1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Доктор Харт (Hart of Dixie)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од KalaV, 28 март 2013.

  1. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Јас и серијава раскрстивме, отсекогаш си беше дебилна и глупичка, ама сезонава ја претераа :tmi:
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  2. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Еееее значи ја претераа :tmi:
    Лемонннннннн враќај се сместа, серијава отиде во крив правец!
    Фали уште Анабет и Џорџ да бидат пар и да се проглеси серијава за најголема утка.Незнам што е посмешно, дали тоа што не лажат дека Зои е среќна со Џоел, или пак Вејд со Вивиан, а најсмешно од се е дека Тенси му удри корпа на Џорџ :lol:
    Ајде кај неможам уште да ја преболам разделбата на Вејд и Зои, а сега ги разделија и Левон и Анабет :(
    Ако не извадат 2-3 добри епизоди чувствувам и се ближи крај на серијава за жал.
     
    На sweet-cherry му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Polis

    Polis Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    86
    Мене баш ми е онака лајт серија, интересна.Иако има многууу подобри серии од оваа .. :D
     
  4. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Кај сте луѓе, ја гледавте ли последната? Јас дури сега и ми се допадна многу. :)

    Конечно Лемон, фалеше на серијава. Блеска после бременоста, ликот е и многу поведар и ја направи епизодава подобра.
    Малце ја отепаа епизодава со спомнување на Хоумленд, Бритни, Џенифер Анистон и Сајмон Кауел фалеше на крај. :D
    Па дури и Брик и рече на Зои: Не преговарам со терористи.
    :rofl:

    Маживе на Лемон смешки, Енрике го нарече Џорџ Хорхе, е тука рикнав. :rofl:

    Убавица :inlove:

    [​IMG]
     
    На alekce83 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Ја гледав и јас последната уште во саботата мислам дека беше тогаш кога испадна епизодава :)

    Лемон ептен е убава, и претходно беше, али сега после бременоста уште поубава станала мајке му :D
    Јас уште си чекам Зои да раскине со дечко и, досадни се веќе како пар, ми фалат тие секси сцени и таа харизма што ја имаше со Врен, кој памет ми е станат голем мекуш покрај братучетката на Зои (незнам како се вика) :D
     
    На sanja.burgundy му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Не беше исто без Лемон.Ми се допадна што конечно го свртија вниманието кон неа,барем малку.Прекрасна ми е,милион пати поубава од Зои,и сакам да ја гледам почесто.Оној шпањолецот нејзин какво срце е,за него навивам :D
    Инаку за Зои досадна ми е со Џоел,и јас сакам да ја видам пак со Вејд,ама се некако се одделечуваат продуцентите од нив двајца.Не ни знам која е целта на серијата,ама онака за занимација,се трпи...
     
  7. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Сега ми текна на кој ми личи Лавон. На магаренцето од Шрек.



    [​IMG]


    :rofl:


    Ииии дали конечно ќе му кажеме збогум на Џоел, ја му предвидев судбина до 7-ма епизода, он изгура до 15-та. :D
    Не можам очи да тргнам од Лемон, блеска, прекрасна ми е.
    И не знам дали е до мене, ама подолгава пауза влијаеше на серијава во позитивна смисла, ептен симпатични ми беа последниве 2 епизоди.
     

    Прикачени фајлови:

    • Lavon.png
      Lavon.png
      Големина на фајлот:
      1,3 MB
      Прегледи:
      171
    На Hipster, Butterfly14, alekce83 и 7 други им се допаѓа ова.
  8. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.598
    Допаѓања:
    23.108
    Пол:
    Женски
    Последниве три епизоди, откако се врати Лемон, серијава е 10x поубава и поинтересна. Дури и глумата на Рејчел/Зои ми изгледаше на место.

    Што се однесува до раскинувањето на Зои и Џоел... никогаш не го сакав него, но фино си проплакав последната епизода, посебно кога Зои го држеше говорот на доделувањето на наградата.

    И... Лемон и Џорџ - ми се допаѓа!
    Џорџ во прва сезона ми беше многу досаден, но после целата драма со Тензи и нервниот слом кој го имаше, сега ми е далеку, далеку поинтересен како карактер...
     
  9. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    :hai:
    Ииии проследивме уште едно раскинување.
    Говорот на Зои звучеше ко Џоел на другиот свет да е појден.
    Ептен вештачки пар, дури и бакнувањето им беше вештачко, хемијата непостоечка, а наводните секс сцени апла утепани. :D

    :up: за Џорџ и Лемон, и ајде нека ги спојат за крај уште еднаш Зои и Вејд, Анабет и Мајорот и серијава да има среќен крај. :D
     
    На Marossa, sweet-cherry, happygirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Ги редат работите за финале :D
    Бидејќи епизодата се викаше Together Again,очекував некои двајца пак да се спојат.Кога се заглавија Зои и Џорџ во шумата се молев да не се они двајца,оти ако беа,ќе раскрстев засекогаш.
    Ама ете Лемон и Џорџ всушност ги местат Зои и Вејд повторно заедно.Иако ќе ми биде мило,малку исфорсирано е,забрзано и вештачки.
    А Лемон и Џорџ дефинитивно сакам да ги видам заедно,ептен ми се убави.И Лавон и Анабет,и се ќе биде во најдобар ред :D :D
     
