1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Документи за Америка

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од mackice, 12 октомври 2010.

 1. mackice

  mackice Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  12
  Ве молам некој ако знае што дoкументи треба за во америка нека ми каже ,треба да патувам а незз ништо што како треба ..........
  се јавив во амбасада ми рекоја на нет има сега барам ама ништо не можам да сватам ....вака поубаво некој ако бил да ми каже
   
 2. KuklickaSk

  KuklickaSk Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  5.917
  Допаѓања:
  23.093
  Многу ти општо прашањето. Зависи преку што одиш и со каква виза. Плус и дали ти мислиш на документи за вадење виза или документи за влез во америка. Ако збориш за влез во Америка општи документи се нов пасош, виза, ДС форма, потврда каде ке бидеш сместен и ако одиш туристички сметка со поголема сума на пари.
  Кога ке одиш на интервју ке ти кажат.

  А за вадење виза ти треба, 2 слики, потврда за семејни примања, потврда за редовен студент (ако си студент) потврда каде точно одиш и зошто и пасош секако
   
 3. laryla

  laryla Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  229
  Имам живеено во Њу Јорк,мислам дека најубаво можам да ти помогнам.Најпрвин ти треба американска виза,а ако си таму подолго време,ако планираш и да работиш ќе ти треба и работна виза(што е малку покомплицирано) .За друго пиши ми у ЛП ќе ти објаснам се поубаво.Ок? :) ;) :*
   
 4. hunny20

  hunny20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2010
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  82
  Би те замолила да ми пишеш и мене :)