Домашен фитнес

Дискусија во 'Фитнес' започната од Elenche, 19 ноември 2009.

 1. Blue97

  Blue97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2013
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  43
  симни си insanity, имаш програма и 6 дена во неделата вежбаш седмиот одмараш. Супер е :)
   
 2. cac-cac

  cac-cac Активен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2013
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  2
  Имав проблеми со мотивација за вежбање, и некако, губејќи време на нет, стигнав до типката од линкот подолу. Има различни видеа, некои се само вежби, некои се комбинација од вежби и денсање, и може да се комбинираат 1-2-3-4-5 на ден. Во секој случај, забавно. Мило ми е што се прелажав со 30-дневниот предизвик што го има. :inlove: Најдобро од се е што ви треба само пешкирче и вода. :)

  http://www.youtube.com/watch?v=OrNCI5Gy_1E
   
 3. Decapitated.Hanna

  Decapitated.Hanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  799
  Допаѓања:
  569
  И јас отсекогаш дома сум си вежбала, еднаш отидов у теретана и беше.. што да ви кажам. :x Тренерот нападен, цело време у газ те буљи. |( Ааа си реков идење уште еднаш тука, амин. А и порелаксирано е дома, ако сакаш можеш и по гаќи да вежбаш. :D Барем јас така правам. :lol: А и мн ме нервира коа треба за на справа да чекаш. Така да ова ми е најдобра варијанта. За месец дена телото до совршенство си го имам доведено. :!: Сам свој тренер.. муабетов. 8)
   
  На Audrey16 и cac-cac им се допаѓа ова.
 4. Audrey16

  Audrey16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2013
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  50
  Колку само точно :D не само тренерот, сите таму што вежбаат те мерат одма :D а дома со сестрите си вежбам и убаво ми е, се охрабруваме и мотивираме повеќе :)
   
 5. Leeloo

  Leeloo Популарен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  644
  Допаѓања:
  290
  Мојот фитнес ден (+ мотивации)

  Ми треба малку помош со вежбите. Се надевам ќе ми помогнете.
  Јас практикувам домашен фитнес со пилатес и тотал џим.
  А ми требаат вежби за горниот дел од телото.


  Бидејќи сум како триаголник односно поширока во колковите, ужасно си го мразам горниот дел..
  кога сум во купачи се чувствувам како пресечена.
  Баш како на сликата во спојлер.
  Ми нема телото, некоја убава форма, така заоблена околу половината :D ,
  туку нагоре се под прав агол.
  Имате некоја идеја за вежби?
   

  Прикачени фајлови:

 6. UnknownLadyDi

  UnknownLadyDi Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2012
  Пораки:
  390
  Допаѓања:
  947
  Мојот фитнес ден (+ мотивации)

  па вежбај раце,рамена,грб..
   
 7. Femina777

  Femina777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  534
  Допаѓања:
  235
  секогаш вежбам дома и си има резултати :)
   
 8. clock.pot

  clock.pot Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2013
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  333
  Видеа со вежби

  Дали ги користите ваквите типови на вежби?
  На YouTube има илјадници видеа со вежби прилагодени за разни делови од телото.
  Предложете некои, споделете искуства и резултати! ;)
  се извинувам ако темата е дупла
   
 9. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.313
  Допаѓања:
  3.377
  Пол:
  Женски
 10. Golden

  Golden Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  1.065
  Допаѓања:
  1.398
  Пол:
  Женски
  На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Plavushka

  Plavushka Активен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2014
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  4
  Епа сега вака..со 2-3 мои другарки...навистина имаме проблем со нозете.. :envy: поточно со бутовите...правев некои вежби дома сама но по 2 недели се одкажав здодевно ми беше...а сега еве веќе скоро една недела си вешбаме заедно..еден ден кај едната,еден ден кај другата и така...ама проблемот е сега што ќе почнеме на училиште...а и различни смени сме... и си велиме шреку недела да вежбаме дома сами...ке мораме...а преку викенд да трчаме...дали ке има ефект само преку викенд што ке трчаме :?: или ич да не почнуваме..зошто стварно само два дена се малку но навистина нема кога...а и плусс средно сме..и секако има повеќе за учење... :(
   
 12. Sramezlivoto

  Sramezlivoto Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  100
  Доволно е да се прават вежби 3-4 пати неделно, плус трчање за викенд и планот ви е совршен, што побавно се одвиваат работите толку се подобри резултатите. Само вољата да не ти се изгуби и овој пат :)
   
 13. Marsupilami

  Marsupilami Активен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  фитнес

  Здраво девојки, дали некоја од вас веке ги има правено или сеуште ги прави овие вежби http://www.femina.mk/%D0%B4%D0%B8%D0%B5 ... 0%BC%D0%B0 . Сакам да знам од тие што веке подолго ги практикувате дали има добри резултати, кога ги забележавте првите резултати и колку често ги правите? Исто така ако имате некој предлог за вежби за дома да ми препорачате. Благодарам однапред :)
   
 14. endlesslove

  endlesslove Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2014
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Вежбиве се екстра,ако вежбаш редовно нема да имаш никаков проблем. Ги праевев летоска,ептен се зацврстив :)
   
 15. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.186
  Допаѓања:
  9.084
  Пол:
  Женски
  Овие се многу добри.Имаат многу видеа, за почетници и за поактивни, за дома се супер:
  https://www.youtube.com/channel/UCiP6wD_tYlYLYh3agzbByWQ
  Прв пат, втор пат е тешко ама понатака е лесно :D

  Мислам дека ќе ви помогнат доста.Само изберете видео и почнете :D
   
  На Lovy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. mariiiii

  mariiiii Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2013
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  206
  Пол:
  Женски
  Девојки која е најдобра фитнес справа за дома со план сум да купам и ако можи да ми предложите од каде:wasntme: