Домашен фитнес

Дискусија во 'Фитнес' започната од Elenche, 19 ноември 2009.

 1. Unknown69

  Unknown69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  2
 2. LadyN

  LadyN Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  124
  http://zamunda.net/details.php?id=143105&hit=1
  Јас од замунда си симнувам секогаш, ама што ми требаше толку да вежбам... сите мускули на телото ми се воспалени веќе 2 дена,,, и денес пак нема да вежбам ај можда утре ќе ми биде подобро...а иначе веќе скоро недела сум на диета :) Браво за мене :lol:
   
 3. karamelka

  karamelka Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  Ви благодарам , ја симнав и програмата P90x и вежбите на Cindy Crawford навистина се добри. И јас ако вежбам едниот ден подолго после два дена неможам да се помрднам , а во последно врме ми се отвара и многу апетит , не знам дали е до вежбањето , но се надевам дека тоа се случува само на почетокот
   
 4. LadyN

  LadyN Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  124
  Ништо од диетата, ништо од вежбите. Неделава шетав де во Охрид де во Скопје и немав време за вежби, ама и шетањето се смета нели :lol: Од денеска пак почнувааааам, многу ми е јака волјата хаххаха
   
  На Unknown69 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. bad-cat8

  bad-cat8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  77
  Нетреба да се срамиш да вежбаш во фитнес сали но ако веке си решила да вежваш дома можеш да ги користиш вежбите од Фемина :) :) :) Со мив ке ослабнес и ке обликувас убави раце, нозе, задник ;) ;) и се друго шо ти треба ;)
   
 6. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  297
 7. karamelka

  karamelka Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  Имам едно прашање за тие што практикуваат домашен фитнес, веке една недела секој ден редовно ги правам вежбите на Cindy ,што ги стави LadyN, немам никакви проблеми со воспаление на мускули или такво нешто бидејки редовно си вежбам и имам стекнато кондиција, а и внимавам и на исхраната , малку сум ставена на диета, но денес веднаш по вежбите не се осетив добро ми се врти свеста и многу забрзано чукање на срцето .Страв ми е веке да почнам да вежбам . Дали му се има на некој случено такво нешто и дали мислите дека тоа може да го прадизвика фитнесот.
  А како што знам колку и да вежбаш е здраво .
   
 8. LadyN

  LadyN Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  124
  Право да ти кажам врска немам, ми се нема случено ова. Само мислам дека е нормално забрзувањето на срцето во текот на вежбите. Не би требало да е ништо сериозно, не се секирај... само немој да се форсираш многу, и не заборавај вода пиење повеќе и витаминчиња во тек на денот. Поздрав :)
   
 9. UniqueCreature

  UniqueCreature Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  44
  И јас мислам дека е нормално забрзано чукање на срцето, само се разбира ако не е нешто екстремно. И јас вежбам дома и честопати го осеќам срцето, тоа е заради напорот и заморот, а се разбира и поради тоа што немаме кондиција и наеднаш сакаме да ја постигнеме.
  И мене ми се има случено да ми се врти, ама беше заради тоа што немав многу јадено тој ден. И порано еднаш кога бев на една глупава диета која ја издржав 2 дена, ми се вртеше цело време зашто не јадев доволно.
  Е сега, ако сметаш дека е нешто сериозно, консултирај се со лекар. позз
   
 10. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  297
  Забрзано чукање на срцето е сосема нормално.А и мене ми се врти кога правам вежби особено стомачни,многу ми се лоши.Мислам дека е до нискиот притисок,не знам :?:
   
 11. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.816
  Пол:
  Женски
  Може ли некој да стави или да каже некоја вежба за сполјерчињата? :wasntme:
  Не сакам да симнам килограми, таман сум си (47), ама еве една недела веќе вежбам доста, се затегнувам... Е сега сакам за сполјерчиња некоја вежба :wasntme:
   
 12. NotInLove88

  NotInLove88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  77

  Девојко ти си кожа и коски ,да не си замислуваш спојлери само? ааа? Најдобри веби за стомак се стомачни јас ги правев и изгубив многу од стомачното салце и спојлерите ми се затегна мешето..од една недела нема резултат ништо -треба да вежбаш барем месец ида ти стане рутина ...и многу вода ....се разбира јас се трудам и навика ми стана да се препивам вода ,поздраво од флаширана вода -здравје ,би ти препорашала да јадеш овес варен една шоља со пола лимон и лажичка мед секојдневно еднаш-два пати повејќе пати зависи како ќе ти се допаѓа не само што ке намалиш маснотии и ќе бидеш здраво слаба...
   
 13. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  903
  Јас лично не можам да вежбам во домашен амбиент, бидејќи не сум потината да вежбам, па затоа одам да вежбам во сала каде има повеќе бидејќи ти повеќе ме потикнуваат да вежбам. Така да дома можеш да направиш неколку вежби и толку, јас би те советувала повеќе да пешачиш и тоа брзо пешачење ќе видиш дека ќе има ефект.
   
 14. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.879
  Aј да не се повторувам и јас,ама мразам домашен фитнес немам мотив,испирација,досадно ми е :worried: изнакупив се,тегови малечки,степер,двд workout,ама срека што беа ефтини,инаку ке ме исфрлеа од дома,сега почнав да одам за фитнес за жени,мислам само што почнав,а пред тоа зумба и се уште одам,ама домашен амбиент никако |( :yawn:
   
 15. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.293
  Вака сега. Јас одам на фитнес и тоа со единствена цел да се затегнам. Одам три пати неделно бидејќи имам слушнато дека за подобри релултати и зацврстување и зголемување на мускулната маса, потребен е однор од 24 часа.
  Е сега би сакала да ве прашам за мислење. Дали мислите дека би било добро во деновите за пауза да вежбам пилатес или пак подобра опција ми се вежбите од Синди Крафорд ???
  Дали некој има ваква рутина ??? :)

  Не сакам да ослабнам, туку да се затегнам :^)
   
 16. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  705
  да не знае некој кај може да се купат цедиња за на двд со вакви вежби за дома и отпруилика колку пари се и дали се ефикасни? :)
   
 17. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.268
  А зашто да купуваш кога од интернет може да си ги симнеш? Мене ми е супер Синди Крафорд и вежбав по нејзините вежби едно 2-3 месеци.
  И има неколку цдиња, во комплет за симнување ги имаш на нет, така да не беше секој ден една иста вежба туку си ги менуваш.
  Интересно ќе ти е на почеток ама потоа досада и досада и досада, сама се пентариш по дома ко лудак :lol: .
  Иначе и Силуете ги имам цдињата не знам од кај ми ги дадоа ама досадни се а и исти се речиси со Синди Крафорд само што содржи вежби за растегнување 10 мин, потоа вежби кои се 20 минути и за опуштање уште 10 минути. Многу кратко и досадно ;)

  Синди ја обожавам од неа дознав едно 20 видови вежби за стомачни, кои ги практикував долго време :)
   
 18. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  705
  па во право си, а инаку не сакав да симнам бидејќи не сакав да трошам интернет но сепак подобро е така. Ти благодарам :)
   
 19. pumpkin

  pumpkin Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  118
  Сега гледав две видеа за тае бо и мнооогу ми се допаднаа...Ми идеше во моментов да скокнам од креветов и да фатам да вежбам, ама ќе ја дигнам цела куќа на нозе! :lol: Многу е интересно, ми изгледа дека ова всушност не е вежбање, туку разонода :) Сега едвај чекам сабајле да дојде :D
  А до сега практикував неколку вида на стомачни, па вежби за нозе, грбни...Ама тешко ми одеше некако
  Додека пак ова е всушност еден вид боречка вештина (што јас обожавам :) ) така да изгледа си најдов совршена физичка активност која ќе ми дава мотив за да вежбам :)
   
 20. butterfly.93

  butterfly.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  1.099
  Допаѓања:
  654
  Jас од понеделник планирам да почнам да вежбам секој ден освен недела во домашен амбиент. Три дена вежби за стомачни мускули и за мускулите на рацете и три дена вежби за мускулите на нозете и задникот. Е сега не сакам да ослабнам само да се затегнам. Можно е да постигнам некој контра ефект со вежбање секој ден?