Доналд Трамп

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Plavusa.17, 23 мај 2011.

 1. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  5.422
  Пол:
  Женски
  Пример за човек од секој агол.

  Идол ми е уште од првиот пат кога прочитав малце повеќе за него.
  Му се восхитувам во целиот негов труд,успех и интелигенција.

  Го пратев секогаш на телма,кога водеше една емисија,не ми текнува како се викаше само.Знам беше ептен актуелна тогаш :)
  Емисијата деф.ме оставаше без зборови после секоја завршена епизода,колку тоа беше одлучен во се што прави,решителен,и самостоен.

  Ретки се ваквите како него :)
  И да,штета што нема веќе сезони од емисијата ..лично јас многу работи научив од таму :)
   
 2. Sramezlivoto

  Sramezlivoto Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  100
  Пред некое мислење прочитав демек тој бил арогантен, нескомен и слично.
  Баш е океј човекот. Тоа е реално шоу и тој мора да ги тестира и да го избере најдобриот кој ке работи во некој негов оддел односно ке менаџира. :)
  Му симнувам капа на човеков има створено многу, а не е многу исфорсиран.
  И уште нешто.. мислам дека неговата нова сопруга е Хрватица :)
   
 3. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.411
  Допаѓања:
  9.109
  Не е работава за во шоуто, јасно е дека таму мора да има глума. Ама и овака си е "гаден" на карактер. А и логично е, неможе некој мекуш да создава такво богатство без да измисли нешто ново.
  Ептен е арогантен и се занаса....до душа и има зашто, ама нервира тоа. Ова јас што го гледам во јавност како се понаша, дома незнам каков е :D

  А за нескромноста не се согласувам и јас. Напротив, сметам дека е доста скромен (колку што може нели) за разлика од некои други ѕвезди на пример кои без труд постигнале богатство, а се расфрлаат и се величат сами себе ко да измислиле time travel машина.
  Споредба Трамп-Кардашијан. Свадбата на Ивана беше сосема приземјена, нормално дека ќе има мноооогу гости, ама немаше телевизии, немаше фалење што ќе носи, па какви дијаманти ќе стави, па да има Ивкова слава, туку се беше едноставно. Додека свадбата на Кардашијан знаевме сите каква беше, а Ким е девојка која нема грам мнозок а се прослави со порно.
  И милион вакви примери, затоа сметам дека со нивното богатсво и памет, сепак се скромни

  Него, за друго влегов во темава :D
  Пред некој ден на радио во такси слушнав дека Трамп изјавил дека тој бил кривецот за популарноста на Гага. Ако не бил тој, кој знае каде ќе бил денес. Пред неколку години тој на поканил да настапува на Мис Универзум и тогај направила бум, тогаш била забележана и карерата и тргнала нагоре.
   
 4. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  Се восхитувам на вакви луѓе, најдобро го запознав преку емисијата The Apprentice очигледно е дека се работи за принципиелен човек, со аптетит за работа, не ни чудо што остварил толкав успех и богатство, само повторуваше колку е важна работата и трудот, уште повеќе ме зачуди кога кажа дека спиел само 7 часа (само ако не беше и помалку) и никогаш не одмарал :up: , повеќе времето го поминувал во канцеларија и работејќи :clap: , а :!: и има огромна аверзија кон плачковци ги нарекуваше слаби луѓе, значи во работата бара сериозност и ладнокрвност, многу работи од него можат да се научат, штета што повеќе таа емисија не оди во етер, Доналд Трамп е чиста инспирација за работа и мотивација.

  Да и јас исто така знам и тоа Загрепчанка.
   
 5. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.318
  Го прашаа во една емисија дали имала ќерка му лимит за свадбата, рече дека немала и дека пак го надминала :D
   
 6. Afronija

  Afronija Активен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2011
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  9
  Мојот идол :)
   
 7. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.046
  Допаѓања:
  48.293
  Пол:
  Женски
  Почнав да ја гледам тринаестата сезона од The apprentice, celebrities е сезоната и ми е доста интересна, има интересни, ај да ги речам ученици. :lol: Омароса е една од нив, ја памтам уште од одамна кога го гледав шоуто од првата сезона. Трамп ми е некако интересен, појава е. Во една епизода се утепа зборејќи за косата, се правдаше дека била негова. :rofl: Инаку, да, доста е принципиелен, и во шоуто се гледа. :)
   
 8. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.444
  Допаѓања:
  3.081
  И јас го ценев додека не го покажа своето вистинско лице во Шкотска.

