1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Донираме за Гого од Битола

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од MiloMalo, 2 декември 2015.

 1. MiloMalo

  MiloMalo Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  891
  Допаѓања:
  2.916
  Пол:
  Женски
  На Гого му е потребна нашата помош. Неодамна му е дијагностициран малиген тумор (Остеосаркома) на десното колено. Терапијата веќе е започната но мора брзо да се интервенира за да ја спаси ногата и продолжи со нормален живот. Гого верува во себе но потребна му е и нашата помош.
  Да донираме

  https://www.facebook.com/jasna.nikolovska/posts/10206767231810961

  За корисниците на ОНЕ: 075 143 650
  За корисниците на ВИП: 077 143 193
  (со секој повик донирате 100ден +18% ддв)
  Kомерцијална банка А.Д. Битола: 300067021014554
  НЛБ тутунска банка: 210-5016692926-43
  Девизна сметка:
  Acc No: 0230705560582
  IBAN: MK07300307055605809
  SWIFT: KOBSMK2XBTB


  или на следниот линк:
  http://gogetfunding.com/help-my-friend-to-win-the-fight-with-cancer/
   
  На Mama25 и fighter им се допаѓа ова.
 2. MiloMalo

  MiloMalo Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  891
  Допаѓања:
  2.916
  Пол:
  Женски
 3. MiloMalo

  MiloMalo Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  891
  Допаѓања:
  2.916
  Пол:
  Женски
  Да дополнам, покрај ВИП: 077 143 193
  и ОНЕ: 075 143 650
  излезе број и од Телеком: 070 143 191

  [​IMG]
   
 4. dottie

  dottie Активен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2015
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  За корисниците на ОНЕ: 075 143 650
  За корисниците на ВИП: 077 143 193
  За корисниците на Т-МОБИЛЕ: 070 143 191
  (со секој повик донирате 100ден +18% ддв)

  Kомерцијална банка А.Д. Битола: 300067021014554
  НЛБ тутунска банка: 210-5016692926-43
  Горазд Николоски
  Ул. Климент Охридски 3б
  7000 Битола
  Девизна сметка:
  Acc No: 0230705560582
  IBAN: MK07300307055605809
  SWIFT: KOBSMK2XBTB

  или на следниот линк:

  https://www.generosity.com/emergencies-fundraising/save-a-leg-mims-s-brother-gorazd

  http://gogetfunding.com/help-my-friend-to-win-the-fight-with-cancer/
   
 5. dottie

  dottie Активен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2015
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  December 4 at 11:42pm · Bitola ·
  Драги другари, знајни и незнајни пријатели..

  Од срце Ви благодарам на несебичната помош, безрезервната поддршка, за убавите желби и Вашата грижа...

  Ве имам православни, католици, муслимани и атеисти.. Она што сигурно нѐ поврзува сите е љубовта и добрината, која ја имаме во изобилство.

  Денес за нас беше многу тежок ден. Јас искрено никогаш не верував дека душата може толку да боли, мојата изгоре. Брат ми го трчаше првиот маратон, траеше тешки 10 часа, но морам да Ви соопштам дека како и досега, Гого води 1:0, затоа што позади себе има многу јака екипа. Ве има сите Вас, Бог, вербата, храброста и одличните доктори во Универзитетски клинички центар во Љубљана.

  Ве молам и понатаму да ја испраќаме енергијата од сите нас, која тој ја чувствува и му дава сила за да може да го преброди овој тежок период.
   
  На koritsaki, christinnn, MiloMalo и 2 други им се допаѓа ова.
 6. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.452
  Допаѓања:
  32.924
  Пол:
  Женски
  Кога бев на хуманитарниот концерт на Диме и Ламбе,парите потрошени за картите од концертов беа наменети за Пеце,но ете за жал...и сега овие пари се пренасочија на сметката на Гого.Го цитирам статусот на Димитар Андоновски на фејсбук:
  Na 16 Juli vo Pacioto Muzej vo Sklop na Bitfest zaedno so Ламбе Алабаковски odrzavme humaniteren Koncert za pomos na nasiot bitolcanec Pece Rogovski koj za zal ne ja izdrza svojata bitka i sretstvata od koncertot ostanaja neiskoristeni.Koga i se javivme na Majkata na Pece gospogja Velika Rogovka da i gi dademe sobranite sretstva od koncertot taa ni dade amanet i blagoslov ovie sretstva da gi donirame na nekoj drug covek sto ima potreba od pomos i lekuvanje.Vcera sretstvata gi prefrlivme na smetkata na Gorazd i mu posakuvame brz oporavok i Gospod da e so nego vo Bitkata.Na linkot ima broevi za donacii se nadevam deka site ke izdvoime od svojot visok barem po 100 denari i ke donirame za pomos na eden mlad zivot.Za kraj sakam uste ednas javno da im se zablagodaram na site lugje i firmi koj go pomogna nasiot koncert.Opstina Bitola,Gradonacalnikot na grad Bitola ,Mlekara Bitola,Jp komunalec,Jp Pazari,Jp Strezevo,Jp vodovod,Fod-Bitola.

  (видеото не знам зошто не ми го прикачува тука,инаку тоа се донациските броеви од мобилните оператори и жиро сметката за Гого)
  А патем,горната гимназија,то ест СОУ Гимназија Јосип Броз Тито(каде учам јас) се вклучи за Гого и беревме пари за донација...ајде кој може нека донира,за Гого!
   
  Последна измена: 8 декември 2015
  На MiloMalo му/ѝ се допаѓа ова.