    На sweet-cherry му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    И заврши сезонава, ќе ми фали летово :)

    Ми беше интересна последнава епизода, знаев дека Вејд нема да си замине од Блубел. Зои и Вејд искрено очекував на крајот дека повторно ќе бидат заедно, али не е лошо и вака, барем Зои во следната сезона ќе се обидува да го освои, а на Вејд тоа ептен му годи, му се виде по насмевката на крајот :D
    Лавон се мислев дека ќе оди накај Анабет, тој да ти бил заљубен во Лемон :o Е тоа не го очекував. И јас се изненадив како Џорџ кога го видов Лавон на пристаништето :D Којзнае како ќе останат сега пријатели Џорџ и Лавон. Битно е Лемон уште не тргнала со бродот, си најде нов дечко :D
     
    На VACA, m2m2m2 и sweet-cherry им се допаѓа ова.
  12. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Откако ја изгледав првата епизода од 4та сезона сватив всушност колку ми фалела серијава.Лежерна, со преубави весели бои, убави луѓе и по малку повеќе драма...Вистинско освежување на мозокот за разлика од вампирите, стрип јунаците и лажгите

    Кажете ми само мене ми се разубавел Вејн или сум во некоја заблуда???Тој си беше убав да се разбереме но сега ми се истакнува повеќе. Како и Лемон во минатата сезона така сега и Зои во првава епизода ја гледаме скриена, но лесно го решиле проблемот продуцентите направија да е бремена и во серијата како и во приватниот живот.
    И нормално и оваа сезона ќе биде брканица, Левон и Џејк ќе трчаат по Лемон, Зои нема да знае дали да го задржи бебето.И за крај морам да го искритикувам Левон, толкава љубов помеѓу него и Анабет и одеднаш ја сака Левон и како мали деца се закачкаат со Џорџ :fubar:
     
    На sweet-cherry му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    ^ Е тоа, и мене не ми е јасно како наеднаш Левон заклучи не дека е заљувен у Лемон, туку дека оа е вистинската. Пфффф, глупости.
    Па сега и големата новост на Зои, мислам дека е време серијава да ја завршат, секако почна ужасно доцна што мислам дека ќе им амногу помалку епзизоди него обично. Се спремаат да ја завршат и мислам дека ќе ја убрзаат. Мене ми е ужасно глупава, забавна беше на почетокот многу, слатка целата таа збрка и бркотница, ама после 3 сезони веќе стана мутаво и дебилно.
     
  14. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Која глупа епизода беше оваа почетната на 4 сезона,немам зборови.
    За Џорџ сфаќам да е заљубен во Лемон,нели имаа скоро партија секс :D Ама Лавон? До вчера затрескан во Анабет,а сега пак по Лемон трча.
    За Зои и Вејд па,глупост невидена.Мачка и глушец ќе си играат и оваа сезона.
    И стварно на почетокот некако се гледаше,освежувачка беше,сега веќе нервоза ме фаќа.
    Мора да барам нова забавна серија,чисто како пауза од натприродните.
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  15. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    Зошто на фб пишува дека на 9ти јануари излегува нова епизода, а нема торент денес ?:^)
     
  16. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Мојата апликација за серии вика дека нова епизода излегува на 16 јануари.Првата од 4та сезона излезе во декември.
     
  17. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    Серијава си е малку дебилна ама како ме опушта значи :angel: Сабота наутро со кафенце како оди мх мх :coffee::l:
     
    На sweet-cherry му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Уште Анабет и Џорџ да ги спојат и серијава секој со секој испадна |(
    Лавон и Лемон не ми се убави ич,па не ги сакам заедно.Зои и Вејд се единственото добро нешто.
     
    На sweet-cherry му/ѝ се допаѓа ова.
  19. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Ееее навистина ја претераа последната епизода. За прв пат да не ја следам со интерес и на неколку пати превртев со очите|(
    Не знаат кај тераат. И баш си помислив дека фали уште да го спојат Анабет и Џорџ и на серијава ќе и нема спас, и навистина не ми се верува дека режисерот тера натаму :tmi:
    Од најсовршени Анабет и Левон, ги раздвоија, Левон му текна дека ја сака Лемон, а за другиве да не коментирам.
    Едниствена светла точка ми се Зои и Вејд иако и тие незнаат баш кај тераат. Аууу навистина ми е криво за серијава, не признавав ама очигледно е дека нема да има 5 сезона ако продолжат вака!
     
  20. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Официјално ја прекинаа мерзијава од серија, т.е 4тава сезона ќе биде последна.
    Просто не ми се верува.
    Последната епизода ќе биде на 27 Март.
    Ја забораив да ја гледам веќе месеци, баш ќе видам каде заглавив, ама мило ми е што ќе чкртнам уште една серија од списокот.
     
    На Marossa му/ѝ се допаѓа ова.