1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Доктор Ху (Doctor Who)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од BlueHeart, 7 октомври 2012.

  1. BlueHeart

    BlueHeart Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2012
    Пораки:
    237
    Допаѓања:
    469
    Пол:
    Женски
    Најпознатата и најдолга британска серија. Проект кој започнал во далечната 1963 година и трае до ден денес (со прекин од 1989 до 2005).
    Приказната е за вонземјанин кој е временски господар и поседува вселенски брод (ТАРДИС) кој истовреме е и машина за патување низ времето. Докторот има моќ за регенерирање и досега се има регенирано 10 пати и со секоја регенерација го менува неговиот лик (досега го имаат глумено ликот на Докторот 10 актери).
    Дали ја гледате оваа серија? Кој е вашиот омилен доктор?
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  2. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Дејвид Тенант ми беше подобар Доктор од тој што беше пред него (заборавив како се вика :lol: ), серијава ја следев дур ја даваа тука кај нас, па откако го сменија Тенант, престанав.

    Ми се допаѓаше тоа што секоја епизода беше расчленета на две помали, едвај чекав да видам како ќе заврши приказната. И да, уште сонувам за ранец Тардис. :D

    Интересна е и Торчвуд, бајаги се поврзани, само оваа е со содржина за повозрасни (и мнооогу геј ориентирана).
     
    На BlueHeart му/ѝ се допаѓа ова.
  3. BlueHeart

    BlueHeart Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2012
    Пораки:
    237
    Допаѓања:
    469
    Пол:
    Женски
    Јас ја изгледав 5 и 6 сезона и ќе ја снимам 7-та. Докторот има нова придружничка а Тардисот нов изглед.
    Мене највеќе ми се допаѓа 10-от Доктор Дејвид Тенант но се привикнав и на Мет. Дејвид во приватниот живот е оженет со таа што му глумеше ќерка на Докторот.
    [​IMG]
    [​IMG]
    А таа исто така е ќерка на тој што го глумеше 5-от Доктор.
    [​IMG]
    Новата придружничка:
    [​IMG]
    Новиот изглед на Тардисот:
    [​IMG]
     
  4. BlueHeart

    BlueHeart Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2012
    Пораки:
    237
    Допаѓања:
    469
    Пол:
    Женски
    Добро, никој не ја гледа серијава?
     
  5. Leeloo

    Leeloo Популарен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2010
    Пораки:
    645
    Допаѓања:
    290
    Mee!! Me!!
    :D Како не ја гледаме.
    И лично го мрзам новиот Доктор (Мет Смит) или како и да беше, али ајде некако се навикнав на него во последните неколку епизоди. И сеуште мислам, дека многумина жалат по Дејвид Тенан. :) Сепак, Мет ми стои како негова бледа копија.

    Али се радувам, што сега во специјалната епизода за 50 годишнината ке ги убацат него и Били Пепер.
    :)
     
  6. sara333

    sara333 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    27
    Навистина добра серија, мене ми е една од омилените.Омилен доктор ми е 11 (Matt Smith) и никако неможам да се помирам со фактот дека ќе замине.Омилени од придружниците ми се Amy, Rory,Donna и Clara.Некои викаат дека новитот доктор ќе биде Andrew Scott. Ако навистина биде тој јас ќе престанам да ја гледам серијата, бидејќи многу ми е одвратен актерот.Инаку серијава на некои моменти може навистина да те насмее,а на некои премногу да те растажи.Едноставно thumbs up за серијава. :)
     
  7. BlueHeart

    BlueHeart Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2012
    Пораки:
    237
    Допаѓања:
    469
    Пол:
    Женски
    Супер што некој ја гледа серијава, инаку сама ќе почнев да си пишувам по темава. А за тоа кој е подобар Доктор неможе да се одреди бидејќи и двајцата имаат различни карактери. Жал ми е што Мет ќе си оди. И уште сега да се разбереме од сега Мет е мој :devil: :D .
     
  8. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.729
    Пол:
    Женски
    Јас денес случајно,не знаев дека ја даваат...На АХN ја даваа :^)
    Ја гледав епизодата насловена како изборот на Ејми...само не му го знам баш терминот како му е на АХN,иначе би сакала да ја гледам... ;)
     
  9. ColoursOfTheRainbow

    ColoursOfTheRainbow Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    2.411
    Пол:
    Женски
  10. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.729
    Пол:
    Женски
    Денес доцна ја фатив таа епизодата шо беше во 14 и 10 на АXN....шо се случуваше поточно ако знаете... :^)
     
  11. Tej4e

    Tej4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    110
    Допаѓања:
    37
    Пол:
    Женски
    Почнав да ја гледам од пред околу 1 недела на АХN иии.. ме зарази. Штета, 2ра смена кога сум неможам да ја гледам.Ама планирам да ја почнам одпочеток, од 1 епизода, 1 сезона. И докторот е мнооогу срцкаст. :inlove:
     
  12. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.729
    Пол:
    Женски
    Колку сезони е серијава? :^)
    хм...прашањето кое никогаш не треба да се одговори ;)
    Доктор Кој? :geek:
     
  13. DzingrlakaDzikica

    DzingrlakaDzikica Популарен член

    Се зачлени на:
    26 март 2012
    Пораки:
    803
    Допаѓања:
    2.634
    Од кој доктор почнавте да гледате?
    Пошто читам дека серијава е церебрално покомплексна и од Star Trek.
     
  14. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.594
    Допаѓања:
    155.789
    Пол:
    Женски
    Јас од деветтиот гледам, серијата од 2005. Баш Неделата (Саботата бев зафтена) гледав педесет годишнината, нешто прекрасно <3
     
  15. BlueHeart

    BlueHeart Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2012
    Пораки:
    237
    Допаѓања:
    469
    Пол:
    Женски
    Џингрлака да ја гледаш од 9 Доктор најубаво од 2005 бидејќи од старите епизоди многу се изгубени. И јас почнав од деветтиот Доктор да ја гледам уште кога играше на Канал 5 и од тогаш станав гоооооооолем фан :geek: . Епизодата за 50 годишнината не ја гледав бидејќи компјутеров зафркава нешто (треба да се форматира) и многу ми е криво, ама ептен :@ :envy: . Одвај чекам да се направи компјутеров ии така :D .
     
  16. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    И јас почнав од 9тиот доктор,ама дефинитивно 10тиот е најдобар.Омилен ми е ,харизматичен,интересен и супер паметен,си ги вртам се тие епизоди :lol: .Во глобала серијава ми е најдобра од британската продукција. :up:
    [​IMG]
     
    На Jovana.P му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Една од поомилените серии. Знае некој кога ќе излезе следна сезона?
     
  18. ivanaronan

    ivanaronan Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
    јас ептен пред 5-6 месеци почнав да ги гледам од 9тиот доктор иначе најмнооооогу си го сакам 10тиот Дејвид :rofl: ептен сонцка :inlove:
     
  19. the.vampire.girl

    the.vampire.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2012
    Пораки:
    879
    Допаѓања:
    1.490
    Пол:
    Женски
    Вреди ли да се гледа серијава? Само што го изгледав пилотот од 2005 год. и не ми остави некој посебен впечаток :| . Станува нешто поинтересно понатаму или да не си го трошам за џабе времето? :?:
     
  20. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    И јас така си мислев на почеток. И на крај испадна дека не било залудно времето што го потрошив.