1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Документи за Америка

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од mackice, 12 октомври 2010.

  1. mackice

    mackice Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    237
    Допаѓања:
    12
    Ве молам некој ако знае што дoкументи треба за во америка нека ми каже ,треба да патувам а незз ништо што како треба ..........
    се јавив во амбасада ми рекоја на нет има сега барам ама ништо не можам да сватам ....вака поубаво некој ако бил да ми каже
     
  2. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.202
    Допаѓања:
    23.963
    Многу ти општо прашањето. Зависи преку што одиш и со каква виза. Плус и дали ти мислиш на документи за вадење виза или документи за влез во америка. Ако збориш за влез во Америка општи документи се нов пасош, виза, ДС форма, потврда каде ке бидеш сместен и ако одиш туристички сметка со поголема сума на пари.
    Кога ке одиш на интервју ке ти кажат.

    А за вадење виза ти треба, 2 слики, потврда за семејни примања, потврда за редовен студент (ако си студент) потврда каде точно одиш и зошто и пасош секако
     
  3. laryla

    laryla Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    229
    Имам живеено во Њу Јорк,мислам дека најубаво можам да ти помогнам.Најпрвин ти треба американска виза,а ако си таму подолго време,ако планираш и да работиш ќе ти треба и работна виза(што е малку покомплицирано) .За друго пиши ми у ЛП ќе ти објаснам се поубаво.Ок? :) ;) :*
     
  4. hunny20

    hunny20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2010
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    82
    Би те замолила да ми пишеш и мене :)