1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Доктор Харт (Hart of Dixie)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од KalaV, 28 март 2013.

  1. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Леле кое муле е овој Џорџ, тоа е невозможно, од епизода во епизода ми е се поглуп. :D
    Посебно па со реакцијата кога Зои му кажа дека нешто осеќа за него:

    http://www.youtube.com/watch?v=gqyqNU-Ka5A

    Are you out of your freakin' mind right now?! Не му е прв пат така да се истакне. Стварно се претвори во право теле. И самите експресии на лицето го дотолчуваат.
    Дај нека пее само. :D
     
  2. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Зои, глупачо една, покрај таков доктор ти си се залетала по Вејд смачканицата и Џорџ смотаницата.
    До кога??
    Нека ја шармира овој лекаров и нека ги откачи више, и двајцата ми се досадни.
    Ама смешен ми е многу овој нивниот ник-Зорџ :rofl: се помочав.
    Иаку Џорџ ептен убаво пее, и убаво испана песната, среќа не беше ран авеј фром Зои :D
    И така си заврши уште една сезона а ништо посебно не се деси.
    Да се надеваме дека третава ќе биде поасална во однос на тоа дека ќе се одлучи више со кој.


    A и убава песна, ептен ми се допадна.
    http://www.youtube.com/watch?v=TopmYCaJ3zc
     
    На sweet-cherry, teddybear, LilBaby и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Мислам дека ќе биде најдобро трета сезона со сосема трета личност и нови ствари :!: Ми се свиѓаше искрено последнава епизода, пробаа да расчистат работите колку толку, Џорџ во право си беше и ете еднаш и јас на негова страна да бидам :wasntme: Вејд си се исповеда, сега одиме во Њујорк и таму ќе спиеме со докторов :D Вау, колку мн работи се дешаваат во серијава :rofl:
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  4. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Апел да го покажуваат повеќе Њујорк во 3та сезона, оти и ние сакаме 3 месеци таму де. :D А не одма да се префрлат во Блубел, распуст е сепак, ќе падне нешто со докторчето. Мене и тоа ми е теле, ама изгледа нема голем избор Зои, дај шта даш.

    *

    Многу сакам во една серија кога рандом бендови пејат рандом песни. Отсекогаш ми било многу симпатично сето тоа. Во Округот Оринџ имаше доста такви моменти, па некако последнава епизода ме потсети на таа серија.

    *

    Како суптилно прави спојки овој режисеров, просто да се чудиш. Онаа што свиреше гитара во ист бенд со Вејд, сега му се сврте на Џорџ. Вејд и Лимонтусот ни на крај памет не би ги споила ни како бизнис партнери, ама се е можно.
    Анабет е лепотица бре. Преслатка ми е.
     
    На Hipster и kravce им се допаѓа ова.
  5. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Од серијава добивам желба да живеам во мало место :D Уште да беше реална :)

    Џорџ во вторава сезона е многу туп и глуп, не знам зашто така го претставуваат цело време, а и мислам дека слабо глуми. Како и да е, мислам дека ќе завршат на крај со Зои, иако со Вејд ми се поубав пар. Ваљда и зашто Вејд како лик повеќе ми е мил.

    Лемон е помалку иритантна (фала богу), претходно се однесуваше ко недоквакана :D Анабет е многу убава и срцка, супер се со градоначалникот.

    Супер серија за мозок-релакс во секој случај :)
     
  6. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.597
    Џорџ - најголемо мутле во серијата, иако воопшто не започна така. Не знам зошто го направија такво теле искрено.
    Вејд и Лемон мислам дека нема шанси да ги спојат. Доволно е што се бизнис партнери.

    Зои нека си го искористи летото со Џона во Њујорк, а после распустот нека му се врати на Вејд. ;)
    Се надевам ќе има трета сезона... :)

    edit: Ќе има. ;)
    http://www.theglobaldispatch.com/cw-app ... n-2-82840/
     
    На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.597
    Ете вчера што заборавив да напишам.
    Зои на свадбата во црниот фустан - кукла. :)
    [​IMG]

    Шминката, толку обична (а супер) фризура, накитот и фустанот - права рок принцеза.
    Значи облеката и комбинациите на Зои се совршенство.
    :)
     
    На LilBaby, sweet-cherry, alekce83 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Мислам дека можеше со далеку подобро финале да не почастат.
    Дефинитивно најпар ми се Левон и Анабет, ја засенија Зои која стана досадна и незнае кај тера.Дури и Лемон ми е подобра, која на почетокот беше екстра лигава.Се надевам дека другата сезона ќе има некој добар дечко и за нејзе, а и да се смири со Џорџ нема да ми биде жал.
    А за Зои веќе ми е сеедно со кој ќе биде, дали со Вејд, Џорџ или младиот доктор :fubar:
     
