1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Домашен фитнес

Дискусија во 'Фитнес' започната од Elenche, 19 ноември 2009.

  1. Blue97

    Blue97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2013
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    44
    симни си insanity, имаш програма и 6 дена во неделата вежбаш седмиот одмараш. Супер е :)
     
  2. cac-cac

    cac-cac Активен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2013
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    2
    Имав проблеми со мотивација за вежбање, и некако, губејќи време на нет, стигнав до типката од линкот подолу. Има различни видеа, некои се само вежби, некои се комбинација од вежби и денсање, и може да се комбинираат 1-2-3-4-5 на ден. Во секој случај, забавно. Мило ми е што се прелажав со 30-дневниот предизвик што го има. :inlove: Најдобро од се е што ви треба само пешкирче и вода. :)

    http://www.youtube.com/watch?v=OrNCI5Gy_1E
     
  3. Decapitated.Hanna

    Decapitated.Hanna Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    576
    И јас отсекогаш дома сум си вежбала, еднаш отидов у теретана и беше.. што да ви кажам. :x Тренерот нападен, цело време у газ те буљи. |( Ааа си реков идење уште еднаш тука, амин. А и порелаксирано е дома, ако сакаш можеш и по гаќи да вежбаш. :D Барем јас така правам. :lol: А и мн ме нервира коа треба за на справа да чекаш. Така да ова ми е најдобра варијанта. За месец дена телото до совршенство си го имам доведено. :!: Сам свој тренер.. муабетов. 8)
     
    На Audrey16 и cac-cac им се допаѓа ова.
  4. Audrey16

    Audrey16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2013
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    50
    Колку само точно :D не само тренерот, сите таму што вежбаат те мерат одма :D а дома со сестрите си вежбам и убаво ми е, се охрабруваме и мотивираме повеќе :)
     
  5. Leeloo

    Leeloo Популарен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2010
    Пораки:
    645
    Допаѓања:
    290
    Мојот фитнес ден (+ мотивации)

    Ми треба малку помош со вежбите. Се надевам ќе ми помогнете.
    Јас практикувам домашен фитнес со пилатес и тотал џим.
    А ми требаат вежби за горниот дел од телото.


    Бидејќи сум како триаголник односно поширока во колковите, ужасно си го мразам горниот дел..
    кога сум во купачи се чувствувам како пресечена.
    Баш како на сликата во спојлер.
    Ми нема телото, некоја убава форма, така заоблена околу половината :D ,
    туку нагоре се под прав агол.
    Имате некоја идеја за вежби?
     

    Прикачени фајлови:

  6. UnknownLadyDi

    UnknownLadyDi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2012
    Пораки:
    390
    Допаѓања:
    951
    Мојот фитнес ден (+ мотивации)

    па вежбај раце,рамена,грб..
     
  7. Femina777

    Femina777 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2013
    Пораки:
    534
    Допаѓања:
    236
    секогаш вежбам дома и си има резултати :)
     
  8. clock.pot

    clock.pot Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2013
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    335
    Видеа со вежби

    Дали ги користите ваквите типови на вежби?
    На YouTube има илјадници видеа со вежби прилагодени за разни делови од телото.
    Предложете некои, споделете искуства и резултати! ;)
    се извинувам ако темата е дупла
     
  9. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
  10. Golden

    Golden Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    1.407
    Пол:
    Женски
    На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Plavushka

    Plavushka Активен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2014
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    4
    Епа сега вака..со 2-3 мои другарки...навистина имаме проблем со нозете.. :envy: поточно со бутовите...правев некои вежби дома сама но по 2 недели се одкажав здодевно ми беше...а сега еве веќе скоро една недела си вешбаме заедно..еден ден кај едната,еден ден кај другата и така...ама проблемот е сега што ќе почнеме на училиште...а и различни смени сме... и си велиме шреку недела да вежбаме дома сами...ке мораме...а преку викенд да трчаме...дали ке има ефект само преку викенд што ке трчаме :?: или ич да не почнуваме..зошто стварно само два дена се малку но навистина нема кога...а и плусс средно сме..и секако има повеќе за учење... :(
     
  12. Sramezlivoto

    Sramezlivoto Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    100
    Доволно е да се прават вежби 3-4 пати неделно, плус трчање за викенд и планот ви е совршен, што побавно се одвиваат работите толку се подобри резултатите. Само вољата да не ти се изгуби и овој пат :)
     
  13. Marsupilami

    Marsupilami Активен член

    Се зачлени на:
    18 јули 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    фитнес

    Здраво девојки, дали некоја од вас веке ги има правено или сеуште ги прави овие вежби http://www.femina.mk/%D0%B4%D0%B8%D0%B5 ... 0%BC%D0%B0 . Сакам да знам од тие што веке подолго ги практикувате дали има добри резултати, кога ги забележавте првите резултати и колку често ги правите? Исто така ако имате некој предлог за вежби за дома да ми препорачате. Благодарам однапред :)
     
  14. endlesslove

    endlesslove Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2014
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    75
    Пол:
    Женски
    Вежбиве се екстра,ако вежбаш редовно нема да имаш никаков проблем. Ги праевев летоска,ептен се зацврстив :)
     
  15. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.593
    Допаѓања:
    9.361
    Пол:
    Женски
    Овие се многу добри.Имаат многу видеа, за почетници и за поактивни, за дома се супер:
    https://www.youtube.com/channel/UCiP6wD_tYlYLYh3agzbByWQ
    Прв пат, втор пат е тешко ама понатака е лесно :D

    Мислам дека ќе ви помогнат доста.Само изберете видео и почнете :D
     
    На Lovy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. mariiiii

    mariiiii Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2013
    Пораки:
    216
    Допаѓања:
    208
    Пол:
    Женски
    Девојки која е најдобра фитнес справа за дома со план сум да купам и ако можи да ми предложите од каде:wasntme:
     
    На Norah Jones му/ѝ се допаѓа ова.
  17. CocoChannel

    CocoChannel Активен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2020
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    116
    Пол:
    Женски
  18. KiT

    KiT Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2012
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    7.436
    Пол:
    Женски
    Ме интересира вака, си вежбам континуирано дома, веќе месец дена правам и вежби за задник, 5 или 6 вежби, во 3 серии по 15 повторувања од секоја. Кога доаѓам до 3-тата серија од искорак, едвај го осеќам горниот дел од нозете, многу почнуваат да ме болат и едвај ги свиткувам во коленото на задната серија. Барам мислење зошто вака ми се случува и како да направам, можеби по 10 повторувања во серија да правам од искоракот, или нешто друго?? Предлог од феминки што ги прават или правеле конкретно овие вежби за задник??
     
  19. QueenBeyonce

    QueenBeyonce Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2014
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    830
    Пол:
    Женски
    Дали се загреваш пред да вежбаш и дали се истегаш кога завршуваш со вежбање?
    Исто може го оптеретуваш тој дел на телото ( т.е свржано правиш вежби кои го активираат тој мускул(доколку е болката во мускулот)) и не му даваш одмор. Пробај да комбинираш.
    Друга причина може да е и неправилно правење на вежбата. Доколку е тоа, имаш видеа на youtube или instagram кои ти покажуваат како правилно да ја правиш вежбата.
     
    На KiT му/ѝ се допаѓа ова.
  20. AAKG

    AAKG Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2019
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    1.262
    Сите вежби за нозе го годат глутеусот поправо задникот.
    Започни со чучњеви, па со исчекор до отказ и тек после одиш со полесни вежби.
    Не се прават повеќе од 3 серии. 5 серии по 15 повторувања тое голем волумен и не е препорачливо за почетници.
    Тоа што немаш сила е поради неправилен начин на исхрана.
    Нозе мах 2 пати неделно вежбај. Колку поќе стрес на мускул толку повеќе одмор е потребен за опоравак и резултати.
     
    На KiT му/ѝ се допаѓа ова.