1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Долна облека

Дискусија во 'Мода и стил' започната од malecka15, 29 ноември 2009.

 1. PinUp-Girl

  PinUp-Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  11
  Ne nosam tanga recisi nikogas..no zatoa vo moite plakari ima nad 70% korseti i podvezici halteri....Polutangi nosam....i visoki corapi no ne sekoj den..kako i da e obozavam koga mi e zategnata polovinata so onie srednovekovni korseti..I am addicted on it :)
   
  На zekzeki му/ѝ се допаѓа ова.
 2. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  193
  Прабај од Lisca еднаш кога ке облечеш нема ни да сакаш да носиш други има посебни бројчинја за обемот и корпата мора да има број за тебе :)
   
 3. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.315
  Пол:
  Женски
  Носам прслуци со корпа и обични гаќички. Танга многу ретко носам, затоа што ми е неудобна за носење. Боксерици не носам.
   
 4. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  143
  обожавам долна облека, ми преставува вистинско задоволство додека ја купувам
   
 5. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  632
 6. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.356
 7. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.267
 8. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.881
  Допаѓања:
  30.982
  Пол:
  Женски
 9. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.748
  Допаѓања:
  10.029
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На d.Darla му/ѝ се допаѓа ова.
 10. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.881
  Допаѓања:
  30.982
  Пол:
  Женски
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На HeidiDiWalt и d.Darla им се допаѓа ова.
 11. maa

  maa Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  38
  Aj koga sme veke kaj dolnata obleka dali ke moze da mi pomogneto se toa sto ke mi kazete od kade da najdam armani gakicki...fala pozz
   
 12. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.748
  Допаѓања:
  10.029
  Пол:
  Женски
  [​IMG] [​IMG]
   
  На d.Darla му/ѝ се допаѓа ова.
 13. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.748
  Допаѓања:
  10.029
  Пол:
  Женски
  [​IMG] [​IMG]  [​IMG] [​IMG]

  [​IMG] [​IMG]

  [​IMG] [​IMG]


  [​IMG] [​IMG] [​IMG]


  би ги носела сите :inlove:
   
  На zekzeki, ehrgeizig123 и ivce2000 им се допаѓа ова.
 14. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.542
  Креативни градници :lol:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На ivce2000 и backi им се допаѓа ова.
 15. backi

  backi Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  super se tangite mnogu gi obozavan sexy korseti
   
 16. ivce2000

  ivce2000 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  6
  site se epten ubavi, moze da se podnovam so nesto vakvo sexi vo brzo vreme :)
   
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.791
  [​IMG] :inlove: [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  ________________
  [​IMG]
  ^ Ана Исасиева
   
 18. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.542
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 19. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.828
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Street.chic му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.356