1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Доктор Харт (Hart of Dixie)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од KalaV, 28 март 2013.

  1. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Аман Џоел, замини си, не ти годи Блубел воопшто, не ли му беше доволно што задникот му се запали? Се запна за критиката на Амазон. :D
    Џорџ ко дете се плаши од Лавон да не дознае дека ја плеснал братучетка му, златна да не е нејзината, па со окови треба да се штити? Која разлика има кај Џорџ од 1ва сезона, иритира веќе колку е отупен.
     
    На JuLleE, anuskaNESTLE и drugarka им се допаѓа ова.
  2. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Shelby is back :lol:
    и тоа бремена најверојатно од Dr. Brick Breeland.
    И да Џоел е уште во Блубел и дечко на Зои |(
    Инаку вака кога ги гледам Зои и Вејд некако ми е чудно како е можно да ми се допаѓаат како пар, немаат апсолутно ништо заедничко, но јас ги обожавам!
    И конечно Џорџ и внуката на Лавон се заедно, по 6 епизоди убедување.
    Срце Анабет само сакаше да има сериозна врска ама направи триста компликации во главата на Лавон, но за среќа се заврши добро :lol:
    И ги сакам заедно Зои и Вејд што побрзо
     

    Прикачени фајлови:

    На LilBaby му/ѝ се допаѓа ова.
  3. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Серијава е урнебесна, какви случувања. :rofl:

    Џоел дојде време да биде предмет на уцена. :D Снема инспирација, Зои веднаш му прави реконструкција на кафиќот во Њујорк каде го напишал неговото најголемо дело. :rofl:

    Блубел победува во предавање на штафета.

    Шелби се врати бремена. :tmi:

    Али гифчево треба да стои во темава за век и векови! :!:
    [​IMG]

    :drunk:

    Зои си ја затемнила косата, тоа приметив. Ама мене ми беше преубава со посветла.
     
  4. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    Лемон фо-ре-вер!

    Досадниве дешавки меѓу Зои и Џоел се само за време да попунат. Јас сум убедена дека Џоел ќе го тргнат и оваа ќе остане со Вејд или Џорџ. Од цела серија за Зои, во последно време она најздодевен лик е, а и се поружна ми станува и попатетична.

    Лемон пак ми е фаворит. Смешна и харизматична, да ти е мерак да ја гледаш. И со Шелби назад интерено ќе биде.
     
    На teddybear, MandyLane и Trendafilka им се допаѓа ова.
  5. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Уф, Зои и Џорџ се најтупави ликови. |(
    Џорџ е лигле и мекуш, никако не може да си најде некоја за себе, чинам дека сепак Лемон беше најдобар избор за него.
    Се` покатастрофален избор на девојки - Темзи, па сега Линли... која е следна, мислам без врска.

    Штета што ја тргнаа сестрата на Лемон, и она ми беше интересна доста. :D

    Митбол е закон. Треба повеќе сцени со него. :)
     
  6. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Еве и јас се придружувам во гледачите на серијава..Прилично лесна за гледање,со убави луѓе :D
    Инаку незнам понатака како што,ама јас едноставно си го обожавам Вејд.Многу ми е привлечен и секси,не е толку бед бој колку што изгледа ми има некоја доза на романтичност во него,закопана длабоко :D
    Лавон ми е исто интересен лик и многу смешно ми изгледа како градоначалник.
    Иако Зои е главна улога и ја обожавам глумицата,ужасно ме иритира.Многу ми е smartass,и демек се се врти околу неа,па она неможе дечко да најде бла бла..Ќе видам како ќе и се развива ликот подоцна,ама сега за сега не ми се допаѓа многу.
    Џорџ ми е еден од најглупавите ликови дефинитивно,убав и згоден,ама карактерот му е нула.
    Лемон исто има добра улога,акцентот и е циркуси и со тие настаните што ги оддржува,ама привлечна и интересна ми е.
    Во принцип споредните ликови ми се поинтересни и позабавни,па ќе видиме до 3 сезона има време,уште сум на прва.
     
  7. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.599
    Допаѓања:
    23.119
    Пол:
    Женски
    Зои ми е толку очајна... т.е. глумата на Рејчел Билсон, што ми се чини ова е единствена серија каде споредните улоги го засенуваат главниот лик, до тој степен што и да ја нема неа, серијава ќе си тера солидно.

    А Лемон ја обожавам.
    Совршена е.

    [​IMG]

    Сликава...
    [​IMG]
     
    На Marossa, LilBaby и Butterfly14 им се допаѓа ова.
  8. paleska3

    paleska3 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2013
    Пораки:
    1.204
    Допаѓања:
    3.156
    И јас ја гледам серијава и ум стасана до крајот на втора сезона ама некако одкога се скараа Вејд и Зои не ми е интересна. Џорџ од симпатичен лик стана многу глуп,па заедно со Тензи уште поглуп :). И некако Вејд не се бореше за да му прости Зои а сепак е прикажано како да е заљубен во неа, па тоа не ми беше јасно само едно извини, епа не оди тоа така :). Релаксирачка е серијата ама сепак треба да внесат некои интересни моменти, а како што читам ни 3 сезона не е нешто многу сјајна.
     
