Домашни порно филмови

Дискусија во 'Секс' започната од XstrongerX, 24 јули 2010.

?

Сте снимиле ли домашен порно филм со партнерот?

 1. Да

  93 глас(а)
  32,5%
 2. Не, нема шанса

  117 глас(а)
  40,9%
 3. Не, но би сакала

  76 глас(а)
  26,6%
 1. StarBwoyy

  StarBwoyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  98
  Кое дереџе? - Ако си самоуверена,ако не се срамиш од себе и ако двајцата сакате зашто да не.
  Друго е еден да не сака поради било кои причини,ама ова па не е паѓање на било какво дереџе-едноставно некој не е за тоа и крај.
  Многу навредливо звучи за оние што пробале,што се тие за тебе?
  А зарем има ли подобар начин да ја спознаеш уметноста на водење љубов од тоа да се видиш како ти се снаоѓаш во таа улога.Значи мислам си напраила ГОЛЕМА грешка што домашен порно филм си го поистоветила со тоа што го има по сајтовите.

  Домашен порно филм е ЕРОТИКА со полна доза емоции,љубов,уметност...за разлика од оние хард кор гадурии што може да се најдат по нет.

  За домашни порно снимки-не верувам дека некој не посакал да се види во таква ситуација,нормално некој е похрабар а некој не сака да ризикува.Сите бар еднаш сме снимиле па после сме избришале,или пак сме го стаиле на усб или па веке сме "звезди" по маало.секој со своја срека.А дека треба да си у NINJA MODE ако веке имаш тоа да.

  *Ова звезди у маало = отишло видеото у промет,и сега си кловн за цел свет(секако у негативен контекст)
   
 2. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.171
  Допаѓања:
  39.940
  не баш секогаш :D да бидам искрена, јас ја чачнав темава :$ :D
   
 3. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.677
  Пол:
  Женски
  :lol:
  Абе лудо едно :D
  Еве од мене имаш браво за храброста. ;)
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. priti

  priti Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  83
  Слушај дечко starbwoy ова е последно што го пишувам на темава
  А јас шо сум овде што пишам? Секој сакал, секој го направил тоа? Ајде де? Различности нема, сите сме исти така? Ако си имаш твоја ствар, не кажувај ми мене како да живеам и што да правам.
  Ако не се порно викај ги еротика и готово. Не можеш и порно и еротика во исто време нема смисла. Јас мислев слободно се кажува став ама изгледа не е така. Реков јас така нема да се снимам МЕНЕ ми е тоа спуштање ниско и терање некои наметнати трендови, реков таму не навлегувам (што не мора да значи дека тоа е спуштање ниско навистина, ама за мене тоа е така) и готово крај приче, што ми објаснуваш сега што е како е...
   
 5. StarBwoyy

  StarBwoyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  98
  Па добро бе кој ти брани да си го кажеш твојот став! ЈА НИГДЕ НЕ ТИ ПИШАВ КУТИ И СНИМАЈ!!! ме исплаши,се осетив како ја да сум ти рекол со мене да снимаш по гаволите...

  и форумот е за КОМЕНТИРАЊЕ зашто уопшто си пишала ако си мислела дека никој нема да ти пише ништо.Тврдокорни ставови не се за форум,ни за муабет
   
 6. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.641
  Цк, цк, цк...
  Па подобро да се снимам па макар и по негова иницијатива, ама да знам за тоа отколку да ми скрие камерче во собата па уште пред да стигнам дома некое видео да осамне на нет.
  Прити ти толку сигурна дека не би се снимала, како би реагирала ако дечко ти ти го приреди ова сценарио, зошто од кај знаеш може и до сега снимал додека сте се сексале :?: .

  Немој со толкава агресивност да настапуваш, јас само бев против твоето мислење, не зошто ти несакаш да се снимаш туку заради тоа што ти не навреди нас девојките кои сме се снимале или планираме да го направиме тоа во иднина.
  Јас го почитувам туѓиот став, без разлика дали се согласувам со него или не, доколку ти пишеше дека не сакаш и не би го направила тоа, во никој случај немаше да те цитирам и да те обвинам за навреди.
  Но твоето мислење беше формулирано како што беше, и значеше индиректна навреда за оние кои имаат мислење спротивно од твоето.

  Старфишке па немаат само маживе перверзни мисли и некои вакви идеи, и на нас ни е дозволено да имаме дрти мајндс и ексцентрични идеички нели :$ ?

