1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Долги елегантни фустани

Дискусија во 'Мода и стил' започната од elenileni, 3 јуни 2010.

 1. elenileni

  elenileni Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1
  Здраво,дај ве молам кажете ми каде во Скопјево може да си купам долг фустан,ама да не биде над 13-14 000 денари,сакам плисиран да биде,и долг бидејки брат ми ке прави свадба во август па сакам да бидам SPECIAL ;) Благодарам однапред :)
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  500
  Долги елегантни и свечени фустани можеш да најдеш во ГТЦ на спрат, а истата ја има и во Рамстор. Мислам дека се викаше Ламас или така некако.
   
 3. glammur

  glammur Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2010
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  20
  Да Ламас се вика, таму има секаков вид на фустани. Долги, кратки, светкави, обични, од разни материјали и разни цени. Баш викендов бев таму, еден прекрасен, долг, свечен, црвен фустан за 12 400. Инаку за во Рамстор не знам дали има, ама на ГТЦ е на прв спрат.
   
 4. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  :inlove: :inlove: :inlove:
   
  На Black.Beauty и elenileni им се допаѓа ова.
 5. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.642
  :clap:
   

  Прикачени фајлови:

  На nevenaa му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
 7. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.832
  .
   

  Прикачени фајлови:

 8. Glamour

  Glamour Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  42
  :) :)
   

  Прикачени фајлови:

 9. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Можеш и да шиеш, не мора да купиш готов. :)
   

  Прикачени фајлови:

 10. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Сивиот ми е спешл... (може и друга боја)
   

  Прикачени фајлови:

  На April87 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  280
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

 12. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  280
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

 13. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  280
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

 14. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.832
  .
   

  Прикачени фајлови:

 15. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
 16. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
 17. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.485
  Допаѓања:
  2.948
  Џенифер Лопез
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  Мајли Сајрус
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Тејлор Свифт
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]
   
  На Miss-Independent му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Тери Хачер на 60-тите Еми награди
  [​IMG]
   
 19. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  630
  Допаѓања:
  776
 20. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.904