Донираме средства за оние на кои им се потребни

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Offspring, 30 мај 2011.

 1. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.399
  Допаѓања:
  12.253
  Дајте ако не нека направат тема за детенцево. Срце ми се скрши кога го видов. Прежално, душичка.
  И чим настрадало од лулашка во парк во Скопје, нели има шанси да го тужат градот или општината за оштета?
  Се пренервирав.
   
  На Zimone, Doozy, Alisa22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  3.607
  Допаѓања:
  62.084
  Пол:
  Машки
  Драги пријатели!
  Да бидеме хумани и да му помогнеме на нашиот братучед, внук, другар, пријател, познаник, сограѓанин... Зикерче Флиперче кој боледува од многу редок вид на канцер со ДОНИРАЊЕ на ТЕЛЕФОНСКИОТ БРОЈ 143468 A1.
  Средствта се наменети за негово лекувње во Турција
  СИТЕ ЗА ДЕЈАН❤
  ДОНИРАВ ЈАС ДОНИРАЈТЕ И ВИЕ!
  *Објавата е јавна па истата можете да ја споделувате и со вашите пријатели
   
  На Zimone и hermosa им се допаѓа ова.
 3. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.441
  Допаѓања:
  3.218
  Пол:
  Женски
  Во малиот групен дом за деца без родители кој се наоѓа во Берово се сместени шест деца кои посакуваат да добијат подарок.

  Петар - 18 години - Л
  Марко - 16 години - Л
  Светлана - 17 години - Л
  Сања - 12 години - С
  Јасмина - 7 години - 126
  Анета - 5 години - 116

  (Имињата на децата не се тие, за да ги заштитиме, но очекувањето на Дедо Мраз е кај сите деца подеднакво)

  Да купиме и да спремиме пакетче за овие деца, но да бидеме поинакви. Да купиме џемпер, блузон, тренерки, обувки, козметика, училишен прибор, играчка... изборот на детето и на подарокот го оставаме на вас, вие одлучете што сакате да им купите и со што сакате да ги израдувате.

  Пишете ни во порака или во коментар, ќе се договориме за доставата и подарокот за секое дете да добие подарок од Дедо Мраз.


  Оваа објава е на Хумана страна на фејсбук:)
   
  На Zimone и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 4. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.417
  Допаѓања:
  230.824
  20191226_092542.jpg
  Screenshot_20191226-092522_Samsung Internet.jpg
   
  На Bubce38 и Doozy им се допаѓа ова.
 5. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.104
  Допаѓања:
  5.705
  Пол:
  Женски
  Каде да однесам женска облека, нешто е ко ново, нешто е повеќе носено? Знам дека е глупаво да се донираат партали, ама се работи за џемпери и фармерки што од носење може да се излитени или со некое конче што штрчи (не сите).

  Мислев до контејнери да ги оставам, ама циганите најверојатно ќе ги расфрлаат наоколу.
  Во црвен крст знам дека се поригорозни.
   
 6. jok

  jok Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  790
  Допаѓања:
  725
  Црквата во Ѓорче и Католичка црква исто примаат облека.
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 7. VDT2906

  VDT2906 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  1.278
  Допаѓања:
  5.387
  Пол:
  Женски
 8. VDT2906

  VDT2906 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  1.278
  Допаѓања:
  5.387
  Пол:
  Женски
 9. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  8.356
  Пол:
  Женски
 10. VDT2906

  VDT2906 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  1.278
  Допаѓања:
  5.387
  Пол:
  Женски
 11. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.717
  Допаѓања:
  22.537
  Пол:
  Женски
 12. VDT2906

  VDT2906 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  1.278
  Допаѓања:
  5.387
  Пол:
  Женски

  Да ти се плукнам во држава во која за 12000 илјади евра деца ни умираат, бидејќи и народов колку и да донира некогаш неможе да постигне не е само еден што чека на нечија " милост... ;(
   
  На Boy_Sk, hermosa и SummerGirl им се допаѓа ова.
 13. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.717
  Допаѓања:
  22.537
  Пол:
  Женски
  Не треба да се чека само на народот. Не се сите во можност да донираат. Наместо да се фрлаат пари за прослави и триста чуда, тие пари нека ги донираат во хуманитарни цели. Дно држава. (facepalm)
   
  На VDT2906 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. VDT2906

  VDT2906 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  1.278
  Допаѓања:
  5.387
  Пол:
  Женски
  Тоа и ми е зборот се даваат огромни суми за некој пејачи, а тие пари поделени на неколку деца кој чекаат ќе завршат голема работа...
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 15. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.717
  Допаѓања:
  22.537
  Пол:
  Женски
  Тие пари би завршиле голем дел од работата. Жалосно е што заради неодговорна власт секојдневно умираат луѓе.
   
  На hermosa и VDT2906 им се допаѓа ова.
 16. V.odolija

  V.odolija Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2014
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  13.439
  Битолчанки , и сите хумани луѓе од Македонија , ајде да помогнеме на едно мало девојче.
  Направив скриншот од страната Донации на фб , еве го ставам овде
  20200116_181034.jpg
   
 17. simonna.a

  simonna.a Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.676
  Допаѓања:
  19.645
  Пол:
  Женски
 18. Keiner

  Keiner Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2018
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  426
  Пол:
  Женски
  Донации преку фб за Ангелина и нејзинот син Јордан.
  Мило ми е што е оваа отворено и што можеме барем преку овој начин да донираме:l:
  https://www.facebook.com/donate/2652737234804457
   
 19. simonna.a

  simonna.a Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.676
  Допаѓања:
  19.645
  Пол:
  Женски
 20. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.453
  Допаѓања:
  129.620
  Пол:
  Женски
  FB_IMG_15803968820571688.jpg

  За Сандра!
  Кој може, донирајте. Девојчето е ќерка на моја школска другарка, да помогнеме!
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.