега е неизводливо ама си се надевам дека на крај пак ќе си бидат Зои и Вејд.
  Супер им беше идејата со пролетниот распуст, го освежија Блубел :)
  промо за 19 епизода
  http://www.youtube.com/watch?v=pMwUz8eSWK8
   
  На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.414
  Пол:
  Женски
  ^Jakа ќе биде следнава епизода, ми лајки ^_^
   
  На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
 15. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.886
  Алекче, многу е разбацен Џорџ, од тоа се круговите. :rofl:

  Јас се сефтосав. :D
  Не само Спринг брејк, мене многу ми се допадна она зомби денс што го имаа при запросувањето Tом и неговата. :D Многу ми беше откачено и романтично, јас би заплакала и би се искикотела во исто време. Знам де, не сум арна. :lol:

  [​IMG]
  [​IMG]

  Му благодарам на режисерот што секоја епизода ми ги сервираше Вејд и Зои, би сакала да ги видам и во 3та ( :?: ) сезона. И Вејд ми станува ружен, само со Зои ми е таман. Многу ме изиритира во епизодата кога се бореше за главната награда со бендот, се усра кога го виде Wade's place, се начука и ја вараше Зои. МЕКУШ!
  Вејд и Лимонтусот заедно управуваат бар, ако ги спои режисерот, ќе биде најглупата спојка во серијава.

  Џорџ тотално се изгуби во сезонава. Дојде до тоа дереџе да му нудат прости епизоди од типот бркање на куче, рибарење и сл. Во прва сезона колку - толку си ја работеше работата, слабо му иде сезонава.
  И со онаа искварцаната Тензи се ужасно лош пар. Исто и со Зои. Со Лимонтусот беа тамански погодени.


  И овој Мајоров смота 500 жени, тешко швалериште. :rofl:
   
  На sweet-cherry, teddybear, kravce и 4 други им се допаѓа ова.
 16. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.414
  Пол:
  Женски
  Ми се допадна претохнава епизода, и Брик е навистина цар, ептен добар совет и даде на Зои.
  Се надевам не е доцна, за неа и Џорџ
  Барем со овој братучедов на Лемон, ако не со Џор.
  Тензи, самото име се кажува, сељанкушеста ми е ептен, па и браќата нејзини, оф, оф, оф.
  Промо за следната
  http://www.youtube.com/watch?v=bqTL7oZnpNM


  П.С и се поише сум убедена дека ќе ги местат Лемон и Вејд заедно, ако ми се најутка пар, бетер од татко и купон квин Шелби.
  Анабел и Левон ми се наслатки, ептен погодени си се :)
   
  На alekce83, Butterfly14 и teddybear им се допаѓа ова.
 17. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.133
  Пол:
  Женски
  Уште една супер рилекс епизода на Нart of dixie
  Зои направи невидена збрка околу Шелби и др.Брик :rofl:
  Јас искрено се надевам дека нема да ги спојат Линет и Вејд бидејќи ми се ужасен пар.
  На крај убаво и го плесна Џорџ(иако не ми е баш омилен) на Зои.
  Супер пар ми се Анабет и Левон. :inlove:
  Посебно ме изненади младиов доктор, се поубав и поубав е, посебно со комбинацијата бела кошула и плави панталони ;)
  Уште 2 епизоди до крајот на 2 сезона :(
   
 18. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.414
  Пол:
  Женски
  Пак се вртиме во кругче, а исто па исто?
  Следната е финалната eпизода за сезонава, само не знам што се смени од предтходната сезона, нешто значајно, се си тапка на место, триаголникот страјкс аген.
  Можеби Џорџ е досадна спарка со Зои, ама Вејд не да не и одговара страшно се различни, дури неможам да сватам како и можеше воопшто да биде со него, и сега после се што се деси, ако му прости е гускичка.
  Штета докторот никако не го разголеа, баш мислам дека со него ќе беше најпогодена.
  http://www.youtube.com/watch?v=uW8iAvOcvCc
   
  На kravce и teddybear им се допаѓа ова.
 19. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.368
  И јас очекував дека со докторчето ќе се заврши сезонава... доста му беше на вејд :D
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 20. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.795
  Допаѓања:
  52.814
  Зои мене веќе ми е пејн ин ди ес |( Заморна ми стана. Патем изгледа со докторчето ќе почне следната сезона, ама арно вика Хипстер, ништо не се измени, ниту па се гледа дека нешто ќе се смени сл. сезона.
  Овој па Џорџ, еднаш и лупа врата, го остави Тензи одма трча кај Зои |( Ликовиве во серијава се очајни :D
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.