1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Долги или кратки нокти?

Дискусија во 'Тело' започната од sweetgirz, 1 јуни 2012.

 1. sweetgirz

  sweetgirz Активен член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2011
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  5
  ДОЛГИ::.... НО..мн ми се двојат без разлика од се! И крема за нега и раст користам од аура, потоа бадемова крема и сл.. лимон... :) :) :) :) :) мн ми се двојат и ми се меки! :tmi:
  информација + ..-Топлата вода ги омекнува а ладната ги затегнува
  повеке растат во лето и во текот на бременоста!
   
 2. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Јас обожавам долги нокти.Лесно и брзо ми растат.Добро сега,да не се преголеми туку средни. :)
  На поголема површина поубаво се шара и јас поубаво лакирам.Секогаш ми се средени со лак и знам да ги одржувам.
   
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.972
  Пол:
  Женски
  И јас обожувам долги нокти, си ги одржувам.
  Се трудам на секој можен начин да ги зајакнам, ама џабе 2/3 од нив константно се кршат се делат.
   
  На sweetgirz му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.839
  Оваа должина на нокти ми е идеална

  [​IMG]

  Значи средна должина. А многу мрзам дотерана девојка со предолги нокти и несредени или па изгризани до месо. :puke:
   
  На skenco му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.031
  И едното и другото е крајност, и сеа имаш долги и долги, и кратки и кратки нокти значи има разлика. Златна средина е најубаво накај долги, секако не вештерски од прва и најпроста причина што не е практично, а од друга страна пак сигурно не и до корен исечени, на ништо не личат такви и језиво е.

  [​IMG]
   
 6. 2036

  2036 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2012
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  72
  И јас сум за средна должина :) . Имам цврсти и здрави нокти, но речиси секогаш ми се кратки или пак со средна должина.
   
 7. Shpagetta

  Shpagetta Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  1.795
  Повеќе сум за кратки. Ем полесно се одржуваат, ем попријатно ти е со кратки од колку со долги. Иако понегогаш подолгите нокти можат многу убаво да изгледаат. :)
   
 8. la.parisienne

  la.parisienne Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  172
  Кратки. Многу по classy од долги. :)
   
 9. theAristoCat

  theAristoCat Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  435
  Допаѓања:
  371
  Пол:
  Женски
  долги, затоа што визуелно ги издолжуваат прстите :)
   
 10. CrazyStupidLove

  CrazyStupidLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  584
  Кратки и секогаш налакирани. Прво затоа што е похигиенски, ми се повраќа од тоа што се може да ми се упика под нокт. Второ јас лично не можам да истрпам подолги нокти, ме ежат и нервираат.
   
 11. white-rose

  white-rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Ја сам за дугачки..Ама не претерано. Малко се тешко средуев и се кршив ама ипак кд ги налакираш су убави. :$ :$ :)
   
 12. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.180
  Пол:
  Женски
  Зависи од расположение, некогаш ноктите ми се долги, некогаш кратки, менувам :emo:
   
 13. blue.jeans

  blue.jeans Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  35
  Долгиии ... обожавам иако не можам да ги одржам редовно. :)
   
 14. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.094
  Долги :) Многу подобро изгледаат излакирани иако се тешки за одржување. Многу се нервирам кога сите нокти ми се долги и само еден ми се скрши :doh:
   
  На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Tikvi4ka

  Tikvi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  451
  Долгиии !!
  Неможам ни да се замислам со кратки.
   
 16. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.067
  Допаѓања:
  8.084
  Пол:
  Женски
  Средни. :lol:
  Озбилно, несакам ни предолги ни кратки едноставно некоја измеѓу.
  Е вака:

  [​IMG]
   
  На joelle му/ѝ се допаѓа ова.
 17. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.503
  Допаѓања:
  966
  Пол:
  Женски
  Сакам да имам долги нокти да. Ама секогаш работам нешто и ме нервира кога ке ми се наполнат ноктињата со нешто, башка се лепат секакви бактерии под нив, а имам проблематично лице и затоа повеке ми се кратки.
   
 18. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.960
  Допаѓања:
  65.651
  Сакам долги нокти ама кога ќе ми потпораснат малку и ми се кршат
   
 19. Mrs.Bass

  Mrs.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  858
  Допаѓања:
  6.895
  долги нокти секогаш! само се нервирам кога ќе ми се скрши некој :@ па морам сите да ги скратам
   
 20. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.990
  Пол:
  Женски
  Преферирам кратки нокти, убаво истурпирани и секогаш налакирани.
  Првенствено од хигиенски причини. Ич не ми се практични долгите нокти, и ме нервира кога ќе ми остане крема за раце или пудра под ноктите. Се ежам!
  Педантерија невидена сум, па секој ден средувам нешто, чистам со средства, мијам садови и поради тоа ми се кршат, а да работам со ракавици - не можам.
  Освен тоа, јас имам мали плочки, па додека да ми добијат должина за френч треба време.
   
  На Shpagetta му/ѝ се допаѓа ова.