  9. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.600
    Допаѓања:
    23.141
    Пол:
    Женски
    Ја почнав серијава пред некој ден, таман пред распустов, да имам што да гледам.
    И најпрвин, едно ќе кажам - I love Lemon! Дефинитивно ми е омилен лик.
    Прво Џејми Кинг е прекрасна, второ глуми феноменално, трето занимлив лик е едноставно, не е досадна. И иако е манипулатор, нема воопшто лоша душа, баш напротив е доста емотивна и право сонце. Сега за сега уживам во сцените со неа и Лавон, а со Џорџ не ги сакам како пар бидејќи двајцата си имаат некако премногу тајни еден од друг, премногу тежина за една врска. А и како што читам овде, ќе раскинат, што е супер.

    Зои, како главен лик треба да е повпечталива, а она ми е многу млитава, и неуверлива во тоа што го глуми, ко да не и одговара карактерот.

    Вејд е.. Вејд. :wasntme: Џорџ ми е досаден, а омилен машки лик ми е Лавон.

    Толку сега за сега, да не биде монолог дека сама сум на почетниве епизоди :lol: , ко ќе ги изгледам двете сезони комплет, друго мислење.

    Како и да е, преинтересна серија, лесна за пополнување време и одлични ликови со кои можеш да се поврзеш и да сочувствуваш.

    :up:
     
    На anuskaNESTLE му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Ја изгледав и јас серијава, си реков ајде ќе ја влечам месец дена колку да имам што да гледам периодов меѓутоа неможев а да не гледам по 5 или 6 епизоди дневно. Ептен релаксирачка и заразна серија, што дури и едвај чекам да почне и третата сезона.
    Сите ликови ми се посебни, интересни на свој начин.
    Лемон ми е најдобар лик, манипулативна но искрена пред се. И криво ми е што не е со Џорџ ептен ми одговараат како пар. Џорџ пак ми е смотан лик, симпатичен, но неможам да го замислам во пар со Зои некако не ми одговараат еден со друг иако имаат доста сличности. И мора да кажам дека одлично пее Џорџ.
    Зои пак незнае што сака. Нека се одлучи веќе аман, ете и го докторот сега нека го искористи додека е во Њујорк и после нека му се врати на Вејд. А, Вејд пак ептен ми е секси, со неговите изреки и ептен си одговара со Зои.
    Лавон и Анабет се најдобриот пар во серијава, ептен си одговараат. А, Анабет ептен ми е убава и нежна.
    Се соживеав и јас со ликовиве :D
     
  11. drugarka

    drugarka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    1.421
    Допаѓања:
    4.985
    Прво ми беше досадна, па после ми стана интересна и на крај се изнервирав ми дојдоа настаните при срце. :D
    Приказна абе што, село весело.

    Последните три епизоди не ги гледав дирекно ја премотав последната и фала богу знам што се случувало.

    Вејд, колку и да е грд, абе мене ми има нешто симпатично та на моменти не можам да разберам дали ми се свиѓа или не. Сериозно. :D

    А и не само тоа, јас го оправудвам што ја изневери, (до тука гледав пошто тука беше точката на кулминација во мојот ум, како трагично ја изневери пфф, кога таа кучката Зои не се појави на ниту едно место што му беше важно, а и не само тоа, колку му згреши, Боже мој, прости и.)

    Многу се возбудив за серијата, затоа се изнервирав и престанав да ја гледам.
    Емотивно се растроив бреј.. Хах..
     
    На LilBaby му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Butterfly14

    Butterfly14 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    757
    Допаѓања:
    456
  13. drugarka

    drugarka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    1.421
    Допаѓања:
    4.985
    Почнав пак да ја гледамн серијава, третата сезона.
    Не сум нешто возбудена, ама пак се изнервирав за Вејд.
    Јас ќе го земам, пратете ми го овде. :D
    Хм, чудно колку ми е симпатичен, а далеку од мој тип е.

    П.С. Многу ми е грд дечкото на Зои, ко моторцангла ми е во главата. :|
     
    На sanja.burgundy му/ѝ се допаѓа ова.
  14. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    28.795
    Пол:
    Женски
    Ми фалеше серијава.
    Поприлично задоволна со првава епизода, ми се свиѓаше, освен дечкото на Зои, одвратен е и под итно да го снема :D Инаку каква чудна спојка се Лемон и Митбалс, тоа е страшно.
    Промово за 2ра епизода ништо посебно не открива.
    http://www.youtube.com/watch?v=xzmrorjPzmg
     
    На VACA му/ѝ се допаѓа ова.
  15. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Па фалеше Вејд и неговото Doc. :D

    Зои и нејзиниот љубавен избор...тотален фејл! Погледот и насмевката на Вејд кога прв пат го виде се објаснува. :D
    Какви утнати парови прикажаа првава епизода, Зои и Џоел, Лемон и Митбол и имагинарниот Вејд и Лемон кој се очекуваше уште минатата сезона. Среќа Тензи и Џорџ прекратија.

    Му давам рок на Џоел до 7ма епизода, неговото претерано присуство го нарушува мојот вид.
     
    На JuLleE, Mrs.Cuper, VACA и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    What the...?
    Кај го најде, кога го најде овој? Отиде во Њујорк, одма се заљуби во овој, па и изјави љубовни леткаат, па и стан заедно купуваат... Ват д фак серијава |(
    Па од првава епизода бар глеаме на кај ќе идат работите. Вејд ја нема преболено, она го нема преболено него... ама Џорџ не ја рецна, отиде Тензи да ја бара. Изгледа е аут од триаголникот.
    Лемон е прекрасна, као и увек ама... ват да фак бара со Митбол |( Ова сценаристиве стварно немале идеи више за парови...
     
    На JuLleE му/ѝ се допаѓа ова.
  17. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.600
    Допаѓања:
    23.141
    Пол:
    Женски
    И мене ми беше чудна првава епизода, ама не во негативна смисла, затоа што иако не ми се допаѓа овој Џоел и некои комбинации на парови и нови ликови, кога ќе размислам мора да го има сето тоа за да има повеќе заплети.
    Бидејќи триаголникот Зои - Вејд - Џорџ бргу би ни здосадил.

    Лемон ми е светла точка на серијава од секој аспект. И го обожавам ставот и карактерот, многу ми е интересна. И преубава.
    И најмногу уживам во нејзината глума, оваа Зои ич не ми е убедлива, на моменти дури ме иритира.
     
  18. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.597
    Од кој г`з го извадија сценариово? :D
    Леле новиот дечко на Зои, Џоел ама е грд. Како коњ е во фацката, ич неубав човек. И воопшто не си одговараат, па за 5 месеци и ќе заживеат заедно, па и љубов си изјавиле, дрн дрн, овој надежен писател,
    се шуња и ползи по дома како некој полжав и „твори“... :yawn:
    Ич не ме бендисува, каков утнат лик, мислам дека Блубелци бајаги ќе му го отежнат животот и ќе си отиде многу скоро со парталите. :D

    А оваа зои (Рејчел Билсон) е преубава женска и многу убаво ја облекуваат, ама на моменти толку е пластична, толку не знае да глуми, толку е мизерна... после Тензи, Зои прилично ме иритира, можно ли е главниов лик толку да не знае да глуми бре? :D
    [​IMG]
    Aма што беше убаво дотерана си беше, да не се лажеме. :D

    Мене ми се ок Митбол и Лемон. Кој пар, ахахахахахаха. :D
    Па најасални беа од сите.

    Анабет и најпрекрасната коса на Анабет... а новиот лик, братучетката на Левон е прилично лигла.
    Ќе видиме што ќе се случи.
    Ми фалеше сериичкава, колку и да е дебилна. ^_^
     
    На JuLleE, MaxyMax и tigerlady им се допаѓа ова.
  19. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Само што почна воведот и јас веќе насмеана, си ја голтнав епизодава во еден здив.Незнам зошто ама за серијава прв пат не барам логика.Си ја гледам и си уживам.
    Инаку и јас се сложувам за новиов на Зои, грда фаца многу.
    Лемон ми е многу слатка, бидејќи е трудна во приватен живот(веќе е породена поточно) незнам дали приметивте дека е потеченка во фаца, ама пак ми е мн убава и имам чувство дека оваа сезона нејзиниот лик ќе се подобри многу.
    Џорџ не го сакав од почеток па ни сега, а за Вејд лелееее многу ми е сладок значи.Како можеа да најдат слични глумци, односно татко му и Вејд многу си личат :)
    Анабет сирота неможе да биде на само со Левон од таа малата напаст :lol:
    Дали јас мислам или можно е да се заљубат Лемон и Вејт? :^)
     
  20. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.223
    Допаѓања:
    235.660
    Конечно ја изгледав епизодата и
    леле дечково на Зои, леле бре од кај го најде :D . Јас очекував Лавон да и се исмее во фаца за дечково, бре која грдотија :x . А Тенси најака женска испадна, све адвокати врти, а девојкава е припроста. Да се чудеш бре.
    Лемон и Ќофтето ми се одличен пар, очекував ваква спојка :D .
    Од се што почна да се емитува сезонава, на серијата и се радувам најмногу ^_^ .
    Колку и да делува глупа, опушта, позитивна ми е ептен :) .
    Па и комбинациите на Зои ми се врв.
     
    На sweet-cherry, Butterfly14, MaxyMax и 1 друга личност им се допаѓа ова.