Долна облека

Дискусија во 'Мода и стил' започната од malecka15, 29 ноември 2009.

 1. kikica19

  kikica19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2011
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  6
  A kade vo Skopjevo moze da se najde vakvi parcinja? Jas do sega nemam videno, ili samo ima nesto po konzervativno... bas bi sakala da najdam nesto seksi i ubavo... inace sega si nosam pamucni raboti, vo retki slucai cipka, iako ja obozavam, ama kako sto kazav nemozam da najdam nesto ubavo.... AKO MOZE BAREM I DA KAZUVATE OD KADE GI KUPUVATE, A NE SAMO LIGI DA STVARATE :D
   
 2. anngelique

  anngelique Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  477
  Многу сакам да ми е комплет долниот веш или ако ништо друго бар во боја да ми одговараат пошо шо и да носам ако вешот не ми е погоден не се осеќам убаво :). Танги не можам да носам никако, мислам дека и без танга може да се биде секси ;)
   
 3. mili4ka123

  mili4ka123 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  1.101
  Допаѓања:
  2.333
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Девојки,ваков градник во Sara Fashion e околу 700 ден. Видов и во Елит во Трговски, но не успеав да прашам која цена е.. Случајно ако знаете да ми кажете или да не сте виделе на друго место поефтин? :)
   
 4. HelloKitty4

  HelloKitty4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2012
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  3
  halteri ... neshto sto sekogash pali i nikogash nema da go ostavi vashiot partner ramnodushen :)) !
   
 5. ivvy86

  ivvy86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  16
  Каде може да се најдат вакви гаќички со интересни натписи по скопјево, да не лутам многу по продавници во една да има поголем избор?
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 6. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  839
  Вакви како на сликите ivvy86 имаше на времето огромен избор во еко во гтц, но со години немам влезено таму така да не знам дали има сеуште.
  Порано постојано купував шарен веш, во дречливи бои и од секаква синтетика.
  Сега не можам да поднесам ништо друго освен памучен веш, едноставни модели и без многу бои.
   
  На ivvy86 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. i...ja

  i...ja Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2012
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  168
  Кај има низ Скопје попуст на долен веш деновиве? Квалитетен долен веш, нормално.
   
 8. anu6kaa

  anu6kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  1.303
  Допаѓања:
  426
  Пол:
  Женски
 9. sm1zla

  sm1zla Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  730
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
  ја обично носам бела долна облека :)
   
 10. MilanoRedHead

  MilanoRedHead Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2012
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  20
  ај ве молам кажете ми како се движат цените во нбб (килоти,корсети и брусеви...)
   
 11. Fruity

  Fruity Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2013
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  19
  NBB има продавница? Каде? :?:
   
 12. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  839
  Има продавница после билна аптека, пред рампа (К.Вода), а и во Сара Фешн имаат нивни работи.
   
 13. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.638
  Допаѓања:
  14.595
  Пол:
  Женски
 14. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.745
  Допаѓања:
  32.464
  Пол:
  Женски
  Долна облека купувам од српската фирма Тритекс.Имаат во три бои црна,бела и кремова.Многу сум задоволна од квалитетот.
   
 15. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.984
  Пол:
  Женски
  :$ :$ :D :D
   

  Прикачени фајлови:

  На bubamara12345 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Tikvice

  Tikvice Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  235
  Пол:
  Женски
  браво многу е добар комплетов го посакувам :)
   
  На makedonkamak му/ѝ се допаѓа ова.
 17. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.984
  Пол:
  Женски
  да многу ми се допадна и мене, баш е сладок, нежен и секси :$ :$ :$
   
  На Tikvice му/ѝ се допаѓа ова.
 18. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.984
  Пол:
  Женски
  Valentine's Day -Adriana Lima :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 19. sagittarius57

  sagittarius57 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2013
  Пораки:
  974
  Допаѓања:
  2.195
  Пол:
  Женски
  Го обожавам комплетот :inlove:
  [​IMG]

  [​IMG]  [​IMG]

  а вакво си имам само плаво :P

  ахх интимисими :l:
   
 20. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.984
  Пол:
  Женски
  прекрасни ми се... :inlove:
   

  Прикачени фајлови: