1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Долина на волците: Ирак (Kurtlar Vadisi: Irak)

Дискусија во 'Филмови' започната од Vitorija, 14 јули 2011.

 1. Vitorija

  Vitorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  606
  Филмот започнува со сцена која навистина се случила, 4. јули 2003 година 11. Турски војници, припадници за специјалната единица и 13 цивили се заробени и ставена им е вреќа на глава. Акцијата ја предводел американскиот командант 1773, Полковник Вилијам Ц. Мејвил во северен Ирак во местото Сулајманија. Турските војници мислеле дека се заробени од страна на НАТО алијансата.

  Улоги: Нечати Шашмаж, Били Зејн, Берѓузар Корел, Гери Буси
  Година на производство: 2006

  Што мислите за филмов, дали ви е гледан. Може да се каже дека се решив да го гледам на шала и беше тотална спротивност на она што го очекував. А очекував сосем обичен филм во кој ќе се прикаже една терористичка приказна која беше многу повеќе од тоа... Сцени во кои реално е опшана човечката тортура, измачување, реванш и одмазда. Борба за живот и борба со смртта на обичниот човек кој и не знае зошто е потребно сето тоа...
  Морам да кажам дека заради сцените и тематиката на филмот не е препорачлив за младата публика-дури и јас ќе се откажев неколку пати, но љубопитноста за тоа што ќе следи, како ќе завршат нивните судбини и реално доловената слика за тоа што навистина се случува, до каде може се оди заради власт на парче земја или омраза кон една група народи проследена со напнатост е она што ќе ве држи до самиот крај. Тука е и љубовта за која сме спремни да направиме се иако цената може да биде сопствениот живот.
   

  Прикачени фајлови:

 2. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.940
  Пол:
  Женски
  Многу очекував, малку добив. Серијата е премија во споредба со филмот.
   
 3. lolita97

  lolita97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  37
  Го гледав ама некако премногу ми е насилен со премногу крв и такви глупости :| Ич не ми се свига :^)
   
 4. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  25.036
  Пол:
  Женски
  исто како и серијата и филмот беше супер,уште пред да се види филмот мислам дека треба да се очекува дека филмот ќе е многу крвав и насилен :^) (зошто некој се изненадил,јас незнам?? ха,ха).го гледав и долина на волците-палестина,ама овај беше многу по добар
   
 5. s.t.e.f.a.n.j.a

  s.t.e.f.a.n.j.a Нов член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2012
  Пораки:
  365
  Допаѓања:
  51
  јас гогледав убав беше но не ми се нешто така ногу допадна
   
 6. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Го гледав и ми беше доста страв :(
   
 7. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  Јас би се сложила со тессие,ама не и татко ми.Тој беше просто речено обседнат со серијава,иако не гледа многу серии.Па затоа го гледавме и филмов.Иако помина доста време добро се сеќавам,дека и баба ми беше кај нас :) .
  ФИЛМОВ НЕ БЕШЕ НИШТО ПОСЕБЕН!
   
 8. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.387
  Допаѓања:
  54.547
  Пол:
  Женски
  На некој начин и јас не се задоволив со квалитетот на филмот, додека серијата ја обожавам, ги гледав сите сезони досега емитувани кај нас :) Ви го препорачувам Палестина да го гледате, стварно жален филм , прикажано е се како што треба до најмал детал :(
   
 9. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  4.500
  Допаѓања:
  8.792
  Пол:
  Женски
  Добро е да се видат настаните ширум светот и од поинаква перспектива, зошто да не. Филмовите ги имам гледано, и овој, и Палестина, и Гладио, ама слаби се турските филмови некако, барем тие неколку, немам многу од нив на листата гледани филмови до душа, за да коментирам. Серијата не ја следев, фатив само тогаш кога Полат го заробија илуминатите :rofl::rofl: а знам дека се појавија Енди Гарсија и Шерон Стоун, па белки не била така лоша серија.