1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Должината на машкоста

Дискусија во 'Секс' започната од askme, 11 март 2010.

 1. askme

  askme Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  15
  :) Девојки - со колку сантиметри можат да се пофалат вашите партнери :)
  П.С оние што пробале со поише- се одлучувате за квалитет или квантитет :?:
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. sekica

  sekica Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  ne e najbitna goleminata,do kvalitetot i umesnosta e,no sepak da ne e i mnogu mal.
   
  На Amber37 и BukiBuki им се допаѓа ова.
 3. LAVICA81

  LAVICA81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  19
  Добар е,машала :lol: Да откривам бројки? :D А во врска со оваа тема омилена фраза ми е "МАЛИ АЛИ ТЕХНИЧАР" ;) Така да,не е се во големината!
   
  На t.a.m., Cecko85, Amber37 и 3 други им се допаѓа ова.
 4. askme

  askme Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  15
  :D aj da si igrame so brojki :D eve ja prva :) 17-18cm :roll: i samo takov imam oseteno :lol:
   
  На t.a.m., Ceci16, Cecko85 и 2 други им се допаѓа ова.
 5. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.921
  Допаѓања:
  32.559
  Пол:
  Женски
  Не сум му го мерела на дечко ми,ама таман му е.Не му е многу мал.Најважно е што го бива.
   
  На Cecko85, Saren petel и Petar80 им се допаѓа ова.
 6. didija

  didija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  118
  Воопшто не се сложувам со "мало,ама техничарче" и изјави од овој тип. Ако нема должина, џабе е се... со што ќе ме допре таму кај што сакам, како ќе ми поттикне оргазам ......
  Јас сум ПРЕзадоволна од мојот моментален партнер. Сега незнам да кажам со сигурност нели цм, не сум земела да ммереам,Бог да чува, ама две раци целосно исполнува и нешо + ;)
   
  На t.a.m., Cecko85, Amber37 и 8 други им се допаѓа ова.
 7. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  81
  Не знам точно да кажам али нормален важно не е мало :lol: али таман е за мене :lol:
   
 8. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  882
  dovolno dolg da mi go stavi cel i da ni e ubavo i na dvojcata :D :D :D
   
  На t.a.m., Ceci16, Cecko85 и 14 други им се допаѓа ова.
 9. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Леле јас ич на сум помислила на тоа колкав му е, колкав и да му е мене ми е убаво :D
   
  На t.a.m., Ceci16, Cecko85 и 2 други им се допаѓа ова.
 10. lavce

  lavce Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  36
  Доволно а за точни цм неможам да кажам ;)
   
 11. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  690
  Таман, таман ;) ;) ;) ;) ;) ;)
   
  На cvetttce му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Echo

  Echo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  114
  Хехе, многу сме забегани, дури му го мерев со метро! :lol:
  21 цм. Претходните ги болело и не можел цел да влезе, ама му се посреќи со мене! :oops: :lol:
  И уживам максимално!
   
  На t.a.m., Anthony77, joop и 16 други им се допаѓа ова.
 13. LAVICA81

  LAVICA81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  19
  хахаха,баш ме насмеа :D Што му викаш,дај срцка да ти го измерам да се пофалам на форумџиките мои со што располагам :lol: Луда си,поздрав!
   
  На Cecko85, Писана, Lolo5 и 4 други им се допаѓа ова.
 14. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  199
  околу 17-18 мислам ама мене ми е ептен таман кога имаме див секс чат-пат и ме боли :o :lol:
   
  На t.a.m., Ceci16 и Cecko85 им се допаѓа ова.
 15. Echo

  Echo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  114
  Хаха, не знам ни како го почнавме тој муабет еднаш и остана тоа - ај баш ќе ти го измерам следниот пат, со точност од 4 децимали, се зезаме зашто на факс иаме предмети све што се базираат на математика. И така, бидна следниот пат, сам ми донесе метро и се смеевме после! :lol: :lol: :lol: :lol:
   
 16. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  Хаха, јас имам фобија од големи :? Баш не ми е пријатно, големината не, ама дебелината ми игра улога охохо 8)
  Да речеме од 15-18 цм, совршено. :D
   
  На akvarium му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Mese4inka

  Mese4inka Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  19
  Na mojot mu e 17cm.......dovolen mi e mene.....koga mi go stava cel skrenuvam, ama samo koga ke mi go stavi cel togas svrsuvam......a ako mu e do pola staven retko mi se desava da svrasam.....Inace ovoj mi e prv iam 4godisna vrska ne sum probala so drug, no nekogas bi sakala so pogolem za da vidam dali ke me boli i kakov e filingot.....I kako mnogu drugi devojki na forumov se slozuvam so toa deka goleminata ne e tolku vazna kolku debelinata i tehnikata. Na mojov mu e prilicno debelicok i toa drazni maksimalno......;)
   
  На t.a.m., joop, Ceci16 и 5 други им се допаѓа ова.
 18. butterfly89

  butterfly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  103
  .iskreno devojki mnogu golem vo kombinacija so debelina i ne e bas mnogu ubavo, barem mene ne mi e, na mojot predhoden decko mu bese 22,5 sm i prilicno debel i pri sekoj seksualen odnos custvuvav bolka veruvajte ne bi sakala povtorno nekoj so takva nadarenos,
   
  На t.a.m., Ceci16, Cecko85 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. Echo

  Echo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  114
  Хехе, епа да, голем знае да биде проблем, и тоа научно е покажано и дека знае да направи и некои здравствени проблеми, додуша не озбилни, ама пак... Поголеми се шансите од инфекции, да не ги спомнуваме болките, ама мислам дека хигиената е на прво место, како превентивна мерка во секоја активност. Иначе, да, би било убаво да е и таман дебел, се слагам, а богами и техниката. Мене ми е прв, али како и да е, не треба да си научник за да процениш дали ти ги задоволува сите тие услови, а кај мене - да. Многу сум среќна што читам дека има многу задоволни парови. Малце е реткост у денешно време...
   
  На Cecko85, akvarium и Petar80 им се допаѓа ова.
 20. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  196
  на дечко ми 18,5!!! Инаку, на моја најдобра другарка, минатиот дечко имаше многу голем и многу дебел...она буквално чувствуваше болка при секој сексуален однос, па како на шала викаше: Да ми кажуваше некој дека ќе барам помал к*р, немаше да верувам :D
   
  На t.a.m., Ceci16, Cecko85 и 5 други им се допаѓа ова.