1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Должината на машкоста

Дискусија во 'Секс' започната од askme, 11 март 2010.

  1. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Леле колку значи се замарате.... Никојпат не сум се замарала со должината на машкоста на мојот партнер. Се додека сте задоволни со нив, нема никаква потреба да се замарате како е со помал/поголем (мада чисто се сомневам дека некој од вас се замара како е со помал, сите колкави и да се сакате да пробате со поголем :D ). Има и поважни работи за замарање во животов мислам.
    Лично за мене, должината на машкоста кај мојот партнер е како скроена за мене, никојпат не сум останала без кулминација на задоволството, буквално никогаш!
    Да имате партнер со навистина нешто мало, е тек тогаш вреди да се подзамислите, инаку вака чим имате што да фатите :D , и што да ве задоволи, уживајте со вашите партнери!
     
  2. Busavka.93

    Busavka.93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Hahaha se slozuvam :)
     
  3. maleckaa

    maleckaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    17
    :lol :lol: :lol: :lol: :lol: лелелелеле воа е дури жалноооооо :D :D :D :D
     
  4. maleckaa

    maleckaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    17
    хахаха ме насмеа :lol: :lol:
     
  5. maleckaa

    maleckaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    17
    хахахаха богами и мене така ми изгледа :D
     
  6. michelle79

    michelle79 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    105
    More potrebna e golemina i toa kako! Sto ke mi e nekoj mal i pri toa debel kako prst? Moze samo da se nasmeam na takov i da si zaminam. :lol:
    Spored mene ocigledno deka zenite sto vikaat deka ne e bitna goleminata ne videle pogolem vo zivotot, a nemaat drug izbor tuku da bidat so toj mal, pa posle sami se lazat deka goleminata ne e bitna. Pa i na mazite toa im e najgolemata opsesija, goleminata.
     
    На didija му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Lebedev

    Lebedev Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2010
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    39
    kako mozes da kazes takvo nesto -- ke mu se iznasmeam i ke si otidam -- aj vaka da gi postavime rabotite. maskite mrazat celulit. a 99 posto od zenive go imaat. i sega eve doagam jas so golem k - r sto spored tebe e edinstveniot kriterium, ti se soblakas i mene ne mi se diga posto imas celulit i meko gaze. i sega ja treba da kazam -- ne be ja ne e - am tipki so meko i spusteno gaze, a pa za celulit da ne zboram -- toa neli e najgolemata opsesija na zenata - gazot i celulitot - ?! zatoa ne pravi nesto sto nesakas da ti pravat. i vie kako da zaboravate deka toa e nesto sto vrz koe mazot nema vlijanie, taka da nemozes da go obvinis sto ima mal penis. -- ke mu se iznasmeam i ke si otidam -- ko sto gleam izglea postara si od mene, ama moram i pokraj seta pocit kon postarite tetki da ti kazam deka ova e najnedorasnatoto mislenje sto sum go procital do sega na vakva tema.
     
    На glupsumjbg, Lolo5, Naked Gun и 7 други им се допаѓа ова.
  8. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Ги заборави и малите или опуштените гради :D , инаку и за мене ова беше најодвратното мислење што сум го видела на темава.
     
    На piksooki и Lolo5 им се допаѓа ова.
  9. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    Досега се немам изјаснето на темава, само што ја отворив, се шинав смеење и на крај michelle79 ме испровоцира за да реплицирам.
    Мила моја тоа што ти веруваш во стереотипи е твој проблем, чепкај им во гаќи на машките пред да излезете на состанок :lol: , но што својот став (дека маж без голем к*р неможе да те задоволи) го наметнуваш како правилен е иритирачки.
    Колку за споредба- бившиот мој со кој што бев 4 години имаше навистина голем (и дебел) да честопати тоа предизвикуваше болка. Мене сексот со него ми беше болен, и јас не го оставив кога првиот пат ги соблече панталоните и неможев да се изначудам што гледам. Бевме заедно 4 години и правевме компромиси. Сегашниот мој младич :) има просечни 15/16 цм. (можда нешто +,- не сум мерела) и мене ми е сексот со него СОВРШЕН!
    +на почетокот од врската имаше проблеми со кожичката , па неможеше да постигне полна ерекција и имаше болки при пенетрација. што требаше да го оставам? или да му се изнасмеам и да си отидам како што некој предходно рече? тој на своја иницијатива се реши на хируршки зафат после неколку месеци, му ја отстранија кожичката и сега ни е идеално :inlove:
    така да ние не сме со сегашните партнери затоа што неможеме да најдеме `поголеми`.
     
    На Lolo5, myst, noelle и 3 други им се допаѓа ова.
  10. Lebedev

    Lebedev Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2010
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    39
    Girl 1985 - ne gi zaboraviv malite gradi. ednostavno gi preskoknav... znam deka se kompleks kaj mnogu zeni. za razlika od nekoi drugi jas mislam i na drugite luge, pa vnimavam sto pisuvam. iskreno, ama bas nikakov problem nemam so mali gradi. pozz - L.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Добро сигурно ме сфати во кој контекст го додадов тоа кон твоето мислење :)
     
  12. michelle79

    michelle79 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    105
    Kolku za tvoja informacija se naodjam vo najubavite godini. (ne znam od koga da imas 30 god znaci star) A so deca jas krastavici ne sadam, taka da ke si ostanam pri moeto mislenje deka ako mu e mal, ce se iznasmeam i ke si otidam. Zboruvam za "one night stand" ne za nekoj so koj planiram vrska. Toj so koj bi planirala vrska sekako deka mora da bide golem.
    Vo vrska so celulitot fala bogu ima sekakvi preparati denes pa zenite kolku tolku mozat i da go prekrijat toa, a maliot penis cel zivot ce bide mal! :lol:
     
  13. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.297
    Пол:
    Женски
    Многу пребирлива бре ти ??? Се надевам сега откако ги преврте и врзаните и женетите си најде некој по мерка. ;)
     
    На jasmin4e665 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. newring86

    newring86 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    882


    :swear: boze svasta :swear: sto mi e cudno razmisluvanjeto cudno mi e, uste pocudno mi e sto go pisuva nekoj so 30, a ona pa so one night stand .. . . . :fubar:
     
    На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.104
    Допаѓања:
    23.643
    И така се расишири сидата.. 8)

    Инаку на темава, доколку не е нешто минимално, се прифака :) Не е ни најбитно тоа на крајот на краиштата
     
  16. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158

    :o но цоммент
     
  17. maa

    maa Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    38
    Незнам дали е случајност или навистина е така ама кај мене е точно :)
     
  18. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Neznam kolku e tocno ama taman si e :inlove: :)
     
  19. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    Мене ми е преубаво, и никогаш не сум се замарала за должина, цм, бидејќи гледам дека некои од девојките мереле. :) Кога не би била задоволена можеби би се запрашала. Ви препорачувам најтопло да си уживате и вие и партнерите, и да не се замарате со глупости додека ви е убаво. :*
     
    На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Море море све ку*ишта, змиишта, кај нас да ти имало :D
    Ја па неам досеа мерено на некој :^) Али машала машала, задоволна сум. 8)