Домашен фитнес

Дискусија во 'Фитнес' започната од Elenche, 19 ноември 2009.

 1. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.561
  Пол:
  Женски
  И јас почнав со вежби, веќе неколку дена редовно правам вежби, за зацврстување на нозе, задник стомак. Барем пред да одам на одмор да ја средам малку линијава :lol: Еве некои убави вежби кои може да ги правите во домашни услови
  http://www.youtube.com/watch?v=dRcI9-xgzVI
  http://www.youtube.com/watch?v=bGZRSPnI ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=HsvUwi2W ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=uZ-reJWF ... re=related
  :)
   
  На babybelle и Sara123 им се допаѓа ова.
 2. Extraordinary.girl

  Extraordinary.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  293
  Допаѓања:
  419
  http://www.youtube.com/watch?v=NDA5RXWK ... ature=fvwp

  Одлични! Им фрлив мерак има да ги вежбам вечер, секако не како дадава, немам кондиција толку ама за 3-4 дена ќе ги усовршам :D
   
 3. nadicabrzilova

  nadicabrzilova Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Поради моето запустување на телото веке почнав и домашен фитнес .Трчам по скали по пет пати а имаме 26 скали :D правам 15 чучневи и 15 стомачни секој ден :)
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ma4o4female

  ma4o4female Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  477
  Допаѓања:
  349
  http://www.youtube.com/watch?v=KwDVSFj4E90
  јас би го препорачала Pump it up. Аеробик заедно со денс движења. Супер е за домашни услови. Јас веќе цела недела го вежбам, а го имам вежбано и од порано и дава извонредни резултати. Постојат 3 дела и сите се на YouТube (warm up, high energy, bums and tums)
   
 5. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.644
  Допаѓања:
  1.686

  Јас ова го вежбам вќе еден месец.Сите три дела наеднаш.И не е лошо.Единствен приблем ми е стомакот што не можам да го намалам.Вежбам до 3-4 пати неделно.
   
 6. ma4o4female

  ma4o4female Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  477
  Допаѓања:
  349
  Да :( Исто и јас. Но, затоа вежбам други вежби за стомак, ги има милион и пазам на исхраната па ќе видам што како. Аеробикот е добар за целото тело, го оформува и затега, а цело време само се забавуваш. Поздравче :*
   
 7. bulletbody

  bulletbody Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  176
  Еве неколку едноставни забавни и ефективни вежби, кои можете да ги правите од вашиот дом и се одлични за топење на мастите. ;)
  http://www.youtube.com/watch?v=yhZLntHqz8w
   
  На Lux му/ѝ се допаѓа ова.
 8. iva85

  iva85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2012
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  26
  Помош луѓе :Ѕ
  трчам,вежбам,ролерки возам,точак..се хранам правилно..
  И другарка ми сакаше да ослабне и правеше исто вака,ама она место да ослабне,нозете и се направиле во мускули и сега изгледа уште подебело :ЅЅ
  несакам и мене да ми биде така,еве веќе 3 ден трчам а уштре оддамна,од пред 3 недели правам вежби дома,и се хранам здраво..:/
   
 9. mem3

  mem3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  Значи вака.. дали има некои вежби со кои заокружените делови од телото на сликава можат да се намалат одн да се направат како на сликата што се .. каде што стои врвката од долните купаќи да нема како вдлабнатина па да продолжат облините...и за колку време би се намалиле/ направиле како што е на сликава... Мислам дека ме свативте, па што побрзо некој нека ми даде некаков одговор!( кога носам пример фармерки кратки пантолончина или било што и тие делови како да ми излагаат незнам како би ви опишала, воопшто не ми изгледа убаво тоа :/ ) :$ поздрав :*
   

  Прикачени фајлови:

  • beyonce_body.jpg
   beyonce_body.jpg
   Големина на фајлот:
   22,7 KB
   Прегледи:
   292
 10. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  3.231
  Допаѓања:
  9.722
  Пол:
  Женски
  Овај дел што велиш ти мислам дека е тешко да го направиш вака како на сликава, ако имаш таква градба ќе ти биди вака ако не тешко дека ќе го направиш со вежби. :( Е сега ако имаш поќе салце одгоре а ваква градба е тогаш е друга приказна (со диета и трчање, вежби ќе го ослабиш салцто и ќе си излези самото ) незнам дали ме разбираш малку измешано го кажав сево ова :lol:
   
 11. iva85

  iva85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2012
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  26

  Скроз исто прашање сакав да поставам!и уште оддамна се токмам ама никако да објаснам како што треба :D и мене ме интересира ова,со кои вежби можам да го тргнам тоа салце?
   
 12. The.Pink.Angel

  The.Pink.Angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  497
  Допаѓања:
  131
  може ли некој да ми даде линк од вежби за брзо ослабнувње а во едно зацврстување на телото :)
   
 13. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.889
  мошеѓ доам секкао но резултатите се поголеми кога лежбаш на справи во фитнес центри...
   
 14. Andrina

  Andrina Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  54
 15. ma4enceEdno

  ma4enceEdno Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  461
  Јас овие две видеа ги комбинирам како кардио, околу 20 мин, а потоа продолжувам со вежби за затегнување на стомак, раце, нозе.. исто од you tube се. Една недела го правам ова па ќе видиме за резултати, како и да е треба многу упорност, истрајност како и измени во исхраната. Поздрав до сите и со среќа :P
  http://www.youtube.com/watch?v=E63OUoRuCSU

  http://www.youtube.com/watch?v=FAdkvjup ... ure=relmfu
   
  На kristii му/ѝ се допаѓа ова.
 16. veronika.zafirova

  veronika.zafirova Активен член

  Се зачлени на:
  30 август 2012
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  ДЕЧКИ ЗАНЕ ЛИ НЕКОЈ ДА МИ КАЖЕ ВЕЖБИ ЗА СЛАБЕЕЊЕ ШТО МОЖАМ ДОМА ДА ГИ ВЕЖБАМ
   
 17. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.487

  ЦЕЛА ТЕМА ТИ Е ПОЛНА СО ВЕЖБИ ЗА ДОМА!
   
  На slavica999 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.932
  Правев околу 1 месец и прекинав, незнам што ме фркна, али едноставно оставив се, знам и ми се дереа дома, зашто неможев да спијам од болка во мускулите, али сеа скришничко пак ке почнам,прочитав на почетна во фитнес за тоа болката во мускули :lol:
   
 19. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.787
  Јас правев вежби дома од јануарито до средина на април, така нешто.
  http://www.youtube.com/watch?v=_7fHGwLS8Y0
  http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474
  Исто така, вежбав и Зумба вежби, ама дали 2 пати неделно. Ми се зацврстија нозете и стомакот од вежбиве на видеава, имаше голем ефект. Ама толку траеше тоа, неколку месеци и ми се здосади. :$

  Уште една недела ќе одам во фитнес центар и ќе престанам, зашто не можам да стигнам и школо, и фитнес и приватни часови. Дома ги имам спуштено Brazil Butt Lift вежбите од Beachbody, ги вежбав 30 минути и потоа задников 2 дена ме болеше. Има 4 неделна програма, па ќе се придржувам на неа. Исто ги имам вежбите од Сидни, па можеби некогаш и тие ќе ги правам. Ама да завршам бар 2-3 недели од програмата ќе имам ефект, знам. :D
   
 20. Angel.Heart

  Angel.Heart Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2012
  Пораки:
  593
  Допаѓања:
  2.044