Домашен фитнес

Дискусија во 'Фитнес' започната од Elenche, 19 ноември 2009.

 1. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.270
  Допаѓања:
  5.115
  Ма не ја лажи :wasntme: кажи и да трча по скали по дома у слободно време :P
   
  На anabel-a му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Lady07

  Lady07 Активен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  7
 3. kikiritka89

  kikiritka89 Активен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2012
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  10
  Јас дома редовно си вежбам и резултати има но секако ако редовно го правиш тоа.
   
 4. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.866
  Го симнав целото видео од 50-ина минути на Денис Остин, и искрено многу е досадно да се вежба со вакви хипнотизирани инструктори. Нема енергија во нејзиното вежбање, не ти дава желба да извежбаш асално.

  Го преферирам ова:

  http://www.youtube.com/watch?v=RmHVGgrunyU

  Вежбиве се лудо загревачки, агресивни. Колку што можам да издржам, се загревам вака пред 30-минутното вртење Орбитрек. Секој дел од телото работи, и најважно, не е психички заморително.
   
  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Foreveryoungiwannabe

  Foreveryoungiwannabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  684
 6. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.198
  Допаѓања:
  15.502
  Пол:
  Женски
  И јас мислам дека нема од што да се срамиш.Но,да.Јас си вежбам дома.Си ги вежбам овие вежбиве од Фемина.И плус на јутјуб што има аеробик,зумба и такви ствари гледам и вежбам.Моментално најактуелна ми е Рената Шопек и нејзините вежби...А и Ана Беливук има убави вежби и добро објаснува... :)
   
 7. pato

  pato Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2012
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Женски
  пробај ги и овие се многу добри http://www.youtube.com/watch?v=1Pc-NizMgg8 јас ги вежбам и има резултат. Ова е комбинација од кардио и вежби за затегнување
  ..... Поздрав :D
   
 8. Silver.E

  Silver.E Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2013
  Пораки:
  2.225
  Допаѓања:
  5.204
  Додека давав пари по фитнес клубови, одлучив дека подобро ми е да вложам во домашни справи, пред се бидејќи повеќе ми одговара дома да си вежбам кога сакам.

  Имам пилатес топка, орбитрек, холахоп, тегови, а го користам и домашниот намештај за некои вежби :lol:

  Веќе имам научено многу од фитнес клубовите, од интернет, па не ми е проблем дома да си составам вежби.
  Обавезно со мотивирачка музика.
  Сега хит ми е http://www.youtube.com/watch?v=TCBbwW6wkPc миксот од Дејвид Гета, па на него вежбам. :)
   
 9. ikame

  ikame Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2012
  Пораки:
  593
  Допаѓања:
  358
 10. Andrina

  Andrina Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  54
 11. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  663
  Девојки,можете ли да ми дадете некои вежби,за да можеме заедно со другарка ми да ги вежбаме дома? :)
   
 12. l0vE...-love

  l0vE...-love Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2012
  Пораки:
  574
  Допаѓања:
  141
  Пол:
  Женски
 13. Anja232323

  Anja232323 Активен член

  Се зачлени на:
  24 април 2013
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  2
  Najeftina varijanta za vezbanje doma e pilates topka i da gledate videa na You tube dodeka vezbate ...
  Najdobro e da vezbate pred ogledalo doma so cel da se gledate sami dali pravilno gi izrabotuvate vezbite...
  [mod-kirilica:gdv9038a][/mod-kirilica:gdv9038a]
   
 14. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  568
  Што би правеле ние без нашава фемина :D
  Вежбиве се многу добри, почнав да ги практикувам и многу брзо се гледаат првите резултати, само мене најголем проблем ми е што ќе се засилам недела две и после забушавам |(
  http://www.femina.mk/диети-и-фитнес/фитнес/видео-тренирајте-како-ангелите-на-victorias-secret
   
 15. charliee

  charliee Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2012
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  713
  Пол:
  Женски
  некои вежби за страничните стомачни... али ова некако малку по комплицирани се не се она како на страна(имам и тука) али некако како над задникот се незнам како да објаснам како долен дел од грбот ама на страна... и сакам ако е можно за летово да си го затенам стомачето.. :lol:
   
 16. Libera

  Libera Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2011
  Пораки:
  1.250
  Допаѓања:
  5.906
  Пол:
  Женски
  На оваа страна имате одлични вежби, од различен тип - за загревање, за посебни делови од телото... Со поставување на маусот на секое видео ви е прикажан бројот на калории кои може да ги согорите со помош на вежбата. Под секое видео има детална дескрипција, што вклучува, времетраење, на што е фокусот, интензитет на вежбите и т.н.

  http://www.fitnessblender.com/v/full-length-workouts/
   
 17. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  816
  Пол:
  Женски
  Јас дома вежбам :D
  И искрено, не е важно дали во фитнес сала или дома.
  Ако си упорен и правиш вежби ќе има резултати :)
   
 18. Perina

  Perina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  319
  Секој ден сабајле кога ќе станам и пред легнување вешбам околу 10минути на степер + во текот на денот одвојувам cca 20 минути за вежби за стомакот, нозете и задникот. Кога имам време и пешачам по околу 40-60мин. Така некако изгледа мојот домашен фитнес :)
   
 19. Silver.E

  Silver.E Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2013
  Пораки:
  2.225
  Допаѓања:
  5.204
  Знам и дома да си вежбам. Правам вежби за загревање, трчам во место, правам карате вежби, малку зумба, кревам мали тегови и пилатес.
  Мешам многу вежби и интересно ми е, а обавезно со мотивирачка музика за да ми имам повеќе елан за вежбање. :)
   
 20. CrnceSK

  CrnceSK Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2013
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  56
  исклучиво home workout пошто теретана е за п*чки