Донираме средства за оние на кои им се потребни

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Offspring, 30 мај 2011.

 1. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.423
  Допаѓања:
  17.609
  Пол:
  Женски
  https://www.facebook.com/groups/530772140451538/permalink/796983430497073/
  Jas pred malku naletav na objavava .. Nesovesen vozac ja stavil ovaa majka na dve decinja vo invalidska kolicka i ne moze da izvrsuva sekojdnevni raboti .. Povekje informacii za kako da donirate , imate na samiot link ..

  I dali nekoj znae kako da doniram preku telefon za semejstvoto od Prilep so maloto detence ? Zalno e da zaspiva vo ladna soba .. Ili nekoi punktovi za donacija ako se organiziraat , sakam da doniram peleni , kebencinja , igracki ... Ne sum informirana kolku e nasiov Crven Krst aktiven i dali doniraat sekogas ili samo vo ekstremni uslovi go pravat toa .
   
 2. VDT2906

  VDT2906 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  1.405
  Допаѓања:
  5.965
  Пол:
  Женски


  Можеш да донираш во црквата Свети Спас во Драчево утре до 12 часот.
  Или можеш исто дирекно на Ване да се предатат тој ќе ги носи имам линк ставено ги има сите инфо.
   
  На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.250
  Допаѓања:
  7.105
  Пол:
  Женски
  На фејс.има страница,дај не фрлај, подари:hai:
   
 4. blessed.an

  blessed.an Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2016
  Пораки:
  2.044
  Допаѓања:
  10.838
  Пол:
  Женски
  @anaja1 ги дадов таму :)
   
  На anaja1 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. GABRY

  GABRY Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  16
  Се ближат денови за прославување, денови кога сите матуранти/ки, полуматуранти/ки, апсолвент/ки сакаат да заблескаат. За жал НЕ СИТЕ можат да си го дозволат тоа...Но, одличната вест е дека ја имаме честа како и минатата година да бидеме причина за вашата радост, да помогнеме да заблескате во полн сјај. Проект среќа и оваа година е со Вас! Сите кои што не можете да си дозволите убава гардероба, шминка, фризура а и сите кои би сакале да помогнете со донирање на свечена гардероба, шминка, чевли, фризура за да усреќите некого заедно со нас можете да ме исконтактирате во "inbox" или на тел: 078/ 223-095. Ве очекуваме!
   
 6. GABRY

  GABRY Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  16
 7. GABRY

  GABRY Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  16
  [​IMG] [​IMG]
   
  На didisi и Feminka22 им се допаѓа ова.
 8. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.939
  Допаѓања:
  3.523
 9. Albertos

  Albertos Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2015
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  244
  Не разбирам како Гинекологија бара донации? Па таа нели е државна институција и треба да се финансира од даноците кои ги плаќаме. Овие од новава влада тотално забегаа. Пред некој месец пивара донираше, а премиерот оди се слика за туѓа донација. Мизерија невидена.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 10. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  5.539
  Допаѓања:
  74.069
  Пол:
  Женски
  Женски, јас одам и преку проектот Среќа, но доколку плус дополнително знаете на некоја матурантка, апсолвентска или полуматурантка им треба помош, бесплатно депилација или надградба на нокти слободно ве молам контактирајте ме.
   
  На Bozica1980, danichap, Dust и 2 други им се допаѓа ова.
 11. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.939
  Допаѓања:
  3.523
 12. Кена Рис

  Кена Рис Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2017
  Пораки:
  465
  Допаѓања:
  2.155
  Пол:
  Женски
 13. simonna.a

  simonna.a Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.691
  Допаѓања:
  19.951
  Пол:
  Женски
  Драги луѓе. Денес бевме во посета на фамилијата Ацевски која брои 9 члена. Седум дечиња, господинот Душко и прекрасната ХЕРОЈ мајка УБАВКА, која се грижи максимално безпрекорно за сите нив. Во соработка со нашите пријатели од АгроТехнА и Жито Маркети заедно дониравме Машина за перење, прехрамбени продукти и средства за хигиена. Ова прекрасно семејство живее во субстандардни услови и дефинитивно им е потребна секаква помош и донација. Упатуваме молба до сите наши колеги од естрадата и луѓе кои можат, да одвојат бар мал дел од своите буџети за да им помогнат. Исто така ги замолуваме сите социјални служби да го разгледаат овој случај и се надеваме дека ќе помогнат на фамилијата Ацевски да живее во пристојни услови, а нивните деца да растат безгрижно како сите останати.�Сите добри и хумани луѓе кои сакате да погнете ве молиме исконтакирајте на следниов број : 070 / 444 600 �- Лице за контакт ( Убавка ) ��Со почит�Панчо, Андреј #шерувај #помогни #биди_хуман
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 14. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.939
  Допаѓања:
  3.523
 15. Кена Рис

  Кена Рис Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2017
  Пораки:
  465
  Допаѓања:
  2.155
  Пол:
  Женски
 16. RAF Camora

  RAF Camora Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  1.561
  Допаѓања:
  10.945
  Пол:
  Машки
 17. Кена Рис

  Кена Рис Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2017
  Пораки:
  465
  Допаѓања:
  2.155
  Пол:
  Женски
 18. RAF Camora

  RAF Camora Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  1.561
  Допаѓања:
  10.945
  Пол:
  Машки
 19. Mamli

  Mamli Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2017
  Пораки:
  1.501
  Допаѓања:
  4.217
  Пол:
  Машки
 20. RAF Camora

  RAF Camora Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  1.561
  Допаѓања:
  10.945
  Пол:
  Машки