Долна облека

Дискусија во 'Мода и стил' започната од malecka15, 29 ноември 2009.

 1. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  878
  Пол:
  Женски
  Дечки да ве прашам, ја обично не носам градници,имам носено али не онака секој ден,обично носам бејби дол или како и да се вика,и таман ми е, само пред некој ден бев во Њујоркер во веро центар (скопје) и ми се допадна еден градник (прслук) и е 800 ден. дали е тоа пристојна цена или нормална?
  Бидејки незнам како се движат цените на градниците па затоа прашувам =)
   
 2. sexybaby22

  sexybaby22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  22
 3. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  337
  Зависи од квалитетот. Има градници за по 150 денари во тие "кинеските" или по пазарите, потоа со малку подобар квалитет се 400-450 денари (пример NBB ама од поквалитетните --- линк: http://www.nbb.com.tr/En/ProductList.asp?PGId=15),
  а градник од позната марка за дола облека е поскап од 900-1000 денари нагоре. Сега зависи ако фатиш распродажба може и поевтино.Мене лично повеќето ми се од поевтините, имам поскапи 2-3 градника, затоа што овие поевтинкиве имаат и интересни дезенчиња, па ќе си изнакупиш повеќе и ќе си менуваш, па и да го растегнеш брзо, не е проблем, не си го преплатила.
   
 4. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.033
  Допаѓања:
  41.160
  Пол:
  Женски
  Мислам дека се исплатат тие пари. Не сум купила сеуште градник од Њујоркер, ама редовно со години наназад си купувам памучни гаќички а и општо облека од тој бренд, и имаат стварно одличен квалитет. Гаќите можеби се скапи (тука се 300ден пар) ама се пери-носи, стварно се исплатат. Имам стари и повеќе од една година, ниту се оштетени ниту изгубиле боја од перење, а не ги штедам, ги перам во машина. Не му се мисли ич, слободно купи си од таму, тоа всушност е и одлична цена за квалитетен градник. Ете на пример со добар квалитет се Lisca ама нема да најдеш градник со цена под 1500ден.
   
 5. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.912
  Јас имам од тие NBB , Нина што ги напиша ..имам црн и бел ваков [​IMG] :)
  Многу добро ми стои овој модел , ама на црниот прерамките ми се скинаа дека ги затегнав многу или не знам од што . Сакав да прашам , можам посебно само прерамки да купам ? И од каде ? :)
   
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.789
  ^ Ау, супер е моделов. И јас го имам црниот, за матура си го купив. Како ги ДРЖИ :lol: градите :wasntme: :lol:
   
 7. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  634
  Пол:
  Женски
  За градник признавам само NBB , јас имам од тие што се 500 денари со плочка на средина , го носам цела година , а како вчера да сум го купила. За гаќи, памучни се супер, порано носев само свилени , ама многу инфекции прават, не можеш да куртулиш од бело перење. Танга во ептеееен посебни ситуации :emo:
   
 8. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.912
  Хипи , и мене тоа ми се допаѓа . Скапи се инаку да ги има во сите бои сите би ги купила :) За држење , ги држи ств добро :)
  [​IMG]
   
 9. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.506
  Их, еден од моите најголеми фетиши. Од мајка ми ми е останато , пари на долна облека не штедам и секогаш на мене носам убав, чист и квалитетен веш. Ако материјалот попушти или бојата избледе веднаш го фрлам тоа парче, и не си дозволувам некој да ме види со `раздроцан` долен веш. Одсекогаш ме нервиле оние луѓе со став `доле ти е не ти се гледа па не е важно што носиш |( `. Знам да заштедам на гардероба, и не патам од комплекс да купувам само брендирана облека, но кога се работи за долен веш :wasntme: мора да биде висококвалитетно. =) Koга сум негде надвор, првин ги барам бутиците на Trashy (знам да се изгубам внатре и да си ги оставам сите пари :D ), или ако некој патува обавезно правам нарачки...
  Омилени брендови ми се, SuicideGirls, Trashy, Playboy и Victoria`s Secret,


  Тrashy

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  SuicideGirls

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  Playboy

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  Victoria Secret

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 10. PinkPanterka

  PinkPanterka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  113
  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • 78386_bk_l.jpg
   78386_bk_l.jpg
   Големина на фајлот:
   15,6 KB
   Прегледи:
   551
 11. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  124
  Пол:
  Женски
  слабост ми е долната облека посебно чипкани танги и боксерки
   
 12. sweet.woman

  sweet.woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  978
  Допаѓања:
  443
  е има мн прекрасни долни облеки комплет гаќи и прслуче имам неколку комада а боксерици со разни натписи и во разни бои обожавам гииииииииииии :inlove: :inlove: :inlove: :P
   
 13. butterfly.93

  butterfly.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  1.099
  Допаѓања:
  654
 14. meruska

  meruska Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  102
  ааааа јас имам иста таква танга :D
   
 15. glamour-lady

  glamour-lady Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  775
 16. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.789
 17. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.022
   

  Прикачени фајлови:

 18. Steff.Unique

  Steff.Unique Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На bubamara12345 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  11.267
  Допаѓања:
  130.916
 20. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  277
  Пол:
  Женски
  Танги многу ретко носам скоро ич најудобни ми се гаќичките без раб
   

  Прикачени фајлови: