Донираме средства за оние на кои им се потребни

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Offspring, 30 мај 2011.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.628
  Допаѓања:
  4.612
  Јас донирав за ова детенце, донирајте и вие ако можете.
   

  Прикачени фајлови:

  • ЛУКА.png
   ЛУКА.png
   Големина на фајлот:
   306,1 KB
   Прегледи:
   55
  На LejlaD му/ѝ се допаѓа ова.
 2. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.325
  Допаѓања:
  132.967
  Пол:
  Женски
  Баш појдов да ставам линк од детенцево...
   
  На Tanjamm и LejlaD им се допаѓа ова.
 3. mssuniquee

  mssuniquee Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  1.142
  Допаѓања:
  22.817
  Пол:
  Женски
  dokolku ti treba uste pisi mi, imam nova.. krivo mi e sto ne sum videla deka baras porano..
   
 4. kathy es

  kathy es Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2015
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Здраво,

  Еден предлог за сите кои имаат потреба од донации.
  Користете ги сите можни онлајн алатки за што повеќе луѓе да дознаат и да се вклучат.
  (Фејсбук, Твитер, Инстаграм)
  За луѓето кои сакаат да донираат од странство обавезно им треба IBAN и SWIFT ,од сметката од банката во Македонија.
  Без ова тие не можат да донираат (а има многу наши луѓе кои можат многу да помогнат)
  Посебно ако имате можност или ако имате некој близок во Америка замолете да го/ја да отвори акција за донирање на сајтот Go Fund Me, и да Ви ги префрла после парите во Македонија.
  Сите што се надвор од Македонија многу лесно можат да донираат на овој сајт, бидејќи има многу начини на плаќање кои овој сајт ги овозможува, што е многу олеснителна околност.
  Потоа парите се префрлаат на тие што им се најпотребни.
  На овој начин се собраа доста големи средства за многу кратко време за едно девојче пред некој месец кое започна со скапо лекување.

  Поздрав,
   
  На CrazyGirl15 и LejlaD им се допаѓа ова.
 5. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  62.607
  Пол:
  Машки
  Ајде луѓе да помогнеме,да покажеме уште еднаш дека сме Хуман народ.

  received_2276878099257389.jpeg
   
 6. baklava123

  baklava123 Активен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2019
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  licno ne poznavam nikoj koj bi napravil toa ..ako ima nekoja od forumot koja moze neka me kontaktira , fala za komentarot
   
 7. Macitaci

  Macitaci Активен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Здраво, сакам да донирам облека. Доколку знаете некое семејство ве молам кажете ми. Сакам да знам дека ке отидат во вистински раце и некоѓу кого навистина му е потребно.
   
 8. Kataklinkers

  Kataklinkers Популарен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2014
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  5.182
  Не е голема сумата, ама да помогнеме.

  54433624_365012157559100_2468696151759519744_n.jpg
   
 9. fairy88

  fairy88 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  1.362
  Допаѓања:
  6.284
  Знае ли некоја сметка за донација за бабичката Славица која немаше болјер.Ја видов сторијата на интернет,ама број не видов.
  Многу жал ми падна за жената,нема за достоен живот:(
   
  На WildMk, dunika и Alishan30 им се допаѓа ова.
 10. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  2.161
  Допаѓања:
  68.784
  Пол:
  Женски
  На Alisa22, dunika, Dust и 2 други им се допаѓа ова.
 11. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.743
  Допаѓања:
  126.021
  Им пишав на Република да ми дадат контакт..
  Ќе видиме дали ќе ми одговорат.
   
  На dunika му/ѝ се допаѓа ова.
 12. teap1

  teap1 Активен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  73
  Пол:
  Женски
  Дали на некому му е потребна облека? Доколку имате информации за некој на кој што навистина му треба пишете ми
   
 13. baklava123

  baklava123 Активен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2019
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  moze li za taa zenata sto barav pogore ako odgovara za L/XL , ako moze pisi mi vo poraka
   
 14. ladyySi

  ladyySi Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  741
  Број за донирање на Телеком 143 107
  511851F2-DE86-4E6F-ACC7-BA0AD111C0CE.png
   
  На Sleepy и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 15. Little Star 12

  Little Star 12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  547
  Пол:
  Женски
  Потребна е финансиска помош за 29-годишниот струмичанец Томе Јанев, кој боледува од ALS - (amnyotropxic lateral sclerosis), болест на моторниот неврон.

  Надеж за подобрување на неговата состојба има преку лекување и терапија во Москва, Русија. Терапија со матични клетки на секои четири месеци во рок од три години.

  Сумата за потребното лекување е огромна за неговото семејство, која за овие три години ќе изнесува околу 160.000 евра.

  Да му помогнеме на нашиот сограѓанин, другар, пријател, спортист, Томе Јанев со донирање на финансиски средства...

  - преку денарска сметка број:

  Томе Јанев

  210-5017071183-75

  НЛБ Банка

  - преку девизна сметка број:

  Tome Janev

  MK07210501707118375

  NLB Banka AD Skopje

  Makedonija

  SWIFT: TUTNMK22

  - преку Телеком со повик од 100 денари:

  070 143 454


  https://www.gofundme.com/donacija-z...hfuar5xyzpRrpPmFyjf90X_jGHWsUSUauxVarMpXdiwUg
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  2.734
  Допаѓања:
  21.514
  Пол:
  Женски
  На M&M и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 17. anste

  anste Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  122
  3276B308-064D-4B90-BCF3-482EC9444181.jpeg
  На фејсбук наидов на ова
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Kikiccc

  Kikiccc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2017
  Пораки:
  550
  Допаѓања:
  574
  Пол:
  Женски
  Screenshot_2019-05-19-21-28-01.png


  Од срце за Мартин :l:
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 19. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  1.879
  Допаѓања:
  3.757
  Пол:
  Женски
  Некоја жена од Скопје да знаете што и треба облека, обувки за дете до 6 7 годинки?
   
  На Lolipop23 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. baklava123

  baklava123 Активен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2019
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  Mozebi nekoi od vas i ke me osudi zosto ne baram pari za lecenje (se nadevam nikogas i da ne dojde do toa) no smetam deka sekoj covek treba da ima bar pristojni uslovi za zivot . Se raboti za postari luge i kerka im (koja ima so godini problemi so grbot i nozete i ne moze da raboti a pred nekoj den se sopnala i padnala pa uste i nekoj prslen na rbetot puknala) ziveat so edna invalidska penzija . No da ne dolzam imaat mnogu dolgovi vo prodavniciza hrana i smetki za struja, voda no konkretno baram ako sakate da donirate koj kolku moze da im kupam edna polovna garnitura ili 2 trosedi (krevetite im se mnogu stari i propadnati), gledav po fb grupite no nisto ne najdov ili odma e podareno se isto veke propadnati i ne se isplati da dadam za prevoz 2-3000 a po nekolku meseci pak da se za frlanje.
  Pa gledav po oglasi i ima mnogu zacuvani polovni po 7-8-10 000 den pa bi ve zamolila ako mozete da donirate da sobereme pari i da kupam edna (ako sakate i sliki ke vi pratam da vidime no vo poraka, javno sepak ne bi, a dokolku uspeam da soberam pari javno ke objavam i pisam i od kade e kupena pa proverete dobro i podot ne e oblozen, laminat/ plocki treba no barem za garnitura da soberam ili ako nekoj ima da saka da podari .
  ve molam barem dnevnata soba da bide im sredena , ako nekoj saka da pomogne pisete mi poraka
  i se izvinuvam sto pisuvam latinica no nemam kirilica.
  Ve molam.