Должината на машкоста

Дискусија во 'Секс' започната од askme, 11 март 2010.

 1. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  8.862
  Пол:
  Женски
  На секоја жена и игра улога должината, со што ќе ме задоволи со црвче хаха мажи со мали кур*ња се најискомплексирани суштества :rofl::rofl:
   
  На Snowflake97, Feminka22, diskreten32 и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.201
  Пол:
  Машки
  Секоја жена/девојка различно се задоволува. Можеби некоја и со "црвче".
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Biny

  Biny Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  185
  Пол:
  Машки
  не може да се дефинира мал/голем, секоја за себе може да каже cm?
  за некоја жена 16 ќе биде многу, за друга 20 не ја задоволува, друга сака дебел со периметар 20цм+, некоја се пали на болки во цервиксот, за некоја е shut down копче,... секој/а е посебен/посебна.
   
  На Keanu_R.Wick, makarov и Ма.нев им се допаѓа ова.
 4. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.596
  Допаѓања:
  44.426
  Ти сам кажа дека имаш :D
  Или онака без везе си кажуваш?
   
 5. MarijanaKolevska

  MarijanaKolevska Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2019
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  Se dodeka ne e "kornishonche":), ne e najbitnata rabota
   
  На Rock\m/girl, калин95 и Biny им се допаѓа ова.
 6. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  698
  Допаѓања:
  7.287
  Должината никогаш не ми била битна.
   
  На Keanu_R.Wick, Milobebence и LoneWolfGuy им се допаѓа ова.
 7. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  8.364
  Пол:
  Женски
  Неможе да биде толку битно нешто што неможе да се смени.Едноставно каков е таков не би ми пречело ништо.Најнакрај побитен е карактерот и се друго во сексот не само должината ако толку сакам само оргазам ќе си пикам дилдо(со извинување ако е тоо мач кажаново)
   
  На Sejfullai, Padre1, makarov и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.896
  Допаѓања:
  16.279
  Oргазам може да доживееш и со пенис од помала должина. Во суштина десет сантиметри се сосем доволни за жената да може да го достигне врвот, се останато се порно - сензационалистички лаги околу големината која е само за очи - естетска, но не и услов за оргазам. Сешто е над 14 сантиметри не може да влезе целосно во жената.
   
  На Keanu_R.Wick, Sejfullai, LoneWolfGuy и 3 други им се допаѓа ова.
 9. Joanna_

  Joanna_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2018
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  529
  Пол:
  Женски
  Е како бе неможе? Дали воопшто си имала секс? А и ова е индивидуално, дали може или не. Ај да не збориме за тоа сеа ќе не попалават со пораки..
   
  На klinkata му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.896
  Допаѓања:
  16.279
  Дали си учела биологија?
   
  На Tanjamm и DAngel им се допаѓа ова.
 11. SugarHoney

  SugarHoney Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2019
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  337
  Пол:
  Женски
  Како што прочитав тука или незнам каде, ми остана тоа во глава. ''Таман со две раце да се фати'' :rofl:
  Иако мислам дека дебелината има поголема улога од должината. Мојот има навистина дебел, тоа дури и беше причина постојано да го одложувам првиот пат бидејќи ми беше страв дека ќе боли.
   
  На Romancer, MartiG и WildMk им се допаѓа ова.
 12. Billy Idol

  Billy Idol Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  9.596
  Пол:
  Машки
  Има разлика од раце до раце. Кои се доволни? :D
  Го зборевме муабетов со една девојка еднаш која викаше демек таман било со две раце да се префати (и 3 прста од картите :rofl:). Па решивме да демонстрираме со тупаниците. Нејзините рачиња се губеа во моите, а моите пак се губеа во рацете на другар ми кој е 190 цм/100 кг. Није све исто. :D
   
 13. SugarHoney

  SugarHoney Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2019
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  337
  Пол:
  Женски
  Па сигурно од хулк раце не. Секако за моите зборам пошто со моите раце му го фаќам не со туѓи, а девојче какви раце може да има, немам 10 години па рачиња да ги наречам. Под 20цм не му е гарант, архитектура учам, имам прецизно око хахахха.. :rofl:
   
 14. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.536
  Допаѓања:
  124.312
  Да ти кажам во сантиметри.. секаде на планетава исто се гледа на параметарот.

  16-17см е најдобра должина... барем за мене.

  Чапај метрото!

  Едит: Ни еден маж, никогаш, ама никогаш не си ги кажува вистинските сантиметри.
  Ако каже, може само да излажи... најчесто, преќутувате.

  Ако не сум во право, колкумина постираа конкретни мерки на темава?
   
  На hunter26, Tajnaotrovna и SugarHoney им се допаѓа ова.
 15. ninja35

  ninja35 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 декември 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  81.708
  И што ако каже некој конкретно... не ли треба да се провери... докаже...:wasntme:
   
  На Tajnaotrovna, WildMk и Billy Idol им се допаѓа ова.
 16. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.536
  Допаѓања:
  124.312
  Се разбира дека треба да докаже.
  Сум видела такви од 13 сантими кои бркале дааааалеку подобра работа од некои и на 17...
  И тоа, уште повеќе ме тера да се запрашам, зошто потребата да се кријат димензиите?

  Едит: Сум видела = Сум пробала
   
  На piksooki, Tajnaotrovna, hunter26 и 2 други им се допаѓа ова.
 17. ninja35

  ninja35 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 декември 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  81.708
  веројатно, затоа што некој смета дека ако ја каже реалната димензија може да делува како малку (мал) или да си помислите дека лаже (се фали).... врска немам, сигурно заради тоа
   
  На Milobebence, Tajnaotrovna и WildMk им се допаѓа ова.
 18. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.536
  Допаѓања:
  124.312
  Ама нема потреба да се срамите вие, ниту да се смееме ние.
  Исто како и за било која друга човечка мерка..
  Исто би рекла, дека треба да ми се смеат оти сум тешка повеќе од120 кг.
  Ама тоа нема да ме спречи да кажам...
  Пошто луѓе сме сите.. и со 120кг и со 8см к*р.
   
  На IvanaJenner, Herrera, Milobebence и 2 други им се допаѓа ова.
 19. ninja35

  ninja35 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 декември 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  81.708
  Во право си... јас сум 93 кг .. :wasntme:
   
  На gjoker4e, joy1, Milobebence и 2 други им се допаѓа ова.
 20. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.536
  Допаѓања:
  124.312
  И секси си, сигурна сум :D
   
  На joy1, piksooki, Milobebence и 2 други им се допаѓа ова.