  А девојката што кажа за збогатување на сексуален живот, па што знам не е снимањево според мене збогатување на сексуален живот, јас повеќе од радозналост би го направила, а секс. живот би го збогатила со многу други ствари, подвезици, романтики, трета линост во кревет :P (само така не би бил богат, многу раскошен ќе дојде :rofl: ) и ред други ствари.
   
 7. Thebestone

  Thebestone Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2012
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  62
  Јас да, неколку пати, и повторно би го направила тоа... :P
   
 8. little.gf

  little.gf Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2013
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  39
  Да имам и не е воопшто лошо....што сакавме да се видиме какви сме :D
   
 9. ivannax

  ivannax Активен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  34
  Sum se snimala, cisto onaka da se vidime kako toa go pravime. :) Ama posle toa vednas delete video :)
   
  На Festim му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  831
  Допаѓања:
  2.414
  Пол:
  Женски
  Не сум се снимала додека водам њубов затоа што денес на никого неможе да му се веруа, се ке биде убаво бајно се додека не решиш да му раскиеш е тука почнуваат уценувањата. Значи можеби би се снимала со моја камера и материјалот да го чувам само јас а не да го чуваме кај него демек посигурно за да не го најдат моите и на крај да ми го тури к...т. Инаку интимна колекција имам околу 6,5 гига материјал видеа како се туширам, еден куп видеа снимени како мастурбирам и доста слики. Но снимени со камера а не со мобилен, баш пред некој ден ги гледав видеата кои датираат од пред 7 години од кога ја имам камерата отогаш почна таа моја страст кон објективот. И навистина има огромни промени на телото, фризура... Инаку ке ви откријам една моја мала тајна поголема возбуда чувствувам кога мастурбирам пред камерата која ја поврзувам со телевизорот и замислувам дека ме гледаат милиони додека јас тоа го правам и ја замислувам нивната реакција. Уф понекогаш така доживувам бомбастичен оргазам. Да се вратам на темата лугето се снимаат и сликаат затоа што пред се тоа им се допага и ги возбудуа и им го качува адреналинот.
   
  На Lolo5, Дискретниот, hunter26 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. E...V...I...L

  E...V...I...L Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  783
  Допаѓања:
  464
  Насловот на темата да се промени. Не се вика тоа домашен порно филм, туку домашно хоуммејд видео. Ништо не знаете. Гледајте Ексклузив на 24, ќе ви се разјасни.
   
  На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
 12. solnishko

  solnishko Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  73
  Пол:
  Женски
  Сме се снимиле 2-3 пати, но само ги изгледавме снимките и веднаш ги избришавме :)
  Имавме и неколку слики, но и тие ги избришавме од причина што има "душкала" што си го пикаат носот секаде и не би сакале сликите/видеата да се најдат во погрешни раце :)
   
 13. lollipop93

  lollipop93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  86
  Се имаме снимано можда 5-6 пати нишо посебно :P
   
 14. ivannax

  ivannax Активен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  34
  се имаме снимано цисто онака да видиме како изгледа тоа од друг агол, и веднаш го избришавме. инаку нисто посебно не беше :)
   
 15. NewBeginning

  NewBeginning Активен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2013
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  21
  Се снимавме, јако беше, од кога го изгледавме одма го избришавме клипчето и толку.
   
 16. Twinkles

  Twinkles Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  647
  Допаѓања:
  973
  Никогаш досега .. :|
   
 17. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.424
  Допаѓања:
  46.627
  Пол:
  Женски
  Не, но ми дојде таква идеја и еден ден сакам да ја реализирам.
   
  На Дискретниот и the drummer им се допаѓа ова.
 18. SWagger274

  SWagger274 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  505
  Пол:
  Женски
  Се имаме снимано најмалку дестина пати но нормално после delete :P
   
 19. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  5.020
  Пол:
  Женски
  NE sme go napravile ova dosega.. ne sakam nitu jas a ni dechko mi. Osobeno toj e mnogu protiv :)
   
 20. Маријанна

  Маријанна Активен член

  Се зачлени на:
  26 август 2016
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  Се имаме снимено неколку пати, моја беше идејата. Си ги чувам видеата и си ги гледам понекогаш. :D Ништо страшно, многу возбудливо. ]:) Дури и на другарка и ги покажав хихи ама и таа нејзините. :inlove:
   
  На Anonimni123, traveler, the drummer и 1 друга личност им се допаѓа ова.