Дом за деца без родители,интернат и сл.

Дискусија во 'Канта' започната од Dinamickid, 18 февруари 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Dinamickid

  Dinamickid Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  27
  Понекогаш пробувам да гледам на градов полн со етничка и верска омраза како да сум дојден од јужна јапонија :D . Добро ми иде...си викам кој враг се дешава овде..мора да се смират работите.
  Незнам како градов го гледаат девојките што доаѓаат од други градови за да учат средно тука.
  Тоа е паметен избор..не ради тоа што доаѓаат во Скопје туку што се делат од дома и стануваат независни.
  А домот е слична институција како интернатот,затоа заедно ги ставив девојките и од ваму и од таму слично размислуваат...150 женски во државен интернат 6 девојки во соба.. парти ал ди тајмн..
  Си го учат градов..што мислите вие..дали би учеле средно или факс во Скопје?!
  Да или не и зашто
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.719
  Допаѓања:
  53.349
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.