1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Доктор Ху (Doctor Who)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од BlueHeart, 7 октомври 2012.

  1. Tej4e

    Tej4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    110
    Допаѓања:
    37
    Пол:
    Женски
    Одвај чекам The Christmas Special да излези. Кога почнав да ја гледам серијата не ни претпоставував дека ке ми биде омилена. Ги бројам деновите до секоја нова епизода. За време на зимскиот расуст ќе ги гледам и классиците. Прекрасни ми се епизодите, секоја од нив.:l:8-|
     
    На nevermet18 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ebola

    ebola Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2014
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    263
    Пол:
    Женски
    Колку што сфатив некако сите сме почнале со мех ентузијазам за серијава али сме се закачиле. Баш ми е мило. Мојот доктор е и секогаш ќе биде 9 - Кристофер Екелстон. Срце ме искина кога си отиде, срце ме искина и наредните два пати кога ја прегледував серијата, највише за него плачам. Верував во Питер Кааплди и не ме разочара, прекрасен актер, прекрасен доктор. Од сопатниците мислам дека Дона беше феноменална со многу тажна приказна. Почнав да ги гледам и класиците, али некако тешко ми оди да ги продолжам. И така. :)
     
  3. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.596
    Допаѓања:
    155.804
    Пол:
    Женски
    Најсреќна сум за тоа што Ривер Сонг ќе ја има пак :inlove: па вчера кога излезе таа вест не сум се видела себеси посреќна 8) :D Значи онака серија да ја чекам да почни е Докторот и Стрелата, другите ми се онака за пополнување на време измеѓу. Ќефче сум шо немора да чекам уште многу :l:
     
    На ebola и Nausicaa им се допаѓа ова.
  4. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.199
    Допаѓања:
    10.841
    Пол:
    Женски
    -If this is our last night... How long does a night last on Delirium?
    -24 years...

    awwwwwwwwwww... :inlove::inlove::inlove:
     
  5. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.596
    Допаѓања:
    155.804
    Пол:
    Женски
    Ах дури денес ќе ги гледам првите три епизоди од 10та сезона.
    Не ми се допаѓа многу Бил, некако како изгубена е во простор и време, ама можеби сеуште е она „ја сакам претходната“, зошто истото чувство го имав за Клара ... цела прва сезона со неа.
    The doctor: We are at the very end, 23 billions year into the future!
    Bill:
    upload_2017-4-30_21-27-0.png
     
  6. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.021
    Оуууу дааа, конечно!!!!
    [​IMG]

    Тринаестиот Доктор е- ЖЕНА! :party::party::party::party::party::party::l::l::l::l::l::l:
     
    На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
  7. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.596
    Допаѓања:
    155.804
    Пол:
    Женски
    Мене баш ми е малку клише шо е жена ... Мислам Миси сега е жена (и е одлично освежување, дури и единствена светла точка последната сезона), па сега и докторот жена. Бар да ги делеше една регенерација, вака ептен ми е ... како да си се пратат кој што прави од нив двете.
    Му велев на другар ми дека ако не е Натали Дормер нема да гледам доктор ху, ама реално многу симпатична е актеркава, на прв поглед многу ме потсеќа на Тенант, а другаров ми спомна и дека биле заедно во серија кога го реков тоа.
    Баш ме интересира дали ќе се подобри серијата зошто има нешто што ми фали последните две сезони, до степен да неќам да ја гледам како што излегуваа епизодите.


    Како и да е, не ги прокоментирав последните две епизоди. Дефинитивно ја извадија цела сезона од кал. Комбинацијата на Мастер и Миси беше феноменална.
    Многу, многу ми е жал што веројатно Миси нема да се врати, ама пак би било глупаво ако се врати. Сепак таа неможеше повеќе да се регенерира како што беше претставено претходно во сезоната, само што докторот не ја уби, туку ја чуваше жива. И мислам дека таа беше свесна за тоа зошто цели две епизоди знаеше што ќе се случи и со неа, и со Сајбермен, и со Бил и Докторот, а Мастер од друга страна гледаше се прв пат. Се тоа со бавно врвење на време горе, брзо долу и еволуцијата на Сајбрмен и бркањето по лифтови ми беше прекрасно обработено. Што не ми се допадна е крајот со Бил. Бев премногу тажна кога се разбуди како Сајбрмен, но исто така бев лута кога девојчето ја зеде со себе и ѝ кажа дека можи да ги прераспредели атомите како што сака и да живее пак нормален живот. Бу- ху.
    Најсериозно се надевам на подобра сезона и се надевам дека женски доктор ќе биди освежување зошто не сакам да завршам на лошо со серијава.
     
  8. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.596
    Допаѓања:
    155.804
    Пол:
    Женски
    Ај вака да си прокоментирам. Новиот/ новата Доктор(ка) дефинитивно извади серијата од кал. Ама према мене, не доволно. Му фали нешто на серијата ама не можам да увидам шо е то шо фали. Како и да е, позадоволна сум од серијата од, да речиме, претходната сезона.

    Нормално, први две- три епизоди јас секогаш имам одбивност кон нова придружба и нов доктор, ама втора епизода чинам беше кога се вртрча Докторот кон Тардисот и го гушна и заплакав. Живеам за моментите на Докторот кога се гледа со Тардисот после долго време.

    upload_2019-1-5_10-46-56.png

    upload_2019-1-5_10-47-29.png

    upload_2019-1-5_10-48-30.png
     
    На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Pamela Daisy

    Pamela Daisy Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    211
    Пол:
    Женски
    За мене најдобар Доктор ми е David Tennant,не знам зошто ама некако најдобро му стои улогата.Од другиве Мatt Smith ми има некаква чудна вештачка фаца,ама добро се снајде во улогата.Не е лоша и Jodie Whitaker,но малку ми е една сезона за да коментирам повеќе.Здравје ќе видиме во наредните сезони како ќе се покаже.
     
  10. Hisha

    Hisha Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2021
    Пораки:
    1.293
    Допаѓања:
    4.672
    Пол:
    Женски
    Јао постои тема за доктор ху. Серија на моето срце, ја гледам од 15 години( сеа имам 30). My go to серија, можам 82&39293838 пати да ја гледам и да не ми е досадна особено 50 год спешл, фрикинг хилариоус е . Омилен доктор тенат и мат, придружник роуз и дона. Омилени епизоди:
    кога докторот ќе ја запознае Агата Кристи ( пресмешна ми е дона а и докторот), midnight ( landscapot е феноменален успеав да најдам уметничка слика шо наликува на таа планета, и до ден денес ми стои на зид и ја обожавам), и таа со the angels … Море кога ќе размислам i also love amy and rory … и новиве не се лоши али постариве ме потсеќаат на детството и ми се close to my heart :lol: whovian fo life :f: