Домашна и странска рап музика од која црпите инспирација и мотивација

Дискусија во 'Музика' започната од RAF Camora, 21 март 2018.

 1. RAF Camora

  RAF Camora Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  1.576
  Допаѓања:
  10.968
  Пол:
  Машки
  Оваа тема ја отворив бидејќи не сретнав ваква тема во оваа категорија, па си помислив дека заслужува да биде создадена и да ги споделуваме рап песните од кои црпиме инспирација и мотивација во нашиот живот. Сите тие песни кои не креваат од дното и не тераат да се бориме и да не се откажеме од нашите зацртани цели во животот и да не отстапиме од нашите принципи и нашата филозофија. Во прилог ќе прикачам неколку песни кои мене не ме оставија рамнодушен:


  https://www.youtube.com/watch?v=CDl5MK6MClg
  https://www.youtube.com/watch?v=Fonj5cYNTho
  https://www.youtube.com/watch?v=g4FW-d5Etpk
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.