  9. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Си стигнав до 3 сезона за 2 дена,рекорд во гледање серии :D
    Зои е такво патетично,глупаво иритирачко самобендисано суштество,а да и Drama Queen што немам сретнато таков лик никогаш.Искрено,кој и ја оформил улогата,направил голема глупост
    И сметам дека на крај од серијава заслужува да остане сама,по можност на некој напуштен остров,или на отворено море,или тој алигаторот на градоначалникот да ја изеде,стварно нема да ми биде криво.
    Толку за сега,морав да си го искажам револтот :D
     
    На paleska3 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    28.794
    Пол:
    Женски
    И конечно нова епизода од серијава, ми фалеше, иако има поприлично смотани моменти, ама си ја сакам сериичкава.
    И целава епизода ништо посебно не ми се случи, на моменти досадна ми беше, некако како да беше ставена колку за да пополни. Зои и дечко и ми се тотално НЕпар, он поише се понаша како другар, него како дечко, и аман веќе нека го тргнат.
    http://www.youtube.com/watch?v=wzYSAZWKTUs
     
  11. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Серијава ми е право уживање значи!Си ја гледам и си се релаксирам :)
    Ахххх Зои Зои, апла се гледа дека уште е заљубена во Вејд ама ај нека си се лаже себе си дека не е.Сирот доктор Брук вака така мораше да се согласи и да ја прими Шелби.
    Фалеше Лемон ама ова е изгледа периодот кога се породи во приватниот живот и затоа направија вака.

    Значи комбинациите на Зои се пре пре красни. ги сакам сите парчиња да ги имам :lol:
     

    Прикачени фајлови:

    • tumblr_mz7rguFTVH1rujr8xo1_250.png
      tumblr_mz7rguFTVH1rujr8xo1_250.png
      Големина на фајлот:
      96 KB
      Прегледи:
      218
    • doje1.jpg
      doje1.jpg
      Големина на фајлот:
      113,3 KB
      Прегледи:
      218
    • bek.jpg
      bek.jpg
      Големина на фајлот:
      106,2 KB
      Прегледи:
      218
    На LilBaby, Butterfly14 и Marossa им се допаѓа ова.
  12. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Лајк за комбинациите, навистина и се топ, и самата си се пофали во последнава дека е креативна, меша принтови :lol:

    Освен тоа серијава ми е тапа, претапа, ужасии оваа сезона.
    Од каде да почнам, каде да завршам. Лемон не ми е ужасна и досадна, поголем шок од тоа има. Зои е досадна плачка која не зна кој го сака, по сите трчаше, сега нит го сака овој Њујоркеров, нит Вејд гравон нит Џорџ гревон досаден. Мислам Џорџ е муле тешко, со она чоколадоно крејзи ајс не знам што бара. Па и онаа кокошна Тензи, поодвратно створење од неа ми нема. Вејд глуми нешто добар, фин ќе чува туѓи деца, мда, како не одма. Скршнаа од приоритетите со Брук, Шелби, мрџеров, нот гут. Не дека порано беше нешто страхотно вредно за гледање, ама сега пих не вреди нит задржува 40 минути внимание.
    И нормално после се во последнат епизода ќе спикаат, али затоа 23 епизоди ќе ја тупат.
    Нихт гут.
     
    На tigerlady му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    ^ Првите сезони имаше некој ред,сега хаос е.За Зои имам кажано,чиста патетика.Вејд ми беше океј лик,го расипаа и него,го направија фин и смирен,му го сменија карактерот целосно.И нели вие двајцата многу се сакаа,си изјавуваа љубов,и после наеднаш,ајде пупу неважи,не те сакам повеќе,ќе си најдам друг.А новиов на Зои што е морон е,туку немаат никаква хемија башка ни ги имам видено да се бакнат или да изгледаат како пар :x
    А Лемон фали,ја освежуваше серијата дефинитивно.
    Ќе ја гледам до крај,чисто оти нејкам да оставам серии на половина..
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  14. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.599
    Допаѓања:
    23.119
    Пол:
    Женски
    Јас пак престанав да и барам логика на серијава, ниту сакам сериозност некоја... едноставно гледам и се релаксирам.. А ако почнам да размислувам за се што не чини, почнувајќи со глумата на Рејчел, одамна ќе престанев да гледам.
    Оваа серија и New Girl ми се такви, за да се гледаат без многу-многу размислување, барање логика и реалност во сцените...
     
    На sweet-cherry му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Alex-Somerhalder

    Alex-Somerhalder Активен член

    Се зачлени на:
    20 март 2013
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    17
    Немав појма дека ја има темава али мило ми е! НАЈДОБРА СЕРИЈА! Ја изгледав у рок на недела дена :D
    За Зои и Вејд сум од прва епизода! Во 2 сезона уживав во нивните сцени.. а коа раскинаа .. ;(
    Го мразам Џол само затоа што се појави од нигде и е со Зои а и Вивиен што се плетка со Вејд ..
    Бакнежов ми дава надеж дека све е само заплет и наскоро се ќе се среди и Зои и Вејд ќе бидат заедно :clap:
    Многу добра серија е немам зборови .. Како што веќе кажавте релаксирачки :mm:

    https://pbs.twimg.com/media/BgG5Id5CEAALeLc.png
     
  16. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    Зошто на ИМДб нема датуми за следните епизоди, само 2014 стои?
    Можно ли е да ја укинаа или можеби подолга пауза ќе прават? :^)
     
  17. Mihaela.Mii

    Mihaela.Mii Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2013
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Следна 14та епизода на 21 Март.
    Прекрасна серија, многу ја сакам
     
  18. KalaV

    KalaV Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    301
    Пауза прават до 21 март. Стварно го претераа со паузиве веќе... :(
     
  19. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    А и го сменија денот, порано излегуваше во понеделник (кај нас вторник), а сега петок (кај нас сабота).
     
  20. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    Леле стварно па со паузиве претеруваат |( Па сите серии се на пауза, немам што да гледам :(