1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Доктор Ху (Doctor Who)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од BlueHeart, 7 октомври 2012.

 1. BlueHeart

  BlueHeart Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2012
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  469
  Пол:
  Женски
  Најпознатата и најдолга британска серија. Проект кој започнал во далечната 1963 година и трае до ден денес (со прекин од 1989 до 2005).
  Приказната е за вонземјанин кој е временски господар и поседува вселенски брод (ТАРДИС) кој истовреме е и машина за патување низ времето. Докторот има моќ за регенерирање и досега се има регенирано 10 пати и со секоја регенерација го менува неговиот лик (досега го имаат глумено ликот на Докторот 10 актери).
  Дали ја гледате оваа серија? Кој е вашиот омилен доктор?
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.553
  Дејвид Тенант ми беше подобар Доктор од тој што беше пред него (заборавив како се вика :lol: ), серијава ја следев дур ја даваа тука кај нас, па откако го сменија Тенант, престанав.

  Ми се допаѓаше тоа што секоја епизода беше расчленета на две помали, едвај чекав да видам како ќе заврши приказната. И да, уште сонувам за ранец Тардис. :D

  Интересна е и Торчвуд, бајаги се поврзани, само оваа е со содржина за повозрасни (и мнооогу геј ориентирана).
   
  На BlueHeart му/ѝ се допаѓа ова.
 3. BlueHeart

  BlueHeart Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2012
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  469
  Пол:
  Женски
  Јас ја изгледав 5 и 6 сезона и ќе ја снимам 7-та. Докторот има нова придружничка а Тардисот нов изглед.
  Мене највеќе ми се допаѓа 10-от Доктор Дејвид Тенант но се привикнав и на Мет. Дејвид во приватниот живот е оженет со таа што му глумеше ќерка на Докторот.
  [​IMG]
  [​IMG]
  А таа исто така е ќерка на тој што го глумеше 5-от Доктор.
  [​IMG]
  Новата придружничка:
  [​IMG]
  Новиот изглед на Тардисот:
  [​IMG]
   
 4. BlueHeart

  BlueHeart Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2012
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  469
  Пол:
  Женски
  Добро, никој не ја гледа серијава?
   
 5. Leeloo

  Leeloo Популарен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  290
  Mee!! Me!!
  :D Како не ја гледаме.
  И лично го мрзам новиот Доктор (Мет Смит) или како и да беше, али ајде некако се навикнав на него во последните неколку епизоди. И сеуште мислам, дека многумина жалат по Дејвид Тенан. :) Сепак, Мет ми стои како негова бледа копија.

  Али се радувам, што сега во специјалната епизода за 50 годишнината ке ги убацат него и Били Пепер.
  :)
   
 6. sara333

  sara333 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  27
  Навистина добра серија, мене ми е една од омилените.Омилен доктор ми е 11 (Matt Smith) и никако неможам да се помирам со фактот дека ќе замине.Омилени од придружниците ми се Amy, Rory,Donna и Clara.Некои викаат дека новитот доктор ќе биде Andrew Scott. Ако навистина биде тој јас ќе престанам да ја гледам серијата, бидејќи многу ми е одвратен актерот.Инаку серијава на некои моменти може навистина да те насмее,а на некои премногу да те растажи.Едноставно thumbs up за серијава. :)
   
 7. BlueHeart

  BlueHeart Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2012
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  469
  Пол:
  Женски
  Супер што некој ја гледа серијава, инаку сама ќе почнев да си пишувам по темава. А за тоа кој е подобар Доктор неможе да се одреди бидејќи и двајцата имаат различни карактери. Жал ми е што Мет ќе си оди. И уште сега да се разбереме од сега Мет е мој :devil: :D .
   
 8. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.455
  Допаѓања:
  33.056
  Пол:
  Женски
  Јас денес случајно,не знаев дека ја даваат...На АХN ја даваа :^)
  Ја гледав епизодата насловена како изборот на Ејми...само не му го знам баш терминот како му е на АХN,иначе би сакала да ја гледам... ;)
   
 9. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.411
  Пол:
  Женски
 10. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.455
  Допаѓања:
  33.056
  Пол:
  Женски
  Денес доцна ја фатив таа епизодата шо беше во 14 и 10 на АXN....шо се случуваше поточно ако знаете... :^)
   
 11. Tej4e

  Tej4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  Почнав да ја гледам од пред околу 1 недела на АХN иии.. ме зарази. Штета, 2ра смена кога сум неможам да ја гледам.Ама планирам да ја почнам одпочеток, од 1 епизода, 1 сезона. И докторот е мнооогу срцкаст. :inlove:
   
 12. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.455
  Допаѓања:
  33.056
  Пол:
  Женски
  Колку сезони е серијава? :^)
  хм...прашањето кое никогаш не треба да се одговори ;)
  Доктор Кој? :geek:
   
 13. DzingrlakaDzikica

  DzingrlakaDzikica Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  803
  Допаѓања:
  2.634
  Од кој доктор почнавте да гледате?
  Пошто читам дека серијава е церебрално покомплексна и од Star Trek.
   
 14. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.781
  Допаѓања:
  157.118
  Пол:
  Женски
  Јас од деветтиот гледам, серијата од 2005. Баш Неделата (Саботата бев зафтена) гледав педесет годишнината, нешто прекрасно <3
   
 15. BlueHeart

  BlueHeart Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2012
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  469
  Пол:
  Женски
  Џингрлака да ја гледаш од 9 Доктор најубаво од 2005 бидејќи од старите епизоди многу се изгубени. И јас почнав од деветтиот Доктор да ја гледам уште кога играше на Канал 5 и од тогаш станав гоооооооолем фан :geek: . Епизодата за 50 годишнината не ја гледав бидејќи компјутеров зафркава нешто (треба да се форматира) и многу ми е криво, ама ептен :@ :envy: . Одвај чекам да се направи компјутеров ии така :D .
   
 16. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.870
  Пол:
  Женски
  И јас почнав од 9тиот доктор,ама дефинитивно 10тиот е најдобар.Омилен ми е ,харизматичен,интересен и супер паметен,си ги вртам се тие епизоди :lol: .Во глобала серијава ми е најдобра од британската продукција. :up:
  [​IMG]
   
  На Jovana.P му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.931
  Една од поомилените серии. Знае некој кога ќе излезе следна сезона?
   
 18. ivanaronan

  ivanaronan Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  јас ептен пред 5-6 месеци почнав да ги гледам од 9тиот доктор иначе најмнооооогу си го сакам 10тиот Дејвид :rofl: ептен сонцка :inlove:
   
 19. the.vampire.girl

  the.vampire.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2012
  Пораки:
  879
  Допаѓања:
  1.490
  Пол:
  Женски
  Вреди ли да се гледа серијава? Само што го изгледав пилотот од 2005 год. и не ми остави некој посебен впечаток :| . Станува нешто поинтересно понатаму или да не си го трошам за џабе времето? :?:
   
 20. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.931
  И јас така си мислев на почеток. И на крај испадна дека не било залудно времето што го потрошив.