1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Должината на машкоста

Дискусија во 'Секс' започната од askme, 11 март 2010.

  1. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    23,2cm vcera go merevme i ne sekogas mozam do kraj znaci idealno e 20-21cm
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. lady19

    lady19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2010
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    12
    24 cm koga e vo top sostojba i koga sum zapalena mnogu mi go bitka do kraj i samo taka mozam da svrsam koga ke ja osetam taa slatka bolka. mnogu vreme sme zaedno i nz so bi pravela da imam drug decko(ne daj boze si go sakam decko mi :P ), a da ima mal k*r, nz dali bi me zadovolil. ama za zal prosekot e 18 cm :worried: :D
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. decko

    decko Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    59
    Колку за информација, просекот е 16.5 сантимери :)
    На светско ниво збораме.
     
    На despina2 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Имам прашање за девојките тука што воведоа величини од 24 и 23 сантими, од која точка им ги меревте? :lol:
     
    На t.a.m. и Page им се допаѓа ова.
  5. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Како од која ? Па се знае, од папок надоле и плус три од карти...ете ти...
     
    На Cecko85, Ena05, Lolo5 и 6 други им се допаѓа ова.
  6. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Па најверојатно така ќе да е :D
     
  7. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.297
    Пол:
    Женски
    Мижи Асан да ти бајам ја дотеравте работата.... Може до душа малку и се подзамислив па решив да прогуглам. Според Wikipedia просечната должина на ејектиран пенис е 12.9-15 цм. Еве најдов и слика со просечната должина на пениси во светот. Штета ја нема Македонија, сигурно ќе е на првото место ако ги анализираат податоците од оваа тема. Што е работава незнам може имаме некои африкански гени... :rofl: :rofl: :rofl:
     

    Прикачени фајлови:

    На LICEN-LONDON му/ѝ се допаѓа ова.
  8. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    од коренот на пенисот ( така би го нарекла посоодветен израз не ми текна :?: ) делот над тестисите, до главичката :)
    и логично нели во ерекција ;)
     
  9. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Lolipop: :rofl: ...да, да, истото и јас си викам, абе африканциве на нашите машки според дискусијава нели, може комотно вода да им носат :)
    Xstronger: Не ми текнало да мерам досега никогаш, ама мислев од некоја друга точка да не сте фатиле, пошто лењиров е пред мене, прстето го држам на 23 - 24цм и подголтнувам искрено...денес колега еден ме здогледа, ми вика - нејќам да знам што мериш :rofl: Се исплаши кутриот кога виде :lol:
     
    На Lolo5, lazgo, Volsebnicka05 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    Извинете ќе морам малку оф топик! :^)
    Многу ме иритира кога индикрено напаѓате и нагаѓате дека некој лаже !
    И што ќе добијам поголемо его , ќе се пофалам или ќе ми завидувате можеби душевна храна е тоа ?! :?:
    Форумов во секој случај е анонимен што значи тука барем јас не гледам зошто да се замаглува вистината.
    Тоа е што е , вие како жени би требало да знаете дека големината не е толку важна како дебелината и во никој случај не е пресудна за оргазмот или пак уживањето во сексот ! Ете конкретно за мене , тоа што има нели подог пенис и тоа како ни прави проблеми , тој ужива кога оди до крај а мене ми задава болки !
    Една девојка напиша многу паметен пост во друга тема а тој гласеше нешто слично на ова
    "Не сум влегла во ничија постела за да кажувам.. " ! ;)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Хммм, мислам дека малку неправилно мерите...Од мои сознанија, што сум правела муабети со доста машки, пенисот го мерат од горната страна, значи од пубичната коска. Нормално е ако се мери од тестисите да излезе мнооогу голем, а должина од 23 сантиметри ако е измерена од горната страна е стварно преголема, не сум имала шанса да видам до сега толкав, искрено.
     
    На Biny му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.297
    Пол:
    Женски
    Срце, јас кога ги прочитав мислењата, многу се зачудив... може и се исплашив :^) ... си реков немој на мојот да му е па многу мал... па затоа побарав на гугл и еве што излезе... Фала Богу не му ко на Корејците, ама ги стига Италијаните и Французите :lol: :lol:
    Не реков јас дека нема поголеми пениси... благо теби со толкав... Нормално е разни луѓе, разни должини... Ама ете има некои кога ќе прочитаат 20 см, потсвесно си додаваат и на нивните 2-3... Или пак тоа се зборовите на нивните дечковци, а за кои знаеме дека уживаат да ја хиперболизираат машкоста.
    Така да не му се пукај, може само да ти завидуваме. Позз :*
     
  13. lady19

    lady19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2010
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    12
    ok, imam pogresna informacija, inaku ne sum zainteresirana za prosek na svetsko nivo, si imam decko i dovolen mi e nikogas ne me interesiralo da citam za svetski proseci :) prosekot go izvadiv po kazuvanjata na devojkive na sajtov :)
     
  14. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    само едно ќе кажамне ми текнува каде читав но читав дека на просечен балканец должината му е 18 см. е сеа нели секој различно и до гени зависи :lol: :lol: а и навистина не е важна должината важна е техниката. и пред се девојќи не се замарајте на кој колкав му е гледајте да уживате и да бидете задоволени :lol: :lol: :lol:
     
    На Cecko85 и Vladus им се допаѓа ова.
  15. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Абе луѓе што е важна колку е просечната должина,важна е само онаа на партнерот.
    Ако тој ви го прафи ќефот што друго е битно.
     
    На LICEN-LONDON му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    За мене техниката е најбитна, џабе имате славина ако нема притисок..така и ова. Тој треба да ме привлече без алатот...да ме натера да посакам секс.
     
    На LICEN-LONDON, Smell.Of.Wickedness, Sanjence и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. Lili.87

    Lili.87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    3
    ajde ziti se ne se zalazuvaj samata sebesi so toa deka kolku pogolem tolku podobar ova nema nikakva vrska so realnosta ......tvojata erogena zona a kako i na site devojki e zilata megi sramnute usni i nema vrska dali tebe ili na bilo koja cura ke im vleze podlaboko deka ke dozivee orgazam....ajde curi da ve prasam na koja poza najcesto dozivuvate orgazam? ;)
     
    На LICEN-LONDON му/ѝ се допаѓа ова.
  18. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.910
    Допаѓања:
    32.513
    Пол:
    Женски
    Прашањето постави го во оваа тема: seks/orgazam-da-ili-ne-t148/
     
  19. Lili.87

    Lili.87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    3
    OK NE E BITNO PRASANJETO....POENTATA BESE DEKA SE DOZIVUVA ORGAZAM SAMO PRI TRIENJE NA ZILATA MEGU SRAMNITE USNI......
     
    На Biny му/ѝ се допаѓа ова.
  20. zoki-poki

    zoki-poki Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2010
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    370
    Ок, еден виц на оваа тема:
    Зошто жените не знаат да паркираат?
    Затоа што мажите цел живот ги убедуваат дека ова:
    <----------------------------------------------------------------->
    се 25 сантиметри :rofl: :rofl: :lol: :lol:
     
    На Писана, Naked Gun, Diary и 7 други им се допаѓа ова.