Домаќине, ожени се! (Domaćine, oženi se!) (Алфа ТВ)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Enamena, 8 јули 2014.

 1. Enamena

  Enamena Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  106
  Ова е познато реално шоу во кое се пријавуваат ергени од село со цел да се оженат. Секој од нив кажува кратка биографија пред камера, а сето тоа го гледаат жени од град за подоцна да испратат љубовно писмо на ергенот чиј профил највеќе им одговара. Ергените кои имаат најголем број на писма бираат по 3 жени кои ќе престојуваат во нините куќи одреден период , и од нив избира една со која би требало да почне љубовна врска и да одат на романтично патување.

  Дали го гледате ова реално шоу и дали ви се допаѓа?
   
 2. leona83

  leona83 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2014
  Пораки:
  2.548
  Допаѓања:
  1.975
  Пол:
  Женски
  Јас го гледам, ама како што читав на форуми во србија поголем дел се изрежирани работите и ми смета што имаат многу долго временско растојание од одлуката кој со кого е до романтичното патување па машките пошто станале славни во тој период наоѓаат други. Како и да е комшиите имаат интересни реалити а ние тапа.
   
 3. minika

  minika Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2014
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  103
  почнав да го гледам интересно ми е и смешно :D
   
 4. Enamena

  Enamena Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  106
  Во минатата сезона имаше и една македонка од М. Брод и беше избрана од страна на ергенот, но во меѓувреме , додека чекале за романтичното патување си нашол друга девојка и на нашава и даде корпа. Цело романтично патување беше нерасположен, постојано нешто и префрлаше, дури на крајот и призна дека се гледа со друга. Мислев дека ќе останат заедно , си одговараа но ете ништо не испадна.
   
 5. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.663
  Допаѓања:
  30.900
  Пол:
  Женски
  Искрено сабајле размислував да отворам ваква тема. :wasntme:

  Ја гледам емисијава и ми е интересна.
  Сега оваа новава сезона ми е или 3 или 4 по ред сезона што ја гледам. :)

  Не ми се допаѓа тоа што некои домаќини во меѓувреме запознаваат и некои други жени, надвор од емисијата и после поради тоа ја откачуваат на крај онаа жена која ја избрале во емисијата. :)
   
 6. MalaMedena

  MalaMedena Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  175
  многу интересна емисија,ја гледав порано на српски програм а сега и на алфа
  особено ми беше интересна женава:
  www.youtube.com/watch?v=ikgovxB6dZs
  :D
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 7. WaffleGirl

  WaffleGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2014
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  1.047
  Кога ќе ја фатам ја гледам,интересна е :)
   
 8. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  Интересна е понекогаш има нешто така хумор :D
   
 9. summer-lover

  summer-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  378
  Допаѓања:
  1.257
  Пол:
  Женски
  Прво им се смеев на моите дека гледале глупости.арноо ама и јас си ја загледав..Сега ми е интересна женскава .. :rock:
   
 10. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.195
  Допаѓања:
  20.894
  Пол:
  Женски
  Незнам зошто, мене па воопшто не ми е интересна. Некако ми остава впечаток дека се е изрежирано. На два три пати ја имам фатено и се некој глупости прават. Последниот пат нешто како мед вадеа, а ај сите една по една, а тие па мегусебно се боцкаат си префрлаат. Не ми се допага што сите се заедно.
   
 11. Quuen

  Quuen Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2014
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  2.600
  Пол:
  Женски
  оваа шоу и работна акција ми се искрено најинтерсни а и ако зборувам искрено на Aлфа има најубави шоуа
  бар според мене
   
 12. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.580
  Допаѓања:
  6.583
  Изрежирано е. На почеток ми изгледаше интересно, ама потоа баталив да ги гледам. Не верувам дека девојки од Белград со силиконски гради, усни ќе се мажат на село, макар било модерно. Мислам дека се пријавуваат за забава и популарност.
   
 13. sara3

  sara3 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2012
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  383
  Го гледам κога ми е досадно, иначе не е многу интеρесно има неκој одвρатни жени :|
   
 14. DoReMi

  DoReMi Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2014
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  156
  Го гледам и е доста хумористично. :) Првата сезона ми беше најинтересна со парот кој беше во Охрид. :rofl: Сигурно тие што ја гледавте се сеќавате што сакам да кажам. :lol:
  Другиве сезони ми ја губат автентичноста, повеќе како глума ми наликува целата ситуација. Па повеќе жени, па недоумици која да се одбере...
  Се на се, емисијава е добра за тепање време. :nod:
   
 15. love11111

  love11111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2014
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  148
  Пол:
  Женски
  Го гледам од досада кога нема ништо друго. :) :D
   
 16. JoVaSt

  JoVaSt Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2014
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  225
  Го имам загледано еднаш од досада, ама не го догледав. Воопшто не ми се допаѓа. |(
   
 17. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.663
  Допаѓања:
  30.900
  Пол:
  Женски
  Нема ли нова сезона да даваат? :?: :?: :?:
   
 18. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  486
  Завршија четири сезони, толку се снимени.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 19. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.663
  Допаѓања:
  30.900
  Пол:
  Женски
  А ќе снимаат ли нова сезона? :?:
   
 20. esperansa777

  esperansa777 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2012
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  1.854
  Пол:
  Женски
  незнам дали е однапред изрежирано или е стварно реално шоу,ама приметив дека повеќето мажи паѓаа на убавина,па каква таква демек мажи во години,зрели и пак најубавата ја бираа