Донираме средства за оние на кои им се потребни

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Offspring, 30 мај 2011.

 1. хОхси

  хОхси Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2016
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  124
  ДОНИРАЈТЕЕ
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 2. VDT2906

  VDT2906 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  1.405
  Допаѓања:
  5.965
  Пол:
  Женски
  https://www.gofundme.com/f/humanita...KOws1IQ83cf9rtTwZsUBvWvpWXnO-05ytVG5kAkRDyyj0


  И денес ќе ве замолиме да донирате и да споделите. Вчера имавме 605 евра, денес веќе имаме 950 евра собрани и донирани.

  Минималниот износ кој може да се донира е 5 евра. Граѓаните од Македонија не можат да донираат преку оваа страна, затоа ги повикуваме сите хумани граѓани кои живеат надвор од Македонија да донираат и да ни помогнаат во двете акции кои ги спроведуваме во моментов и да обезбедиме топол дом за две семејства. Собраните парични средства ќе се искористат за купување на потребниот материјал.

  Доколку имате пријатели кои живеат надвор од Македонија споделете го овој линк за да може да донираат и да се вклучат во оваа акција.
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VDT2906

  VDT2906 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  1.405
  Допаѓања:
  5.965
  Пол:
  Женски
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 4. baklava123

  baklava123 Активен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2019
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
 5. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.487
  Допаѓања:
  3.351
  Пол:
  Женски
 6. baklava123

  baklava123 Активен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2019
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
 7. simonna.a

  simonna.a Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.690
  Допаѓања:
  19.947
  Пол:
  Женски
  Се формира здружение од колешки по психологија кои лани беа 4та година,имаат канцеларија во хотел Битола и собираат средства за да се изгради сензорна соба во Битола.
  Ако е некој во можност пишете во порака ќе ви дадам контакт.
   
  На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
 8. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.487
  Допаѓања:
  3.351
  Пол:
  Женски
  да не испадне дека ти се противам, но се работи за детски живот.:!:
   
  На mime87 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. VDT2906

  VDT2906 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  1.405
  Допаѓања:
  5.965
  Пол:
  Женски
 10. baklava123

  baklava123 Активен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2019
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  sramota .. zatoai treba samo da se donira na toj sto licno bara i dava celosni podatoci i za sostojbata i kolku se potrebni pari a ne samo so pisuvanje srceparatelni prikazni a licto nikogas nema da ozdravi ili da mu se podobri sostojbata ..kolku i da e zalno za nekoi ednostavno nema lek i so tie pari nekoi drugi mozat da ozdravat no nemaat poddrska i za zal umiraat
   
 11. VDT2906

  VDT2906 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  1.405
  Допаѓања:
  5.965
  Пол:
  Женски
 12. VDT2906

  VDT2906 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  1.405
  Допаѓања:
  5.965
  Пол:
  Женски
  APEL ZA POMOS!!!

  Da mu pomogneme na ANGEL toj ima samo 6 meseci i boleduva od kraniosinostoza.
  Za podobruvane na negovata sostojba toj treba da zamine na operacija na glavceto vo klinika vo turcija no sumata koja mu e potrebna e previsoka a toa se 15000 evra.

  Za donacija:
  Ivana jakimovska

  T-ska smetka - stopanska banka:
  200002811143606
   
 13. Ivana-Iva.94

  Ivana-Iva.94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2015
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Dali ima broevi za donacija?
   
  На VDT2906 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. VDT2906

  VDT2906 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  1.405
  Допаѓања:
  5.965
  Пол:
  Женски
  Не вака ми излезе на фб и само го копирав текстот.
   
 15. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.284
  Допаѓања:
  10.623
  Пол:
  Женски
  Од понеделник ќе имало. И јас ја следам објавата и чекам
   
 16. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.284
  Допаѓања:
  10.623
  Пол:
  Женски
  нешто ново околу донациите за овој случај? Ја изгубив објавата што ја следев на фејсбук,не знам во која група беше. Дали има телефонски броеви за донација сега?
   
 17. VDT2906

  VDT2906 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  1.405
  Допаѓања:
  5.965
  Пол:
  Женски
  facebook.com/humanastrana/photos/a.920944574614821/3546436478732271/?type=3&theater
   
  На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
 18. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.487
  Допаѓања:
  3.351
  Пол:
  Женски
  Игротеката Play House од Драчево во хумана мисија. Тие на 28.12.2019 година ќе организира новогодишна забава за најмладите, а со дел од приходот ќе набават храна која ќе ја донираат на нашата хуманитарна организација.
  Прекрасна иницијатива која треба да се поддржи!
  Се гледаме на 28.12 во Play House!!!
  [​IMG]
   
  На LittleChili и ane.bella им се допаѓа ова.
 19. anste

  anste Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  123
 20. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.637
  Допаѓања:
  34.995
  Пол:
  Женски
  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10219480923600980&id=1450182080
  Дечки ајде по 100 денари сите, цифра која сите верувам дека може да издвоиме за да во пресрет на новогодишните празници донесеме насмевка на лицето на ова кутро дете и нрговата мајка.
  Screenshot_20191222_210854_com.facebook.katana.jpg
   
  На x.Daisy.x му/ѝ се допаѓа ова.