Долна облека

Дискусија во 'Мода и стил' започната од malecka15, 29 ноември 2009.

 1. marijaneta

  marijaneta Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2014
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  31
  Подвезици дефинитивно!
  Супер за пролетно време.
   
 2. LUCI 99

  LUCI 99 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2015
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  2.538
  Пол:
  Женски
  Јас обожавам чупка бела или крем.
   
 3. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.206
  Допаѓања:
  121.326
  Пол:
  Женски
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.789
 5. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.827
  Допаѓања:
  5.415
  Би сакала да ставите слика од полу- танга и танга,
  полу-босекри и боксерки. Женски,се разбира. Која и колкава е разликата?
   
 6. LUCERKA

  LUCERKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  5.355
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На simoncelicius, naturally, glosipgirl и 4 други им се допаѓа ова.
 7. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  7.678
  Пол:
  Женски
  [​IMG][​IMG]
   
  На Acka22 и the drummer им се допаѓа ова.
 8. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.303
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. tockaAa.

  tockaAa. Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2015
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Женски
  обожавам чипка свила
  и корсети
   
  На Acka22 и zekzeki им се допаѓа ова.
 10. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.952
  Допаѓања:
  55.793
  Пол:
  Женски
  Се што ми изгледа привлечно и секси. Најчесто чипка имам во мојата колекција. А преовладува розова боја.
   
 11. butterfly*

  butterfly* Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  1.902
  Пол:
  Женски
  Devojki sto mislete za push up gakite,i ako ima nekoja od kavadarci da kaze kade mozat da se najdat,i nekoj sovet ako moz fala image-fcde430400cd07951530bbe1d3418af36bae0efa99213c48f07abf6c4dd41bdd-V.jpg
   
 12. naturally

  naturally Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  861
  Допаѓања:
  2.557
  Вакви гаѓи имам видено во Sara Fashion, ако има ваква продавница таму би требало да ги има.
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 13. butterfly*

  butterfly* Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  1.902
  Пол:
  Женски
  Da ima sara fashion kaj nas isto i dr za dolen ves,no kolku e tocno nez i na pazar gi imalo bile poevtini a demek istite nile,pa si rekov pred da kupam da ne gi ima nekoj da mi kaze sto kako,bidejki nekoi se zalat mn golem im go pravel zadnikot,dr mn naprcen,zatoa i za sovet prasav,sepak ti blagodaram
   
 14. ivanchos

  ivanchos Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2015
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  14.557
  Пол:
  Женски
  Jas imam prilicno golem zadnik pa push up gaki nemam probano i iskreno neznam inaku od kav sum vo sara fashion znam deka gi ima na pazarot neznam moze bi i ima inaku za gakite neznam no za prslucite imam primeteno na pazarot gi ima skroz istite kako tie vo sara fashion i poeftini se
   
  На butterfly* му/ѝ се допаѓа ова.
 15. tea20

  tea20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2014
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  364
  девојки дали некој деновиве бил во shopping, и дали сте приметиле тиркиз долна облека ( прслук некој посекси и полутанга танга ) на дечко ми му здосадија црвена и црна, сега на тиркиз се префрлил (facepalm)
   
  На valton му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Dija

  Dija Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2018
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Девојке жолта танга да не знаете кај има
   
 17. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  2.079
  Допаѓања:
  17.613
  Сестра ми ги има и ги имам пробано :tmi:
  Како ќе ти стојат зависи од обликот на задникот.
  Но не се поместуваат во текот на носењето. Нема после неколку пати седни/стани да ти отиде газот на страна :D
  И уште нешто
  Носи ги исклучиво врз гаќички, немој на голо :!:
   
  На valton и butterfly* им се допаѓа ова.
 18. Ciel

  Ciel Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2019
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  1.965
  Пол:
  Женски
  Обожавам долен веш. Подвезици, чипкани и мрежести чорапи, танга корсети. Имам многууууу. :lol:
   
 19. Orhideja7593

  Orhideja7593 Нов член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2020
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Дали некој знае каде би можело да се најде долна облека од брендот Yeni Inci.До пред две три години имаше во Capitol Mall во Аеродром-Скопје ама ја затворија продавницата...
   
 20. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  1.609
  Допаѓања:
  2.905
  Пол:
  Машки
  Збогум Македоноја рекоа.