Домашен фитнес

Дискусија во 'Фитнес' започната од Elenche, 19 ноември 2009.

 1. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.341
  Пол:
  Женски
  Пампкин тае бото и те како е вежбање, на изглед кога го гледаш видеото изгледа лесно, ама ко ќе запнеш да вежбаш ела да те видам не се умори и продолжија истата вежба до крај со нив секако дека тие се поспремни и извежбани со кондиција, ама ако се следат редовно ќе може да се издржи нивното темпо.
   
 2. pumpkin

  pumpkin Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  118
  ^Да, баш на прв поглед си викаш ејјј како да не, па ова не е тешко..Ама стварно, кога фатив да вежбам, се преморив!!! Многу е интересно, ама бара кондиција :)
   
  На Lux му/ѝ се допаѓа ова.
 3. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  705
  ух веќе една недела ги вежбам вежбите на Синди тие Шејп јор боди што се викаат и ептен сум задоволна иако првите три дена не можев да мрднам сепак помина само една недела а веќе има некои мали резултати :)
   
 4. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.341
  Пол:
  Женски
  Дај пратете линк од Синди вежбите да ги видам, а ако ми одговараат да знаете ќе ви барам линк за спуштање .
   
 5. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  705
  http://www.youtube.com/watch?v=Zz7sMcagLSw
  еве ти мал дел ако сакаш можам и линк да ти дадам да ги симнеш не зафаќаат многу 600 и нешо мегабајте имаш 2 по 40 минути вежби и на крај една од 10 за кога ќе немап време да вежбаш 40 минути еве мене уште ме боли се ама има резултати сепак :)
   
 6. butterfly.93

  butterfly.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  1.099
  Допаѓања:
  654
  Ај баш дај линк, и мене ме заинтересиравте со овие вежбиве. По можност само да не биде од замунда бидејќи неможам да се логирам :D Ама да не ослабам со вежбиве (и така сум слабичка :lol: ) , само сакам да се зацврстам.
   
 7. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.341
  Пол:
  Женски
  Леле па имам правено од оваа некои вежби од јутјуб, ама не сум приметила дека се вика Синди Крафорд па да ми текне :D Индигрл ај дај ни линк за спуштање или прати по ЛП сеедно.
   
 8. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  705
  Ви ги пратив во ЛП :)
   
  На Lux му/ѝ се допаѓа ова.
 9. howdoyoudo

  howdoyoudo Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  9
  Можеш да ми пратиш линк за P90x? Не знам од кај да ја симнам :envy: а гледав видеа на youtube дека стварно е добра.
   
 10. mishulence

  mishulence Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2010
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  15
  И јас почнав да си вежбам со Синди :D навистина се ефикасни вежбите,а и оваа газдарицава на силуете нели и она направи нешо цд со фитнес вежби и повеќето вежби,а и музиката и се од кај Синди :)

  http://www.youtube.com/watch?v=MoeE9VTxvHY
  Типкиве се лудница,добра инспирација се,а и вежбите се доста ефикасни.Пробај те :)
   
 11. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.644
  Допаѓања:
  1.686
  Морат да се фрлам вежбање,не можам да издржам вака повеќе.Се измачувам со овие килограмите....Посла ова екскурзијата морат да воведам некој режим на исхрана од овие што ги имате напишано и некаква физичка активност :)
   
 12. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  985
  Пробајте ги вежбиве дома, ми ги покажа една другарка која оди на аеробик во сала, истиве ги пуштале таму. Не траат многу и за кратко време се правите жива вода. Препорачливо е да се користи појас, а ако немате може да се завиткате во пластична фолија. Внимавајте на храната и внесувајте многу течности, па резултатите ќе се појават за брзо време ;)

  http://www.youtube.com/watch?v=FyUF6uYqsdI
  http://www.youtube.com/watch?v=bK8eNZET ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=WvI21Y98 ... re=related
   
  На kristii му/ѝ се допаѓа ова.
 13. sance-11

  sance-11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0

  Jule pozdravce do tebe: Od iskustvo moze da ti kazam edna dijeta koja pomaga navistina jas so nejze simnav 28 kg za 4 meseci ( 600 g vareno Pilesko ili Riba na den so bilo kakva salata i 2 litra voda na den ) nazi nikakvo blago, lep, gazirano kafeto so Natren ne seker! I activen sport i bidi uporno ke uspees vo toa. Ali vo sekoj slucaj bilo kakva dijeta da pravite zavisi do organizmot so ova dijeta ti treba maxsimalno 7-10 dena dodeka organizmot acceptira potoa se slabe do 500 g dnevno ali imaj i vo znaejne deka zenite ne slabeeat tolku brzo kolku mazite. Zenite gi zakocuvaa mentrujalniot ciklus znaci sekoj mesec pred mestoracija 7 dena moze da kacime i do 5 kg, a posle mestoracija 7 dena da namalime i vise od toa.
  [mod-kirilica:3cgpsyli][/mod-kirilica:3cgpsyli]
   
 14. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  153
  џули и на мене ми се има случено тоа да бидам на диета да вежбам а килограмите си тапкаат во место е сега овој период сум многу активна вежбам аеробик најдов некои вежби на интернет од синди крафорд и ги применувам воопшто не се тешки потоа вежбам на орбитрекот околу 30 мин и трчам скоро секој ден кога е убаво времето на нозете ставам фолија и така се потам повеќе и приметувам дека целулитот се мазни исто пијам многу вода и се трудам да не јадам навечер.не сум се мерела во скоро време ке почекам уште малку еве во план сум да си земам оние хеланки за потење од танана и се надевам на добри резултати и да не се обесхрабруваме туку да мислиме позитивно и така ке го постигнеме тоа што го посакуваме.
   
 15. KejtiKaulitz

  KejtiKaulitz Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  39
  Значи јас вежбам веќе од фебруари скоро на секои 2-3 дена. Имам ЦД од Cindy Crawford и на почетокот ги правев 10 минутните вежби а потоа тие по 40.
  Затегнав и нозе и стомачни и рацете полека си се оформувам. Ви го препорачувам на сите тоа, а и не само дома да вежбате барем у месецот 4-5 пати одете на трчање на стадион или возете велосипед. За да не морате да јадете мн и да си враќате мешето..
   
 16. The.Rainbow

  The.Rainbow Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  31
 17. gaga.rocks

  gaga.rocks Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  34
  Have heard about P90X?
  Значи за 90 дена тотална преобразба, а може и за помалку од 90 дена, зависи што сакате да постигнете.
  На крајот од месецов ќе симнам од потребната област и ќе вежбам.
   
 18. gaga.rocks

  gaga.rocks Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  34
  Лелеј али ама е јако P90X! Супер ми е, засега CardioX & Abs али коа вежбам кардио се потам поштено.
   
 19. ViKtOrIjA21

  ViKtOrIjA21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2011
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  148
  Јас скокам на јаже и си ги правам вежбите на Фемина за затегнување на задникот и нозете..и правам стомачни. Има ефекти само треба да си упорен и да не се откажуваш.
   
 20. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.644
  Допаѓања:
  1.686
  Сега пред малце го завршив мојот прв фитнес домашен час.Прво се завиткав околу стомакот со кунјски најлон и со обичен појас.Ги пуштив видеата горе што ги има постирано Chocoholic сите по ред и се испотив ама убаво,и после одма под туш. ;)