  Ја тужел Шкотска поради тоа што во Aberdeenshire во близина на локацијата каде тој сакал да гради огромен терен за играње голф, било планирано градење на ветерни турбини за еколошко производство на ефтина електрична енергија. Со тоа само покажа дека нему му е поважен профитот отколку успехот и благосостојбата на општеството и луѓето кои во него живеат.

  Шкотскиот министер убаво му порача да не се меша во енергетиката на шкотланѓаните:
  http://edition.cnn.com/2012/06/27/sport/golf/trump-salmond-golf-scotland
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.030
  Нормално дека му е поважен профитот и логично е што е така, сепак се работи за еден од најуспешните претприемачи во светот, се работи за бизнисот, се работи за Доналд Трамп, а не за Мајка Тереза.
  Да не е таков каков што е, не би успеал волку сигурно.
   
  На biGirl и rose60 им се допаѓа ова.
 10. Afroditaaa

  Afroditaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2017
  Пораки:
  470
  Допаѓања:
  961
  Пол:
  Женски
  Штом Доналд Трамп стана преседател на Америка , кај нас да си го избереме Драган Вучиђ :rofl:
   
  На Mishela, pupi.girl, biGirl и 4 други им се допаѓа ова.
 11. Sashko1992

  Sashko1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2016
  Пораки:
  1.103
  Допаѓања:
  1.519
  Пол:
  Машки
  Да има барем 1% од знаењето и паметот што го има Доналд Трамп, може и да го избереме, ама нема, и затоа ќе си води квиз шоу, а не држава.
   
  Последна измена: 23 февруари 2017
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  3.979
  Допаѓања:
  12.886
  Пол:
  Женски
  Спроредбава човече ти вришти!!!
   
  На sjdgo и Afroditaaa им се допаѓа ова.
 13. veteruska

  veteruska Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2014
  Пораки:
  1.934
  Допаѓања:
  5.789
  .

  Ова ке ти држи вода да кажеше кога беше Обама претседател.
   
 14. Afroditaaa

  Afroditaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2017
  Пораки:
  470
  Допаѓања:
  961
  Пол:
  Женски
  Не се согласувам
   
 15. Afroditaaa

  Afroditaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2017
  Пораки:
  470
  Допаѓања:
  961
  Пол:
  Женски
  Бизнисмен и шоумен беше Обама?
   
 16. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.681
  Допаѓања:
  4.098
  Абе овој зар вистина има 70 години?? :o Мене ми личеше на 50+ годишен човек, еве 60 максимум да има. Кај нас, знаеме како изгледа просечен човек на 70 години. Ама што ти прави младоликост (или парите можеби :lol:)
   
 17. Afroditaaa

  Afroditaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2017
  Пораки:
  470
  Допаѓања:
  961
  Пол:
  Женски
  Можеби се и парите во прашање , ама во америка кој пошол сите се подмладуваат , да не зборам за бабите од 90 години што редовно си идат на фризер.
   
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Sashko1992

  Sashko1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2016
  Пораки:
  1.103
  Допаѓања:
  1.519
  Пол:
  Машки
  Трамп е уникатен, и кога зборува, зборува од срце, а тоа може да го препознаат само луѓето кои имаат срце. Исто така иако е милијардер и претседател на најмоќната држава во светот, со своите постапки, како овие на видеата, покажува дека е обичен човек како и сите други, за разлика од него нашите политичари кога ќе дојдат на некоја функција, мислат дека се кој знае што.

   
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 19. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.086
  Пол:
  Женски
  Е Драган Вучиќ, јакиот бизнисмен и шоумен. Ропак што не знае да состави реченица.
   
  На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Afroditaaa

  Afroditaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2017
  Пораки:
  470
  Допаѓања:
  961
  Пол:
  Женски
  Зошто навредуваш некого кого лично не го познаваш?